Srpen 2012

Pauza

26. srpna 2012 v 13:25 | Samantha |  Novinky

Ahojky, moji věrní, pravidelní i nepravidelní čtenáři tohoto blogu\ranče, téměř po třech týdnech (snad nejdelší pauza za existenci tohoto blogu). Prázdniny se bohužel, ať chceme (pochybuju že by se někdo takový našel) nebo ne, chílí ke konci a zase začnou ty děsné školní povinosti.. Už nebudu mít zase tolik času a budu se muset ještě více učit.. :/ Důvod proč jsem nepsala, byla absolutní nechuť a nápady co psát.

Bohužel mám i další dvě špatné zprávy.. ta špatná je, že noťas už pomalu jde do háje, jelikož když ho zapnu, jde, v pohodě, jenže jakmile se zahřeje a mě nefunguje chladič, začne se sekat a musí se celý restartovat a takhle je to teď pořád. Chci tátu uprosit na jiný notebook, ale pochybuji.. A ta ještě horší? Tenhle týden jsem byla s tátou a bráchou na kolech. Když jsme se v pátek vrátili, dozvěděla jsem se, že ve čtvrtek jsme přišli o Moly.. ano, o tu úžasnou kočku, která na svět přivedla 2 vrhy koťátek, první nešťastně zahynul (díky našemu bývalému kocourovi, který měl stejný osud jako Moly..) a ten druhý, 3 koťátka kterým se krásně daří, jen jsou dvě trochu pohublé, jelikož mají asi nějakého parazita a půjdou na odčervení. Srazilo jí auto.. kéž by aspoň zůstala na místě mrtvá, ale ona se prý ještě s vytočenou zadní nohou, s hubou ze které jí tekla krev dobelhala domů.. Mamka volala veterináře, aby jí uspal (protože měla vnitřní krvácení a nedala by se zachránit), jenže ten říkal že není doma a přijede až za dvě hodiny.. takže ona ještě 2 hodiny musela trpět.. Je to vážně příšerný.. :´(

Nehci se tu už dál nějak rozepisovat.. neplánuji žádné rozjíždění ranče, zvlášťe ne když mi nepůjde notebook.. můžete čekat maximálně nějaké profily, jinak se totiž odebírám na můj druhý blog..

Vaše Samantha

Falešný poplach

9. srpna 2012 v 9:55 | Samantha |  Novinky
Ahojky! Takže s noťasem mi nakonec pomohl brácha. Musela se úplně vyndat baterka a dát se tam znova, nejspíš se asi trochu zasekal, ale už zase šlape jako po másle. Je neuvěřitelný co všechno tohle notebook přežil.. :D Už jen to, že je mu víc jak 10 let? :D Skoro stejně starý jako já. :D Zažil mnoho pádů (když si můj inteligentní mladší brácha hrál a schodil ho na zem a pak si na něj ještě stoupl.. xD), oprav, rozbitý pant, tedy přesněji se přesekli dva hlavní dráty které spojují klávesnici k notebooku a díky těm drátům jde obraz apod. A přitom je pořád v pohodě, rychle stahuje, ani instalování programů mu nedá příliš práce, takže opravdu neuvěřitelný noťas. :D Tak pá, nevím jak často teď budu psát, budu se věnovat Daffy a až se zítra vrátí táta, přesvědčovat ho na pronájem koně. :D


Notebook v háji, Daffy a další

8. srpna 2012 v 22:38 | Samantha |  Novinky
Ahojky lidičky, nesu dobré a špatné zprávy. Začnu tou horší. Večer jsem chtěla jít na noťas a obyvkle, když je v režimu spánku stačí stisknou klávesnici a hned se zapne. Jenomže dneska obvykle zasednu k noťasu, zmáčknu klávesnici a? Nic. Několikrát jsem to opakovala ale prostě nic.. a když jsem se ho pokoušela vypnout a znova spustit pomocí tlačítka, taky nic. Jelikož je to starý, velmi starý notebook vždy začne hodně hučet, ale teď ticho jak v hrobě. Nevím co s ním je a kdy bude zase Ok.. Teď píšu z počítače bráchy, řeknu mu o tom aby se nedivil. Když jsem ho zapnula, tak jsem měla pusu otevřenou dokořán, to víte, úplně něco jiného nežˇmůj noťas. :D A v rohu jasně "svítí" ikobka Photoshop a další skvělé programy na grafiku apod., takže jak v ráji... :D ale k lepším zprávám.

Určitě vás zaskočilo (nebo jste si aspoň řekli) kdo je Daffy. Kdo tuší nový domácí mazláček, tuší správně. Daffy jsem si dneska konečně přivezla domů - mimochodem, je to králíček. Je to beránek a je strašně roztomilá. Je taková.. žíhaná, však nebojte, dám fotky. :)) Je děsně zvědavá, už když jsme přišli do zverimexu, tak hned přiběhla a očmuchávala mi ruku. :) Všude strká čumáček a velmi si oblíbila udělat si veget na mé posteli a když zrovna neleží, tak běhá po posteli (dávám jí často na postel), dělá si ze mně prolízačku a nebo bobkuje (jako sbírat to po ní nenáí zrovna sranda). :D Dneska jsem jí dala klid, aby se rozkoukala a zítra začneme cvičit vylézání z klece na pamlsek 'později snad už i bez pamlsku). Ven se myslím naučí velmi rychle, ale zpátky do klece to bude horší. :D Teď tři měsíce nesmí ven a musí se naočkovat. Je to sice blbí, protože za tři měsíce bude skoro listopad (užžž?!) a bude zima. Ale co. :) Potom budeme taky cvičit panáčkování a možná i skálkání přes překážky, jsem zvědavá jak jí to naučím, ale musím si věřit. :D Tak nic pp, mám sice internet v mobilu a jsem připojená na WiFi, ale nejde mi psát na blog.. aspoň se budu moct přihlašovat na howrse. :D

(nezapomeňte se mrknout na výprodej! :))

Výprodej

8. srpna 2012 v 12:00 | Samantha |  Novinky

!!Slevy!!

SLEVŇUJI VÝROBKY O 10% A VÍCE! KE KAŽDÉ OBJEDNÁVCE ČISTÍCÍ SADA ZDARMA!

Prodávám pár věcí, z důvodu že potřebuji peníze. Věci budu nejspíše dodávat (možná sem dám i nějaké knížky), průběžne budu aktulizovat.. V případě zájmu mi napište na e-mail: veronika.kotikova@seznam.cz - a zkopírujte celý popis výrobku/věci, abych přesně věděla. Věci nebudu posílat obyčejně (je dost možné že se věci ztratí). VŠECHNY VĚCI PO JEDNOM KUSU (POPŘ. JE TO NAPSANÉ U VÝROBKU/VĚCI)!

Cena poštovného:
Dobírka - cca 80 Kč
Doporučeně - cca 35 Kč

V případě že budete peníze posílat předem přičtěte i těch cca 35 Kč abych vám věci mohla poslat doporučeně (takže je záruka že se cestou věci nikde neztratí a i kdyby ano budou vám vráceny peníze). O věci si prosím nepište do komentářů. Pokud se vám věcí zdají drahé, nechte si to prosím pěkně pro sebe, já znám hodnotu svých věcí. Děkuji =)


RMHE 2012

7. srpna 2012 v 19:52 | Samantha |  Fotogalery

Konečně slibované fotky z druhého ročníku RMHE pořádaného 20.7. 2012. Ať se fotky líbí! :)

RMHE 2012
Koňský tábor Hořice 2012

6. srpna 2012 v 11:28 | Samantha |  Fotogalery

Veliká várka fotek z koňského tábora v Hořicích. Omlouvám se za kvalitu některých fotek, spousty z nich měli ve foťáku lepší kvalitu.. :/ Co se týče fotek z RMHE apod. ty už mám taky připravené, budou brzy! :)

Koňský tábor Hořice 2012
Konečně zpátky doma :)

2. srpna 2012 v 22:48 | Samantha |  Novinky
Ahojky! Nemysleli jste si snad už náhodou, že jsem umřela? Né, to opravdu né. :) A proč píšu až teď, když tábor v Hořicích skončil v neděli? No.. prvně hezky popořadě. :)

  • Tábor nebudu příliš nějak rozepisovat, bohužel mě v hodně ohledech zklamal - myslím si, že za ty peníze to nestálo (ten tábor nebyl nejlevnější). Spali jsme opravdu v týpí, kde jsme měli díru ve "střeše" (snad víte jak týpí vypadá), foukalo nám tam ze spoda a "dveře" se nedali zavřít. První noc tam byla příšerná zima, jsem vážně myslela že umrznu a to jsem na sobě měla dvě tlustý mikiny. Pak už byli díky bohu noci teplejší, takže pak ok.. zklamalo mě to, že nás tam bylo hodně. Přesně jako na tom minulém táboře kde jsem jezdila.. bylo nás tam 18 (19), a jezdilo se jen jednou denně jenom 3 hodiny - což je v podstatě dost málo. Ale za to ježdění bylo celkem fajn. První den jsme trénovali předvádění koní na ohlávce. Já měla Boo. Zkoušeli jsme zastavování na slovní povel a potom couvání. Vždycky jsme koně vedli krokem (nebo klusem) a u kužele jsme koně zastavili a dva kroky couvli zpátky. Potom jsme šli jezdit, ale jaksi se stala chybička a zařadili mě k úplným začátečníkům, takže mi jako vysvětlovali jak ovládat koně atd., což mě vážně jako dostalo.. xD Druhý den jim to teprve došlo, tak jsem jezdila na jízdárně s April. Musím říct, že April je potom hříběti (Elli) strašně líná.. :/ Nejlepší byl stejně čtvrtek, celou dobu jsme jezdili bez sedel! Já měla Missku a ta byla mimořádně poslušná a rychlá (což se u ní moc často nevidí) a jeli jsme i na vyjížďku bez sedel. :) V sobotu jsme jezdili vyjímečně 2x, dopoledne se jeli "závody" a sedlali se koně na čas. (na čas bylo i zavazování ohlávky atd.). To jsem měla April a ve dvojici jsem byla s Adélou terá měla Lacy. Odpoledne jsem na vyjížďku za celý pobyt poprvé a naposledy Lacy, byla polušná. :) Nakonec jsem dostala i diplom.. s Adélou jsme v ježdění vyhráli druhé místo, i přesto co jí Lacy provedla při překonávání "uličky".
  • V neděli ráno jsme odjížděli, přijeli pro nás rodiče kamarádky, se kterou jsem tam byla. Jeli jsme ještě k nám domů, abych se rozhodla jestli s nimi pojedu ještě na pár dní do Liberce, tak jsem teda řekla že jo (což je důvod proč se ozívám až dnes). Cestou jsme stavili na výborný oběd a v Liberci a dojeli k nim domů. Potom jsme vůbec nic nedělali, ale večer jsme šli na poslední den Benátské noci, to bylo fajn. :) Druhý den jsme trochu zaspali (měli jsme vstát dřív) a vstali skoro v deset, to už jsme měli být dávno u rybníku. xD Po obědě (tedy ehm ve čtyři odpoledne) jsme se na koloběžkách doloudali k Tajchu (tuším, nebo jak se to jmenuje..) kde jsme si smočili nohy, dali zmrzku a jeli zpátky domů. A potom šup do kina na Dobu Ledovou 4. :) Kámoška to už viděla, ale já ještě ne, tak jsem se chtěla mrknout. :) Další den jsme šli do Botanický, kde kamarádka ztratila peníze (potom jsme je díky bohu našli xD), šli do pizzérky a potom byla její oslava a jejího bráchy - a to měli jenom svátek, přijde mi to trochu přehnaný dělat jen na svátek takovou oslavu, to já nemám ani pomalu na narozeniny. xD No a včera jsme byli dopoledne na Ještědu, potom šli do ZOO a nakonec perfektní, úplně žůžo kino. :DD Šli jsme na Amazing Spiderman a fakt best. :D Byli jsme v celým sále jen 4, já, kamarádka a nějaká ženská s nějakým chlapem, ti pak ani ne v půlce filmu odešli a mi tam byli úplně sami! :DD Takže jsme pochopitelně dělali bordel. :DD Prej takový "Ty debile, tak už jí konečně pozvi na rande! No co tam stojíš! Týjo, to je debil, on jí nepozval!" :DD Takže jako vážně prča. :D A pak když jsme odcházeli ze sálu, tak jsme lezli po sedačkách a dělali kraviny (no co, toho se musí využít :D) a když jsme šli "uličkou" ze sálu ven prej mi takový "Tak tohle bylo nejlepší kino!", řvali jsme jak paviáni a na konci uličky na nás čekal nějakej týpek, kterej chtěl aby jsme mu dali zpátky 3D brýle. :D A když jsme odcházeli tak totální výbuch smíchu. xD Prostě no coment! :D No a dneska jsem ve tři vyjela autobusem.. 4 hodiny cesty v autobuse, úplně sama, už nikdy! xD Čekala na mě mamka (přímý spoj až k nám není) a jeli jsme domů. =)
  • A teď nejlepší zpráva - tedy aspoň pro mě. Není to úplně jisté, ale pravděpodobně mi mamka po dlouhé době koupí králíčka! Už strašně dlouho si ho přeju. Měla jsem dva, bohužel oba mi umřeli z neznámích důvodů.. přemýšlím, jestli si vybrat lvíčka, nebo beránka. Ve zverimexu měli zrovna na výběr zrovna plno překrásných králíčků, vůbec jsem se nemohla rozhodnout, koho bych si vybrala (dostanu ho asi až příští týden a koupíme i novou klec). Byli tam tři krásní beránci a dva lvíčci. Jeden lvíček bílý, s malými flíčky a druhý celý černý, prodavačka říkala že je prý nejpřítulnější. Osobně bych si ho vzala hned, byl strašně roztomilý, ale jelikož je celý černý, připomínal by mi mého prvního králíčka Benžíka, což by mě dost dožíralo.. :/ Ale ještě uvidím.. líbili se mi opravdu všichni, nejradši bych si je taky všechny vzala, jenže to bohužel nejde... jen mám strach, aby některý z nich neskončil jako žrádlo pro nějakýho hada.. :/ Uvidím. :)
Tak ahojky a mějte se hezky =)
Pro přehled:
Beránek
Lvíček (ti ve zverimexu nebyli rozhodně tolik chlupatí)
P.S. z tábora fotky mám a mám i pár fotek z Ještědu, zoo atd.