Srpen 2013

RMH na Facebooku?

28. srpna 2013 v 19:39 | Samantha |  Deníček ranche
Ahojky!
Fakt nevím co na mojí aktivitu říct. Měsíc se neozvu, nepíšu, nemám nápady a najednou se zase vynořím a mám náladu napsat stovky článků. V jednom vám ale udělám jasno, mě se jen tak nezbavíte.
Budu tady strašit ještě hódně dlouho. :DD Tentokrát jsem tu s dotazem, zda našemu ranči založit FB stránky. Není to nic neobvyklého, spousta rančů mají už své stránky ale chci se vás zeptat na váš názor.
Vzhledem k tomu že na FB jsem častěji (:D) než tady na ranči, na stránkách by jste se dozvěděli ještě více informací jak tady. Nehledě toho že bych tam sdílela více fotek a byli by tam dříve jak na rajčeti - jelikož jsem líná fotky na rajče nahrávat. :D Z prázdnin mám plno fotek, měla jsem krásné fotky z chalupy, ty fotky ale uvázli na starém noťasu který úplně chcípl a mám teď vypůjčený jiný. A nevím jestli se k těm fotkám ještě dostanu.. :( Mám i pár fotek z Chorvatska a zítra si asi půjdu vypůjčit bráchovu zrcku (psssst :D) a udělala bych pár kvalitnějších fotek. :)


Azhar

26. srpna 2013 v 16:19 | Samantha |  BH hřebci a valaši

Jméno

Celé jméno: Azhar
Výslovnost jména: azhar
Překlad jména: x
Původ jména: OF name
Přezdívky: Azhar, Azi
Showname: RMH Azhar


Vizitka

Plemeno: Arabský plnokrevník
Zaměření: endurance, rekreace
Pohlaví: hřebec
Zbarvení: ryzák
Věk: 6 let
Matka: RKS Kai Yel Sihaaya
Otec: RKS Ashguar Shareek
Potomci: x
Majitel: Brenda Thomson


Model

Rok výroby: 2009?
Stav: 7/10
Stabilita: 7/10
Vzácnost: 3/10
Cena: 650 Kč
Příjezd: 9.10. 2010 (AS 2010)


Výhry

//Zatím žádné


Popis

Azhara jsme kupovali tak dá se říct ve "slevě". Byl za nízkou cenu, i přes kvalitu jeho rodičů. Proč? To jsme hned po odvezení si ho domů zjistili. Azhar byl divoký, neposlušný a tvrdohlavý. Na jeho hřbetě jste dlouho nevydrželi, ať jste chtěli nebo ne. S Azharem to vypadalo bledě a uvažovalo se o kastraci a potom ho prodat. Ujala se ho však Brenda, která z tohoto tempreramentního a dominatního koně udělala naprostého pohodáře který si brzy zvykl na denní provoz našeho ranče. Sednout si na něj najednou mohl kdokoliv kdo měl aspoň základní zkušenosti. Když se však Brendě v březnu 2012 stal ošklivý úraz kvůli kterému ji museli amputovat ruce a dát jí umělé, nemohla s ním Brenda už tak často být natož na něm jezdit. Brenda to ale nevydržela příliš dlouho začala zase chodit ke koním a jezdit. Azhar se jí stal velkou podporou a pomáhá jí, stejně jako ona pomohla jemu. Momentálně se připravuje na endurance a nebo s ním jezdíme na celodenní vyjížďky.Fotogalerie