Listopad 2013

Prostě pech

30. listopadu 2013 v 13:00 | Samantha |  Ostatní
Nojono..
Touhle dobou jsem už měla být na WLS a od včerejška u Rosy až do neděle. Celý týden sem v pohodě. Přijde pátek, jsem natěšená na supr víkend. A co se nestane? Po 3 hodině pro mě musí přijet rodiče a vzít mě ze školy páč mě začne bolet hlava a začnu mít zimnici. Jdu si lehnout s tím že když si třeba zdřímnu bude mi líp. Spím asi 2 hodiny, dostanu teplotu a táta přijde s tím že za 5 minut odjíždí do Prahy (to mě měl vzít sebou, rovnou k Rosy a ve 2 měl být na nějaké oslavě). Dostala jsem hysterický záchvat, okamžitě jsem vstala i když mi bylo totálně blbě a málem jsem sebou švihla na zem. Sedla si ke kufru a začala si balit koně co jsem ještě nestihla dobalit že prostě POJEDU i kdybych měla chcípnout. :D Jenže samozřejmě táta že nemůžu jet nemocná k Rosy, že bych jí akorát nakazila atp. tak odjel beze mě.. Asi další půl hodiny jsem bulela jak kdyby mě mučili (taky že jo - na WLS jsem se těšila 2 měsíce, a před 14 dny jsem se domluvila s Rosy že bych u nich spala. A když pak zjistíte že nikam nepojedete tak to jsou muka). Vypadá to že mám asi angínu. Já mám opravdu štěstí, že? No co, pokud to vyjde možná bych za Rosy jela na víkend za 14 dní, ale i tak, to už WLS nebude. :/ Tak se mějte.


Dnes budu asi fotit. Fotit budu ale doma, v naší hale protože ven nemůžu. :/

Isadora Cruce

23. listopadu 2013 v 10:10 | Samantha |  BH klisny a kobyli

Jméno

Celé jméno: Isadora Cruce
Výslovnost jména: isidora krujs
Překlad jména: x
Původ jména: OF name (potrait model)
Přezdívky: Is, Isa
Showname: RMH Stunt Double


Vizitka

Plemeno: Mustang
Zaměření: rekreace
Pohlaví: klisna
Věk: 5 let
Zbarvení: strakáč (typ?)
Matka: hledáme
Otec: RO San Domingo
Potomci: x
Majitel: RMH


Model

Rok výroby: 2010?
Stav: 10/10
Stabilita: 10/10
Vzácnost: 5/10 - vyřazená
Cena: 790 Kč
Příjezd: 21.1. 2011


Výhry

//zatím žádné

Popis

Isadora je další mustang žijící na našem ranchi a pocházející z Amerických plání. Vzhledem k tomu že byla odchycena když měla 3 roky je stále divoká. Lidí se nebojí, je mazlivá, ale co se týče spolupráce s člověkem to už je horší. Nejde to s ní ani přes přirozenou komunikaci a stále si uchovává pud divokosti. Obsednutá sice je, ale jezdí se na ní málo jelikož je pod sedlem i dost nebezpečná. Většinu času tedy tráví na pastvinách. Může být celoročně venku, jako divoký kůň je zvyklá na všechny drsné podmínky. A ty "drsné podmínky" u nás v ČR jsou nic oproti tomu co se děje na Amerických pláních. Plánujeme ji připustit a využívat ji jako chovnou klisnu a tím by už taky nemusela být tak divoká. Vše je zatím ve hvězdách jak nadále budeme s touto klisnou pokračovat.
Kripton Seni II

21. listopadu 2013 v 13:45 | Samantha |  BH hřebci a valaši

Jméno

Celé jméno: Kripton Seni II
Výslovnost jména: kryptn seny
Překlad jména: x
Původ jména: OF name (potrait model)
Přezdívky: Kripton
Showname: RMH Kripton Seni II


Vizitka

Plemeno: Andalusian
Zaměření: výstavy, plemenetiba, drezura
Pohlaví: hřebec
Zbarvení: tmavý hnědák
Matka: Kriptonita
Otec: Balido II
Potomci: neznámý
Majitel: RMH


Model

Rok výroby: 2011
Stav: 10/10
Stabilita: 10/10
Vzácnost: 4/10 - vyřazený, ale dá se sehnat
Cena: 890 Kč?
Příjezd: 21.1. 2011


Výhry

1. místo - CLS 2011 (Iberians)

Popis

Kriptona jsme koupili v aukci v jedné chovné stáji ve Španělsku. Původně jsme tam nejeli koně kupovat, spíš se jen podívat. Ale když předváděli tohoto krásného hřebce s dlouhou bůjnou hřívou, okamžitě nám padl do oka. Cena se vyšplhala poměrně vysoko, ale nakonec jel z aukce spolu s námi. Hned po příjezdu na ranč si brzy zvykl a začal ostatním dokazovat že je tu nový pán. Je hodně dominatní, občas se ve výběhu s ostatními hřebci "porve", ale kolikrát jen stačí aby stáhl uši dozadu a všichni se od něj radši klidí dál. I když to nevypadá, pod sedlem na jízdárně je naprosto poslušný, jemný na pobídky a proto je to úžasný drezurní kůň. V terénu je ale hodně dopředný takže na něm jezdí jen opravdu zkušení jezdci. Často k nám přijídí majitelé klisen jak z ČR tak ze zahraničí na připouštění Kriptonem. Ale jak se jeho potomkům daří nevíme. Je zbarvení tmavý hnědák, sem tam má i nějaké téměř neviditelné groše. Na zadních nohách má dvě bílé spěnky a na stehně ho zdobí výžeh neboli znak stáje odkud pochází.Fotogalerie


Three Events

20. listopadu 2013 v 21:57 | Samantha |  Soutěže

Tak jsem se tedy rozhodla vyhlásit soutěž, doufám že se vás zúčastní co nejvíce. :)


Facebooková stránka ranče

17. listopadu 2013 v 18:43 | Samantha |  Novinky
Rozhodla jsem se založit Fb stránky ranče. Dotaz zda stránky založit nebo ne už tu byl někdy v srpnu. Moc ohlasů nebylo, tak jsem si řekla že se na to vykašlu. Ale opět mě ta "chuť" ty stránky založit přemohla. Nejdříve jsem to zkoušela jako založit profil, bohužel mi to FB neuznal a napsalo mi to že uživatelé mají používat své doopravdové jména.. Nevím jakto, že ostatním to jde ale mě ne. Takže jsem nakonec zůstala u té stránky. Budu tam sdílet a přidávat nejnovější (a samozřejmě nejlepší) fotky, někdy dříve ještě než je nahraji na rajče. Takže si myslím že je to docela výhodné. Stačí kliknout na naše logo a dostanete se tam.


V případě že je to chybný odkaz, můžete jít normálně na FB a zadat "Ranch Magic horse". Budu ráda za každý palec nahoru na stránku, komentáře a připomínky k mým fotkám. Kromě fotek tam bude samozřejmě i plno jiných informací. :)

Vaše Samantha & RMH


Noví koně, přípravy na WLS..

16. listopadu 2013 v 15:48 | Samantha |  Deníček ranche

Tak se to už blíží. Ani ne za 14 dní bude WLS. :3 Nemůžu se dočkat! Začínám se pomalu ale jistě připravovat, cedulky mám téměř už hotové. Beru sebou cca 30 koní, z toho většina jsou SCH a SM. Tradíků beru jen 6 (Spooky, Kahir, Polaris, Luz, Fox a Stunt). No a ten zbytek, než bych to vypsala.. A stejně by jste si asi podle jména nevzpomněli o jaké koně se jedná.


Earth

16. listopadu 2013 v 13:16 | Samantha |  BH hřebci a valaši

Jméno

Celé jméno: Earth
Výslovnost jména: ert
Překlad jména: země
Původ jména: OF name
Přezdívky: Ertík
Showname: RMH Earth


Vizitka

Plemeno: Mustang
Zaměření: western, rekreace, vytrvalost
Pohlaví: hřebec
Věk: 9 let
Zbarvení: strakáč (typ?)
Matka: hledáme
Otec: hledáme
Potomci: SSR Aquila
Majitel: RMH


Model

Rok výroby: 2009
Stav: 10/10
Stabilita: 9/10
Vzácnost: 4/10
Cena: 950 Kč
Příjezd: 25.12. 2010


Výhry

//zatím žádné


Popis

Earth pochází ze stejného ranče jako Wind. Narozdíl od Winda se narodil v zajetí, proto nemá potřebu být tak divoký. Přijel k nám den po Vánocích takže to byl takový zpožděný vánoční dárek. Ze začátku to s ním nebylo moc jednoduché ale brzy si zvykl a dnes je to takový klubový kůň. Přesto že je to hřebec jezdí na něm i lehce pokročilí začátečníci a účastní se s ním hubertů, hobby závodů a dalších akcí. Celou sezonu 2013 pilně trénoval a příští rok se chystá poprvé na oficiální závody ve vytrvalosti. Je to takový kůň pro všechno, sem tam si i rád skočí nebo zkusí něco z westernu. Jen málo lidí by řeklo že mustang může být tak klidný a vyrovnaný kůň vhodný i pro děti.Fotogalerie