Červenec 2012

18. Největší model - (By Jana Š.)

27. července 2012 v 14:30 | Samantha |  Ostatní
Abych tu opět neopakovala Konga, vybrala jsem si asi mojí největší BH tradi klisnu Kuchi. Je pravda, že na výšce jí přidává podstavec, ale i celkově je poměrně vysoká a mohutná. Je to moje zlatíčko. :-* :)


Novější, hezčí fotka není.. :/

17. Nejmenší model - (By Jana Š.)

26. července 2012 v 12:00 | Samantha |  Ostatní
No.. Nejmenší jsou asi moje SM hříbátka, jelikož MW nesbírám. Vybrala jsem si appaloosa hřebečka Gee Free, který se údajně ještě nenarodil. :D Ale je strašně roztomilý a moc se mi líbí jeho kukuč. :)


16. První model, který ti někdo daroval - (By Jana Š.)

25. července 2012 v 15:00 | Samantha |  Ostatní
První model, který mi někdo daroval byl SCH shir Kerny, ale jelikož o tom sem se tu už zmínila, vybrala jsem si mého druhého darovaného koníka (dostala jsem ho od mamky) SCH lipickou klisnu jménem Chica. Má pár oděrek, ale mám jí moc ráda. Přijde mi, že je nádherně namalovaná, má krásné stíny a ne jako ty co jsou dnes v obchodech (ty novější typy), mají najednou strašně tmavé barvy, hnusné stínování apod. jako u většiny SCH koní. Jsem ráda, že jsem jí dostala dřív než začali dělat ty tmavé. :D15. Model, který pro tebe něco znamená - 15 Days Model Challenge

24. července 2012 v 16:30 | Samantha |  Ostatní
Nechci se tím opičit pro Frisullce, ale ano - znamená pro mě celá sbírka. Je to kus mého života a moc si jí vážím. :´) Ať už jsou to BH, SCH, psi od SCH nebo dokonce china koníci.. Prostě je to sbírka a jsem na ní pyšná! :)


Část mé Breyer sbírky :) Ještě spousty koní nebylo, a na poličkách byli cedulky.. :D

14. Model, se kterým fotíš nejraději - 15 Days Model Challenge

23. července 2012 v 14:00 | Samantha |  Ostatní
Těch koníků je víc, ale vybrala jsem si GG Valentine. Přijde mi "univerzální", taková správná postarší klisna na rekreaci a chov. :) Ráda s ní fotím, má krásný akční mold, i když je úplně obyčejná, není nijak vzácná, je moc krásná. :)


Pá lidi :)

22. července 2012 v 10:04 | Samantha |  Novinky
Takže jak jsem slíbila, ještě se s vámi rozloučím. :) Nakonec pojedeme už po obědě, těším se. Jediné, co mě opravdu štve je to, že rýmu mám pořád, sice ne tak děsnou ale i tak.. :/ Včera jsem se od kamarádky dozvěděla, že budeme spát v týpí (já nevím jak se to píše xD), nevím sice, kolik je na tom pravdy, ale jestli jo tak mě to asi vážně dorazí.. :/ No, nebudu to tady zdržovat. :) Jediné, co na tábor nemám je indiánský oblek. xD Mamka mi zabalila jen nějaký batykovaný šátek a pár pírek, jestli z toho něco vymyslím. :D Taky by mě zajímalo, kolik nás tam bude.. doufám že to nebude jako na jednom ranči kde jsem jezdila na koňský tábor, kde nás bylo skoro 30 a na ježdění bylo asi jen 7 koní.. (kolikrát jsme ani kvůli tomu nejeli na koni 2x denně a jen jednou), majitelce šlo hold hlavně o prachy, tak si nás tam narvala hodně až už nevěděla co s námi dělat. Zkrátka DOUFÁM že tam to bude lepší.. ;) Tak ahojky, mějte se tu krásně a užívejte si prázdniny! :)


Hříbátko April :))

13. Model, se kterým nerad fotíš - 15 Days Model Challenge

22. července 2012 v 10:00 | Samantha |  Ostatní
Hmm.. to bude asi Kong. Né, že by se mi nelíbil, to ne, ale jak je černý, dost se od něj odráží světlo, takže když ho vyfotím má na sobě kolikrát "trávu, oblohu.." jak se to od něj odráží. A navíc nemá zrovna nejlepší stabilitu, proto s ním nerada fotím. To je asi vše, jinak je to krásný model. =)12. Model, u kterého bych si přála aby byl skutečný (živý) - 15 days model challange

21. července 2012 v 10:00 | Samantha |  Ostatní
Opět, je to hodně těžké, ale vybrala jsem i jednoho z největších oblíbenců - Secretariata. On sice žil, ale mít toho krasavce, toho šampióna na zahradě, asi se zblázním radostí. Je prostě nádherný, má krásné, věrné oči a nádhernou lysinku. Kůň k pohledání! <3 :)Hořice - Na koních 20.5. 2012

20. července 2012 v 22:31 | Samantha |  Fotogalery

Fotky z květnového výletu do Hořic na koně, den před tím než jsem odjela do lázní (díky bohu že je mám už za sebou..!). Měli jsme být na jízdárně, ale dost foukalo, písek na jízdárně se sprašoval, takže jsme jeli na vyjížďku do lesa. Dostala jsem neuvěřitelnou kobylku Lacy, která byla celou cestu naprosto poslušná a hodná. A vždy, když mi majitelka řekla "Tady naklusáme", hned pochopila že se bude klusat a hned zrychlila.. xD Občas si utrhla kousek trávy, ale vážně jen vyjímečně, jinak byla naprosto dokonalá!

P.S. snažte se prosím nevšímat té obludy co kazí fotku Lacy. :D

Hořice - Na koních 20.5. 2012Krokujeme s Lacy a mladším bráchou na jízdárně (ke konci vyjížďky). Omlouvám se za paty, ale měla jsem delší třmeny (více zkrátit nešli) takže jsem jaksi na prošlápnuté nohy zapomínala.. xD :/

Novinky, reportáž z RMHE, předčasné "rozloučení" apod.

20. července 2012 v 22:19 | Samantha |  Novinky
  • Ahojky! Chci se s vámi předčasně rozloučit, jelikož zítra dopoledne má už přijet kamarádka se kterou pojedu na koňský tábor (tedy, táta mi to takhle podal, jestli jí ale doveze dopoledne těžko říct :D) a potom pojedeme na Zubštejn - já tam byla minulý rok na konci prázdnin. No a v neděli odjéézd! :) Teda né hned, někdy odpoledne. Určitě ještě v neděli stihnu napsat článek, ale i tak se s vámi chci tak nějak rozloučit. Přednastavím články, ale budou to pouze Model challange, jelikož jinak představu nemám.. Dneska ještě možná přidám fotky, když jsem byla v květnu, den před odjezdem do lázní (fuj! už mám tu hrůzu díky bohu za sebou) na koních v Hořicích. :) A taky je mi už konečně líp, už nemám tak hroznou rýmu a oteklý oči.
  • A ano, v nadpisu jsem se zmínila i o RMHE. Dnes se jel druhý ročník, naší prázdninové výpravy do okolí pozemků, které nám patří, takže i kolem pastvin, jízdárny, "lesem" apod. zkrátka po celém našem "vlastnictví". Jela se ta samá trasa jako minulý rok. Bohužel se nezúčastnili dva naši jezdci - Brenda, kvůli svému úrazu který se jí stal v březnu (nevím jestli sem o tom psala, ale přišla o oboje zápěstí při autonehodě - v reálu jí bohužel upadla i druhá ruka, měla jí totiž strašně "rozvyklanou"), takže jezdí jen na svém věrném Azharovi který jí důvěřuje a ona jemu. Na vyjížďky jezdí jen vyjímečně a občas se sveze i na jiném koni, ale pod dohledem - a ta druhá je naše Naty. Jako každý rok touto dobou odlétá na měsíc za svým tátou do Anglie.. Ale i tak byli všichni spokojení, tentokrát si jezdci koně nevybírali, ale losovalo se, aby to bylo fér. Nakonec dvojice dopadli takto: Laura a Zenyatta, Kylie a Spooky, John a Luz (buzík :D), Ashley a S Justadream, Kate a Valentine a nakonec Taylor s Appendix. :D Taylor nebyla zrovna nadšená jet tak na malém koni, ale nakonec si ty dvě rozuměli. :) Koně do losování se vybírali podle povahy, vytrvalosti a také podle toho jestli koně neměli dopoledne náročný trénink, aby nebyli příliš znavení.
  • A teď konečně report. Kolem půl třetí odpledne sem Taylor dala krabičku s lístky, na kterých byli napsané jména koní. Svěřila jsem jí, aby šla do klubovny aby si všichni vylosovali koně, i ona samozřejmě a aby nepodváděla. :D Když losování proběhlo, šli se nachystat koně a všichni se sešli před stájemi. Počasí bylo naprosto ideální, bylo sice pod mrakem ale teplo bylo i tak, všem to vyhovovalo. Narozdíl od minulého ročníku, kdy byli všichni zplavení z úmorného vedra. Minulé RMHE se jelo 19.7. 2011, druhý ročník se jel o rok a den později. :D Potom jsem všem dala pokyny, kudy jet a svěřila sem to především Johnovi, který jel celou cestu první a všechny vedl. Potom se konečně vyrazilo. Po chvilce kdy se koně rozehřáli se nacválalo a cválalo se až k prnvímu stanovišti. Tam se koně trochu napásli a jezdci odpočinuli. Potom jeli krokem, klusem, cvalem (:D) k lesu. Cestou jeli přes velkou kládu, naštěstí to všichni koně zvládli. ,,Luz jel celou cestu svižným tempem, měl pohodlné chody, ničeho se nebál i přesto že jel do okolí úplně poprvé." dodal John když se vrátili domů. Před lesem jsme měli minulý rok "nebezpečnou" překážku velký igelit, ze kterého měli koně panickou hrůzu. :D Letos tam nebyl igelit, ale veliká hromada kamenů. Všichni to ale zvládli, až na Zenyattu která naprosto nesnáší kamýnky, natož takové šutráky. Takže to musela Laura se Zeny objet. Schválně jaká překážka tam bude příští rok. :D Potom se tedy koně statečně prodrali "lesem" a hurá k druhému, zároveň i poslednímu stanoveništi. Koně byli tentokrát hlady, jelikož stejně občas cestou něco ukousli. xD Ale jezdci si dali na posilněnou buchtu kterou upekla Naty s Brendou včera, než Naty odletěla. Potom ještě chvilku odpočinek a už jen kousek do cíle. To už se koně překvapivě hnali, cítili že cíl je už na dosah. :D Potom koně překročili "cílovou čáru" a KONÉÉC! Potom bylo jen rychlé závěrečné focení a šup zpátky domů si odpočinout, na to se těšil snad každý. :) A fotky? Jasně že jsou, dám je asi zítra (pokud to ještě stihni než přijede kamarádka). Máte se na co těšit. :)
  • Hups, zase jsem se rozepsala. :D Tak pá. =)
Závěrečná fotka z minulého ročníku RMHE :)

11. Model na který jsem nejvíc pyšná - 15 days model challange

20. července 2012 v 9:53 | Samantha |  Ostatní
Je to těžké, ale vybrala jsem si mojí milovanou klisničku Appendix. Byl to můj úplně první BH a mám ji strašně ráda. I kdybych nedej bože prodávala sbírku, Appendix by u mě jako jedna z největších oblíbenců zůstala. :) Jelikož není zrovna v perfektním stavu (nojo, pár malých oděrek hold má), nejezdí na výstavy, ale doufám že se jí bude dařit v nějaké photoshow. :)


Vyčerpaná

19. července 2012 v 20:46 | Samantha |  Novinky
Ahojky! Dneska jsem se vrátila z chalupy. Měla jsem jet až zítra, ale prostě no coment.. Nejspíš mám asi alergii na kočky, nebo já nevím.. jasně, doma máme taky kočky, ale máme je v garáži a nemáme je doma, na chalupě se ty kočky všude válí, na gauči, v posteli, lezou na kredenci.. všude.. A asi mi to zrovna neprospívá. Přijela jsem tam sice už s menší rýmou, ale rozhodně jsem ho neměla ucpanej (jen mi teklo z nosu) a neslzely mi oči. Dneska to bylo už ale naprosto děs, nos totálně ucpanej, nateklý oči ze kterých mi jen slzelo a bylo mi blbě. Volala jsem mamce jestli pro mě nepřijede. Sice se jí to moc nezdálo, ale nakonec pro mě přijela.. nevím, ale babička se podle mě na mě naštvala.. když jí mamka volala že pro mě přijede, tak na mě od té doby dokud jsem neodjela byla protivná. :/ A když jsme odjížděli, tak jsem si dávala mobil a foťák do auta (ale chtěla jsem se ještě rozloučit) tak byla ve dveřích babička, najednou cosi "zařvala" a šla do kuchyně, asi to pochopila tak, jako že se asi ani nerozloučím. Tak jsem za ní šla a říkala jí, že sem si jen dávala do auta mobil a foťák, ona jen "Neobtěžuj se, když se ani neumíš slušně rozloučit!" .. To bylo na mě jako moc.. tak mě bylo blbě, byla jsem pořádně nachlazená tak jsem mamku poprosila aby pro mě přijela, jelikož se MUSÍM do neděle dát do kupy (jedu na koňský tábor) tak ona na mě ještě zpustí a je na mě protivná? Css.. :/ A popravdě se mi už i docela chtělo jet domů, hlavně jak babička furt komentovala že máme hubený kočky, že jim nedáváme nažrat. Jasně, tak když nemáme kulatý tlustý koule, který se ani nedají chovat protože je to samý sádlo tak máme vyhublý vyzáblí chudinky? Bože.. :/

A jak už jsem se zmínila - v neděli odjíždím do Blanska (přesněji do Hořic) na koňský tábor, na ranči kde jsem dvakrát byla jezdit. :) Už se tam těším, a opravdu nerada bych ho kvůli nachlazení rušila, už jen proto že se na něj těším od února a navíc tam jedu s docela dobrou kamarádkou, se kterou jsem byla i letos na horách v Itálii apod. V srpnu, pokud se mi podaří ještě něco najít zkusím rodiče přemluvit ještě na nějaký tábor někde (jelikož tenhle ranč má dva jediné turnusy za celé prázdniny, ten jeden teď v neděli končí a ten druhý, tudíž poslední teď bude). Nevíte někdo, kam by se dalo ještě jet (kde jsou ještě volná místa)? Rosy mi ukazovala nějaký tábor v Domažlicích, to vypadalo slibně, jenže Domažlice jsou od nás hoodně daleko. No, o to zase tolik nejde, jenže táta bude zrovna pryč a mě by tam neměl kdo odvést, mamka tam netrefí.. :/ No.. zkusím ještě něco vymyslet, ale ráda bych ještě na nějaký koňský tábor jela. :)

Co se týče modelů - dnes je to rok co se jelo RMHE (jestli si někdo pamatujete), fotogalerie tady. Plánovali jsme, že něco podobného opět uspořádáme, možná i zítra, ale záleží jaké bude počasí. To je asi vše. Tak ahoj! :)


S April na jízdárně. :) Zajímá mě, jestli tam budou koně nějak rozděleni, jestli mi nějakého koně přiřadí nebo to bude všelijak. :) A taky teď vidím, že ty lázně mi prospěli.. :D

10. Nejvíc flekatý model - 15 days model challange

19. července 2012 v 16:09 | Samantha |  Ostatní
No, původně jsem chtěla moji SCH knabstrup klisnu Lailu, ale jelikož ta je "tečkovaná", vybrala jsem si mojí Stunt Double. Je to cennější kousek mé sbírky a mám jí opravdu ráda. :) U nás má využití rekreační a napůl chovné klisny, na svět přivedla svého, tuším už druhého (ještě než se k nám dostala jedno hříbě měla už určitě) potomka Takodu a plánujeme v chovu pokračovat. :) To jsem ale zase odbočila od tématu, zkrátka je opravdu nádherná a na své první LS vyhrála krásné 2.místo. :)


(lepší foto opět nemám.. :/)


9. Nejnovější model - 15 days model challange

16. července 2012 v 19:25 | Samantha |  Ostatní
No, z koní je sice nejnovější SCH klisna mimochodníka, ale jelikož jsem tu teď SCH dávala poměrně hodně, vybrala jsem si mého nejnovějšího Breyera. Je to Luz de Luna. Je to krásný paso fino, a někdy vypadá úplně jako perleťový! Má krásnou načasenou hřívu, díky které si vysloužil přezdívku "buzík". :D Má krásný zvědavý kukuč. Od té doby, co ho mám z lázní doma ho ještě nikdo nejezdil, pořád se ulíval a chodil jen na procházky a na pastvu. Ale jak přijedu domů z chalupy, začne mu trvdý režim. :D Né, tak moc ne, ale vezmeme ho na delší vyjížďku. Je to prostě krasavec. :)


8. Nejstarší model (první model který sis koupila) - 15 days model challange

15. července 2012 v 9:17 | Samantha |  Ostatní
Tak tohle je jasná volba. Koník, díky kterému jsem začala sbírat byl shirský valach Kerny z roku 2000. Jako by to bylo včera, když ho mamka vytáhla z kabelky, ještě s cedulkou na noze.. Rozhodně bych ho nikdy neprodala, mám s ním plno krásných vzpomínek.. :)


(momentálně nemám lepší fotku)

Změna zaměření..

13. července 2012 v 20:05 | Samantha |  Novinky

Ahojky. Tak co, jak se máte? Jak je u vás? U nás dneska celej den prší a je zataženo.. :/ A jestli takhle bude i na chalupě, obávám se že fotky u nového jezírka nebudou.. ale tak nechci to zakřiknout. :) No a teď k hlavnímu (k nadpisu).
Dospěla jsem k názoru, že sbírku velkých koní (traditional a classic) uzavírám - už je nebudu dále sbírat. Jo, pokud bych našla opravdu koně, kterého bych vážně chtěla, tak to jo, ale nebudu si kupovat každý model na který narazím. Hlavní důvod je, že tihle obříci zabírají hodně místa a můj pokoj není nefukovací. A nechci je mít po celém pokoji.
Chci se zaměřit, na mnohem menší, ale i skladnější koníky.. stablíky a mé milované schleichy. Stablíci se mi líbí čím dál více a přijde mi to i lepší investice dát peníze do nich. Ale i ty nebudu sbírat úplně naplno, jelikož si chci aspoň něco ušetřit.
Příští týden k nám možná malá posila přijede, potřebuji především jezdce, jelikož nemám žádného. Shrnutí je takové, že sbírku tak nějak pozastavuji ale když už si něco budu kupovat, budou to stablíci nebo SCH (jen vyjímenčně tradi atd.)To bylo jen takové oznámení.. Mějte se ;) :)

7. Nejstarší model (z hlediska roku výroby) - 15 Days Model Challenge

13. července 2012 v 10:27 | Samantha |  Ostatní
S tím jsem si dlouho nevěděla rady, nemám příliš hodně starých koníků (a mrzí mě to.. :/), ale nakonec jsem si vybrala AQH SCH klisničku jménem April Uana. (jméno dostala podle dvou AQH klisen které jsem znala, za tou jednou příští týden pojedu na tábor :D). Je z roku 2000 a i když má na sobě pár oděrek (to víte, po těch pár letech hraní si s koníkama..) mám ji strašně ráda. :) Teď někdy v červenci se jí má narodit hříbátko. :)


Nevím nadpis :D

12. července 2012 v 17:24 | Samantha |  Novinky
Nevím proč, ale najednou mám mnohem lepší náladu na ranč a přidávat články. No. Včera jsem se vůbec neozvala, jelikož dopoledne nebyla nálada, potom přijel bratranec, byl u nás skoro do pěti a potom jsme jeli na vagón (taková "restaurace", jsou tam různý atrakce, hřiště, mini zoo, jezdí tam vláček takže jsou tam i koleje..), takže večer také nebyl čas. A já se prostě musím pochlubit! :D Od 10.7. jsem hrdou majitelkou nového mobílku.. :D Je to Samsung Galaxy mini a je naprosto boží! Mám ho v bílé barvě a vůbec není mini. :) Je asi pravda, že ve srovnání se Samsung Galaxy S3, Ace atd. je to asi prcek, ale pro mě je akorát. :) Jde v něm rychle internet a i rychle načítá videa na youtube. Rychle stahuje a překvapilo mě i to, že kvalitně "zvukově" přehrává videa. :) S focením to zase taková sláva už není, ale na to že je to mobil, je to více jak uspokující. Pardon, ale já se vážně musela svěřit. :D :)
V sobotu odjíždíme na chalupu, babička tam má nově jezírko, takže si rozhodně beru koníky a budu fotit. :) Jen, poradíte mi prosím koho mám vzít? :) Zítra ještě možná pojedu na koně, ale jen možná.. ;) Tak ahojky :)


Úplně přesně takhle vypadá :) Ale ve skutečnosti je mnohem, MNOHEM hezčí :) Tahle fotka ho strašně kazí, ale hezčí a zároveň i kvalitnější fotku jsem nenašla.. :/

6. Model, který jsem přemalovala - 15 Days Model Challenge

12. července 2012 v 9:16 | Samantha |  Ostatní
Ano, bohužel se do mých spárů pár koníků dostalo, na některé jsem docela hrdá, za některé se propadám hambou.. typické. :D Vybrala jsem si vůbec jedno z mých nejstarších, ale zároveň i nejpovedenějších CMek. Jmenuje se Amant Griss. Je to CM SCH andalusan, přemalovaný na Rocky Moutain horse (proto ta šedivá hříva, pro toto plemeno typická). Vůbec nevím, proč jsem mu dala zrovna toto jméno, když živému Amant Grissovi není ani trochu podobný. :D No co.. má pár chybiček, dokonalý není.. ;)Živý Rocky Moutain horse:


(je pravda že mají tu hřívu o něco světlejší, ale barva mi nechtěla více zesvětlat.. xD)

Nadšená i zklamaná zároveň..

10. července 2012 v 21:02 | Samantha |  Já a koně
Takže, dneska jsem byla konečně zase u koní... po tak dlouhé době vidět Zorku!
Když jsem šla Zorku vyhřebelcovat do "boxu", jak vystrkovala ten svůj čumáček! Vedle ní stála Merry.. já bych jí vůbec nepoznala! Z toho, ještě když jsem tam byla naposledy odrostlejšího hříbátka byla velká,vysoká klisna která se bude příští rok obsedat. Wooow! Se Zorkou se furt pošťuchovali, jednu chvíli mě tam Zorka málem zamáčkla když se zrovna po Merry oháněla. xD Potom jsme šli ven nasedlat Zorku, Zorka šla z boxu jako poslední, kdyby jste viděli jak byla naštvaná! :D Jen mě mrzí, že jsem nemohla na ten celý velký výběh, jak jsem tam vždy jezdila. Teď tam byla vysoká tráva a já musela se Zorkou jezdit ve vážně pidi výběhu. Když se mi Zorku podařilo naklusat, hned mi začla zpomalovat jelikož jsme byli u zatáčky.. :/ I Zorku to tam moc nebavilo (asi proto že tam nebyla tráva :D). Potom mě tak trochu začala zlobit, tak jsem jí vzala na lonž. Taky se jí moc nechtělo. :D Ale pak, když jsem na ní znova sedla byla jako zlatíčko (aspoň chvilku), krásně chodila a pěkně klusala. :) Potom mě ještě majitelka se Zorkou vzala chvíli na lonž na trávu, ale potom už jsem chtěla docela i dolů, byl to na mě nezvyk po tak dlouhé době zase sedět na koni, takže mě bolel zadek. :D Potom jsem Zorku odsedlala a šla s majitelkou tak trochu cvičit Merry. Merry je úžasná, strašně hodná a poslušná, vážně.. :) No prostě jsem si to užila :)
No ale k horším zprávám.. s tím, že se ta majitelka stěhuje i s koňmi někam daleko (je to od nás skoro 70 kiláků) jsem bohužel nebyla tak daleko od pravdy. Řekla nám, že koně tam ještě chvíli mít bude, ale potom je taky přestěhuje.. a jezdit třeba 2x týdně 70 kiláků jen tam a dalších 70 zpátky? To jako fakt ne.. :´( To je příšerný.. kam budu do háje jezdit? A rodiče by mi vlastního (i kdybych si na něj našetřila..) stejně nekoupí, jedině pronájem, ale ten si myslím taky nevyjde, jedině kdybych si pronajala tu Zorku, ale když se budou stěhovat nemá to pak cenu.. :/ To je vážně děs.. :´(


Merry ještě jako odrostlější hříbátko.. :D Ale co.. tenhle týden tam snad ještě pojedu, příští taky a ten další v neděli odjíždím na koňský tábor. :) Alespoň něco..

P.S. dneska jsem si vzala na koně úplně stejný tričko, jako jsem měla úplně první den když jsem tam byla, už skoro před rokem.. :D :)
P.P.S. fotky nějaké mám, ale z ježdění bohužel nee.. :/

5. Model, který byl nejlevnější - 15 Days Model Challenge

10. července 2012 v 20:44 | Samantha |  Ostatní
Nejlevnější? To bude tuším můj Blue Sparkle. Je to CMko z AS 2010 (dostali jsme ho zadarmo, když nepočítám vstupné) jako normálního bílého koně, toho jsme měli namalovat na téma halloween. Mě se ale vůbec nevyvedl, tak byl skoro rok v "opravě", až dostal konečně kabátek se kterým jsem spokojená. :) Jen mě štve, že ta moje slavná bíla barva praská, popraská dřív než jí stačím zalakovat, chce to koupit kvalitnější a lak ve spreji.. :/


4. Model, který byl nejdražší -15 Days Model Challenge

9. července 2012 v 18:49 | Samantha |  Ostatní
Nejdražším koníme byl si myslím Polaris. O 50 Kč dražší jak Stunt Double. :D Není to žádný koník za 3 tisíce i více, stál "lehce" (ale ani moc) přes tisícovku, koupila jsem ho od Moni. Je to nádherný model, kdysi se mi moc nelíbil, ale teď vím, že je prostě úžasný. Patří taky mezi moje nejvzácnější modely. :)


(momentálně nemám lepší fotku)

3. Model, na který se podívám a hned je mi líp - 15 Days Model Challenge

8. července 2012 v 11:00 | Samantha |  Ostatní
To pro mě bylo poměrně těžké.. dokonce jsem kvůli tomu šla do pokoje, podívat se na sbírku a na jakého koně se nejdřív usměju. :D Jenže, usmála jsem se na dva koníky, které mám moc ráda. Nakonec jsem se ale rozhodla pro krásnou arabskou princezničku jménem S Justadream. Ještě jsem se rozhodovala mezi Cefem, ale dáma má přednost. :D Vždy když se na ní podívám, musím se usmát. Má tak krásný čumáček, roztomilý pohled a oslnivá očíčka. Je to sice úplně obyčejný kůň, v normální produkci, má jí spousty lidí, ale pro mě je to takový klenot. :)"Ďábelský" plán :D

7. července 2012 v 23:07 | Samantha |  Novinky
Omlouvám se, jen mám strašnou radost že pojedu v pondělí na koně. :D Normálně jsem si včera zalezla do pokoje a šla si v enciklopedii číst vše možné o fjordech, o skákání a podobně.. Prostě se už nehorázně těším! Musím vzít Zorince a Tárnymu (myslím si že ten bude taky v "zápřahu" :D) mrkvičku, pokud jí do té doby nestačím sníst. :D Né, musím jim je vzít. :)
Jak už jsem říkala. K narozeninám si nejspíše budu přát anglickou výbavu na Zorku. Pokud to ovšem nebude vadit majitelce, že jí Zorku "přesedlám" na anglii. Ale ROZHODNĚ jí chci dát jiné udidlo, má stihlové, nebo pákové (moc se v tom nevyznám) a hodně jí to řeže do koutků, vždycky když jsem na ní jela měla úplně rozevřenou pusu jak jí to tahalo, i když sem jí otěže nijak silně nedržela.. protože když si jí prej majitelka kupovala, tak byla strašně zlobivá, tak jí asi pořídila ostřejší udidlo. Teď už ho podle mě vůbec nepotřebuje, to, že se jí občas nechce cválat nebo klusat, nebo si sem tam udělá kozlíka to dělá snad každý kůň a nepotřebuje tak ostré udidlo.
A teď ten můj "ďábělský" plán. Když už jsme se bavili s rodičema o tom pronájmu.. Co si třeba tak na měsíc (na zkoušku) vzala do pronájmu Zorku? Byla by stále tam, kde je, takže pořád se svými koňskými kamarády a jediné by jsme zaplatili ten pronájem, že se o Zorku budu pokud možno co nejvíce starat, jezdit jí atd. Chci na to zkusit rodiče překecat tak na začátku srpna (teď hlavně, aby si na mě aspoň po tak dlouhé době zvykla). Klidně bych tam za ní jezdila i na kole, kdyby rodiče měli problém že se jim nechce plácat benzín - nějakých 10 kiláků (tam a zpět) na kole mě nezabije, ba prospěje. ;) Jelikož chci se Zorkou trochu zkusit i PK (přirozená komunikace) potřebovala bych více času než jen jednou, max 2x za týden za Zorkou přijet. Stejně už v srpnu nic moc nikam nepojedu (asi jen na chalupu) a na kola s tátou na Šumavu jet nechci.. jednou mi to stačilo, pardon ale na nějakých 30 kiláků v 30 stupňovým vedru na kole zrovna nejsem. To si radši projedu celkem těch 10 kiláků tam a zpátky za Zorinkou. <3 Co si o tom myslíte vy? Je to dobrý nápad..? Papa :)


Bože.. koncem srpna to bude rok co Zorku znám.. toto letí.. Bylo by hezké na první "výročí" si jí pronajmout, no né? :D

2. Neoblíbený model - 15 Days Model Challenge

7. července 2012 v 17:17 | Samantha |  Ostatní
Je to o něco těžší vybrat neoblíbený model.. Ale je to asi Nutracker Prince. Proč? Už od pompin mi přišel s ulomeným podstavcem (kousek toho podstavce mu zůstalo zaražený v kopytě), vůbec nestojí a podstavec už jsem přilepovala asi stokrát. Nemůže kvůli tomu jezdit na výstavy a kvůli stabilitě se ani nedá fotit. To byl právě koník, který jsem uvažovala
prodat.. ale ještě uvidím..


1. Oblíbený model - 15 Days Model Challenge

6. července 2012 v 18:41 | Samantha |  Ostatní
Oblíbený model? Je to docela těžké, ale mezi moje opravdu největší oblíbence ve sbríce patří Fox Valley Oliver. Není to žádné opičení po kiiki, ale můj oblíbenec je už od té doby co ho vlastním, byl se mnou na každé LS (pochopitelně nic nevyhrál..) hodně se mnou jezdí na výlety apod. Prostě miláček! Má strašně roztomilý kukuč a jsem příšerně ráda že ho mám :)


Panebože lidi! Jsem nejšťastnější člověk na světě!

5. července 2012 v 18:24 | Samantha |  Novinky
Ahojky! :) Já jsem úplně šťastná! Mám vážně strašnou radost, jsem snad nejšťastnější člověk planety!
Dneska jsem tak s mámou mluvila, jestli by přece jenom šel ten pronájem koně.. Mamka řekla (jako vždycky) ať se zeptám taťky.. No a právě před chvilkou mi máma řekla nejúžasnější zprávu na světě! :-* :O
Jestli myslíte že mi rodiče dovolili pronájem.. to ne-e. Ale tohle je snad ještě lepší! Majitelka, kde jsem dřív jezdila (za Zorkou) se nám po dloooouhé době ozvala, že byla dlouho v nemocnici, sice se přestěhovala, ale koně má pořád tam kde měla dřív. A že jestli chceme, můžu příští týden přijet! Bože lidi, já se zblázním! Po sto letech zase uvidím Zorku a já si myslela že už jí neuvidím! <33
A ještě včera jsem si s Petrou (Ranč Solemio :D) psala na FB o koních a tak, tak jsem právě říkala, že stejně nechápu proč se nám ta majitelka vůbec neozvala, že je to jakoby už s náma vůbec nechtěla mluvit.. A teď takový překvápko! Najednou mám hned lepší náladu a dokonce i větší náladu na ranč! :)) Jsem nejšťastnější člověk na světě! <33
K narozeninám si asi budu přát anglickou výbavu na koně, jelikož chci se Zorkou jezdit v anglii. :) Pokud mi to teda majitelka dovolí. :D Ale tohle jsem vážně nečekala, jsem STRAŠNĚ šťastná, vůbec se to nedá popsat!


Zorinka <3 (ta nejblíž na fotce :D) Konečně jí zase uvidím! Chci aby si na mě lépe zvykla a začala mi důvěřovat (jelikož díky tomu že se ještě moc neznáme, tak mi taky moc nedůvěřuje), ale doufám že se to změní. :)

Cefnoakpark Bouncer

5. července 2012 v 13:33 | Samantha
Jméno: Cefnoakpark Bouncer
Původ jména: potrait model živého koně
Plemeno: Welššský pony sekce B
Potomci: SSR Bwown Iredessie, ...
Zaměření: parkur, školní kůň, výstavy, plemenetiba, zápřah
Věk: 9 let
Příjezd: 22.2. 2011
O něm: Pokud hledáte klidného, hodného poníka, který je jako dělaný pro děti, vyniká na výstavách a parkurem, sloužící jako plemeník, který své schopnosti přenáší na své potomky, tak je pro vás Cef jako dělaný. Nemůžeme si ho vynachválit, je to zlatíčko. V boxu naprosto hodný, na jízdárně pracovitý, na vyjížďkách lehce temperamentní, ale snadno zvladatelný. Děti co k nám chodí jezdit ho zbožňují, až se o něj doslova "perou". Strašně rád skáče a občas ho zapřáhneme do našeho vozíčku a povozí nás do okolí našeho ranče. Plánujeme s ním jezdit zápřah i závodně. Vede si i na výstavách, každého zaujme svou stavbou těla a roztomilým výrazem. Jako plemeník si také nevede špatně. Rád chodí na procházky jen tak na vodítku a učíme ho menší horsemanship. Zkrátka poník k nezaplacení! :)
Fotogalerie: //doplním//


Informace o modelu:

Cena: 560 Kč?
Vzácnost: 6/10 - vyřazený, už se neprodává
Velikost: traditional
Výhry: xx
Poznámka: "Milovaný poníček"

Kennebec Count

3. července 2012 v 16:26 | Samantha
Jméno: Kennebec Count
Původ jména: potrait model živého koně
Plemena: Morgan
Rodiče: S: Kennebec King D: Helen May
Potomci: SSR Merry Lareda, RMH Scarlet
Zaměření: drezura, výstavy, plemenetiba
Věk: 10 let
Příjezd: 7.2. 2011
O něm: Kenny (jak mu u nás všichni říkají) je klidný koník, který ale se svou kariérou nezačal příliš dobře. Když ho obsedali, používali na něj stihlové udidlo a dost ho tahali za hubu. Jakmile byl obsednut, používali se na něj ostruhy a biče.. Na soutěžích se mu sice dařilo dobře, ale po roce soutěžení měl koutky u huby skoro prořezané do krve.. Jeden pán ho odkoupil, jelikož mu bylo koně opravdu líto. Naučil se s ním jezdit pouze na ohlávkách, nebo prostě navolno. Potom se Kenny velmi rychle spravil a byl zase v pořádku. Pak ho ale majitel musel prodat a dostal se k nám. U nás se mu velmi daří, ale pod sedlo ho nedáváme nezkušeným jezdcům. Ne že by byl divoký, to ne, právě naopak, ale má pořád velmi citlivou hubu a všichni si jistě představíme začátečníka na koni.. Kromě souteží je to i oblíbený plemeník. :)
Fotogalerie: //doplním//


Informace o modelu:

Cena: 900 Kč?
Vzácnost: 7/10 - vyřazený, poměrně dost vzácný model
Velikost: traditional
Výhry: xx
Poznámka: "Nečekaný přírůstek.."

Pozastavení

2. července 2012 v 11:52 | Samantha |  Novinky
Ano lidi.. je mi to líto, ale musím pozastavit. Na jak dlouho? To sama nevím.. články možná nějaké budou, ale opravdu jen minimum. Pokud nebudu líná nafotit věci co chci prodat, můžete čekat článek s prodejem vybavení na modely. A možná sem tam přibyde nějaký profil, ale vážně jen sem tam.. a hlavní důvod proč pozastavuju? No, je jich více..

Jsou prázdniny a já si je chci pořádně užít. Nechci polovinu prázdnin prosedět u počítače, i když dnes mi nic jiného nezbývá, kvůli tomu že mě včera štípla včela do nohy a dost to bolí.. :/ Trochu mi to nateklo, ale díky bohu není to tak hrozný. Ale věřte že se s tím chodí dost blbě.

Další důvod je ten, že jsem našla "stáj" kde budu pravděpodobně jezdit. Nakonec mi to s tím pronájmem stejně asi nevyjde.. :/ No, ale už se tam strašně těším. :) Jezdí se tam v anglii a zaměřují se tam i na skoky, což je dlouho můj vysněný sen. :) Chci se tam tomu věnovat naplno a jezdit tam aspoň teď o prázdninách 2x týdně. Takže je asi jasný, že moc času taky nebude.. Tenhle týden se tam asi pojedeme podívat jak to tam funguje a jestli bych tam teda mohla být členem. :)

Třetí bod, moc mě to tu nebaví a nevím o čem psát. A proč tu psát kraviny když to stejně nikoho bavit nebude?

A hlavní důvod proč pozastavuju! Tyhle nekonečné hádky a spory! Nebaví mě to řešit, číst to skoro na každém ranči. Lidi, jestli chcete aby tyhle spory skončili a tahle komunita se aspoň trochu zlepšila (hodně lidí kvůli těmhle hádkám skončilo) přestaňte se hádat! A když už na ty hádky došlo, přestaňte je rozebírat! Pak se nedivím že tahle komunita odchází někam.. Pokud se tahle komunita nehodlá změnit, já se nehodlám se sem vrátit..

Takže shrnutí? Možná se tady někdy ozvu, ale vážně jen minimálně. Tak se mějte..


Vaše Samantha

P.S. co se týče fotek.. fotit budu, takže průběžně kontrolujte rajče jestli nějaké fotky nepřibyli. Pokud ovšem budete chtít :)

Kong

1. července 2012 v 20:40 | Samantha
Jméno: Kong
Původ jména: potait model živého koně
Plemeno: Percheron
Rodiče: S: ? D: ?
Potomci: xx
Zaměření: tah, výstavy, rekreace, hipoterapie
Věk: 9 let
Příjezd: 21.1. 2011
O něm: Kong byl vždy hodný a oddaný kůň vhodný k spolupráci. Spousty lidí se ho ale bojí, kvůli vysokému vzrůstu a mohutné postavě. Ale věřte nebo ne, Kong patří mezi nejklidnější koně na ranči a snese lec co. V poslední době slouží jako kůň pro hipoterapii, takže pomáhá postiženým dětem, nebo i dospělím. Nemá rád ježdění na jízdárně, vždy ho bereme jedině někam ven. Často s ním podnikáme celodenní výlety v sedle. Má moc rád cukr, může se po něm utlouct. :)
Fotogalerie: //doplním//


Informace o modelu:

Cena: 850 Kč?
Vzácnost: 4/10 - v normální produkci, dá se snadno sehnat
Velikost: traditional
Výhry: xx
Poznámka: "Největší obřík v mé sbírce. :)"

Kripton Seni II

1. července 2012 v 20:22 | Samantha
Jméno: Kripton Seni II
Původ jména: potrait model živého koně
Plemeno: Andalusan
Rodiče: S: Balido II D: Kriptonita
Potomci: ?
Zaměření: výstavy, drezura, plemenetiba
Věk: 8 let
Příjezd: 21.1.2011
O něm: Kripton je temperamentní hřebec, který pochází z velmi kvalitního chovu andalusanů. V jeho rodokmenu najdete spousty úspěšných a kvalitních koní. Koupili jsme ho za účelem budoucího plemeníka a vítězem všelijakých výstav. Kripton opravdu splnil naše očekávání a hned na své první LS vyhrál 1.místo. Co se týče účelu plemeníka taky nezklamal a po světe má už plno potomků. Pod sedlem je hodně temperamentní a potřebuje pevnou ruku. Zároveň je to ale mazel, zbožňuje drbání za uchem a sem tam nějakou mlsku. :)
Fotogalerie: zde


Informace o modelu:

Cena: 900 Kč
Vzácnost: 4/10 - v normální produkci, snadno k sehnání
Velikost: traditional
Výhry: 1.místo v kategorii "Iberians" na CLS 2011
Poznámka: "Od prvního pohledu vytoužený koník. :)"