Říjen 2012

2 roky existence tohoto ranče :)

24. října 2012 v 20:02 | Samantha |  Novinky
Jak jsem slíbila, tak i dodržím.. Ano, dnes jsou to přesně dva roky, co uplynuli od založení tohoto ranče. Ani trochu se mi tomu nechce věřit, přijde mi, že je to s těží pár měsíců.. Zkrátka chci všem kteří tu se mnou jsou tak dlouho strašně moc poděkovat, že jste to se mnou zvládli, ti se kterými se znám už déle, ještě na mém prvním a druhém ranči (první stále existuje, druhý byl smazán, z opravdu nehezkých důvodů..) že jste mi věřili, že ten incident na předešlém ranči jsem opravdu nezavinila já, že jste tu přežily moje pubertální výlevy, hádky apod. Opravdu MOC děkuji.. No,co se týče soutěže, jako první byla Niky, má u mě slíbený diplom, ale diplom udělám i pro všechny návštěníky tohoto ranče . :) Bohužel.. teď je udlěat nemohu, ano vím, slíbila jsem, jenomže opět nemám notebook.. nebo teda adno, mám, jenomže.. kvůli tomu, že jsem mému otci nedonesla mlíko, schoval mi nabíječku od notebooku, když zjistil, že jsem nabíječku našla, noťas mi zahesloval a od neděle se na něj nemůžu dostat a to už se mu dá se říct i omluvila (osobně může si za to sám že jsem proto mlíko nešla, totálně mě nasral s prominutím takže není divu že se mi nechtělo, takže omluvit se má ON, ne já..) ale co zmůžu.. Je to od něj opravdu sporstý, ale až budu mít noťas, který jsem si SAMA zaplatila, nebude mít žádné právo se ho ani dotknout - to je jeden z důvodu, proč definitivně končím se sbíráním. neříkám, občas si třeba ještě nějakého SCH atd. koupím, ale žádná sláva. Tak pápá lidičky a moc se omlouvám, ty diplomky se budu sem dát co nejdříve, tak páá.. <3 :)


Stále ještě žiju..

15. října 2012 v 9:08 | Samantha |  Novinky
Photo by me..
  • Ahoj.. jak jste si určitě všimli, příliš to tu nežije. Důvodů je hned několik. Času příliš nemám a když ano, radši jdu s kamarádkama ven nebo dělám jinou aktivitu. Pro ty, co nechodí na můj druhý blog - jezdím v jednom JK, kde se mi pomerně líbí (až na trenérku, která na nás věčně ječí..) a jezdím tam od půlky srpna. A našla jsem si ježdění u jedné soukromnice, paní má dva koně, oba ČT, Diamant a Dalila. Já jezdím Diamanta, má 13 let, měří asi 170 v kohoutku, je slepí na jedno oko, ale v ježdění ho to nijak neomezuje. A za pár dní snad vyrazíme i na první vyjížďku spolu. Až si to tam trochu osvojím, budu moct chodit sama na jízdárnu, na vyjížďky se mnou bude jezdit buď majitelka, nebo jedna vysokoškolačka co jí jezdí převážně Dalilu (té je 7 let, skáče závodně parkur). Diamant je opravdu úžasný kůň, je sice trochu línější a bez bičíku ho jen tak naklusat nedokážete, ale jinak na pobídky holeněmi reaguje perfektně a opravdu jde tam, kam chcete vy, ne jako někteří koně kteří mají tendenci lítat si po celé jízdárně kam chce on.. Navíc mám už konečně rajtky a čapsy, tento týden mi mají přijít i jezdecké boty na zavazování i s parádní jezdeckou bundou, to všechno jsme sehnali za dobrou cenu přes jednu paní, která se kamarádí právě s majitelkou Diamanta. Jezdím na koně (jak do toho JK tak na Diamanta) 3x do týdne, což je jeden z nejvěších důvodů.
  • Další důvod je, že mi konečně rodiče dovolili chodit na procházky s Brittem, naším psem. Rodiče mi ho pořád nechtěli svěřit že ho prý neudržím (dost táhne), ale když udržím koně, pes zas takový problém nebude. Všichni říkají, že je to ,,pako", ale on za to nemůže, když s ním na procházky nikdo nechodí a nikdo se mu pořádně nevěnuje. Přitom je to úžasný pes a když s ním budu chodit častěji bude to lepší a lepší. Zrovna včera jsem ho vzala na pořádnou procházku, skoro na dvě hodiny. Budu se snažit s ním chodit každý den, pokud bude hezky a nebudu nemocná.
  • Důvodů je ale ještě mnohem více. Možná vás to překvapí, ale na Vánoce pár nových přírůstku plánuji.. z Breyerů to ale nikdo nebude. Nejspíš to bude pár koní od Safari, snažila jsem se sehnat Collectu a nemůžu nikde jinde než přes Německo najít.. Ale i Safari se teď hodně zlepšilo a má taky krásné koně. Mé hlavní přání k vánocům je nový notebook.. nemusí být ani nový, klidně i trochu starší, ale tenhle noťas je občas už opravdu k nevydržení. Co se týče ranchování.. návrat stále neplánuji. Tento ranch bude brzy slavit své 2. narozeniny. A to vyhlašuji menší soutěž - kdo jako první do komentářů napíše přesné datum založení tohoto ranče, dostane ode mě diplomek, ale dám ho až v den narozenin. Diplomek bude pouze pro prvního člověka který do komentářů napíše nejdřív a správně. ;) Tak ahoj..
Na rajče stále přidávám fotky, můžete se podívat - tady