Červen 2012

Nováčci

30. června 2012 v 13:01 | Samantha |  Novinky
Takže konečně dlouho slibovaný článek o nováčcích. :) Rozhodně se nechlubím, ale já vám už slíbila že vám je představím. ;)


Předprázdninové nákupy =))

27. června 2012 v 19:29 | Samantha |  Novinky
 • Tákže, dneska jsme vyrazili na předprázdninové nákupy. Jsem totálně spokojená. :) Koupila jsem si béžové kraťasy s béžovým tričkem, růžové kraťasy s takovým bílo-růžovým tričkem (to triko je boží! <3) krásný sluneční brýle a nakonec jsem mámu přemluvila i na Schleicha.. vybrala jsem si klisnu Tenesseského mimochodníka. :) Je boží, jen mě štve že má odřeninu na noze, bohužel tam už byla úplně poslední, takže jsem si méně poškozenou vybrat nemohla.. :/ Rocky bude mít konečně klisničku. :D No a když jsme se vraceli z nákupu tak jsme zajeli za tátou do práce. Zeptala jsem si ho, jestli mi teda koupí ty slíbené conversky (pro ty co nevědí, jsou to boty :D) no a tak je taťka objednal. <3 Červený, kotníčkový, tuším jen za 500. :)) A značkový! :D Chtěla jsem ještě fialový, ale neměli ta zrovna ten můj odstín který jsem chtěla, měli tam spíš takový vínový.. Uáá, já se na ně těším, snad nikdy jsem neměla takovou radost z bot. :D
Converse boty- kotníkové - ČERVENÉ
Luxusní, néé? :DD <3
 • Další bod. :DD Omlouvám se, ale musím se podělit - kolik z vás hraje Star Stable online? Já ano, je to boží! <3 Pro ty co to neznají - www.starstable.com. Pokud nehrajete, vážně začněte, určitě vás to bude bavit. Já jsem tam jako Samantha něco.. :DD Mám grošáka a zelenou mikinu. :D Myslím si, že ta hra je hlavně zábavná v tom, že ji naráz hraje hodně hráčů, takže se tam potkáte třeba s "jezdkyní a koněm" z USA atd. jelikož je to americký, český zatím ještě není, ani nevím jestli bude.. ale dá se v tom v poho vyznat. :)
 • No a teď... :DD Včera jsem se tam projížděla tou "vesnicí" a zastihnu tam nějaký dvě holky u sebe s koňma jak si povídají na chatu. Já se k nim přidala. Byli to nějaký holky z USA. Jelikož jsem na angličtinu opravdový "expert", hodně často jsem psala jen "What?" :DD Pak, když jsem chtěla napsat, že jsem z ČR a neumím moc dobře anglicky.. tak mi to napsalo takhle po odeslání:
  "I am from ##### ########. I can´t speak #######. Chápete? :D Prostě ty "osobní" údaje se vždycky zašifrovali. :DD Takže jsem jim ani nemohla napsat od kud jsem. :DD Pak se ta jedna zeptala, kolik nám je let. Tak ta jedna:
  "I am ##". :DD Takže jsme toho opravdu hodně věděli. :DD Pak ta jedna prej takový "Let´s go" (jako že se pojedeme projet) a když jsme chtěli opustit vesnici, tak se jí tam ten kůň zasekl a chodil jí na místě. :DD Takže já prej do chatu jen " :D :D :D" :DD Pak se odhlásila a znova přihlásila a nakonec jsme se stejně neprojeli a "kecali" dál. :DD
 • Prostě prča. :D Tu hru ale jinak vážně doporučuji, zvláště jestli máte rádi Star Stable. :) Tahle hra má i více možností a můžete jí hrát třeba i s kamarádem naráz, každý sám za sebe, což je super ne? :)
Ať vás trochu nalákám. :) Tam mají všichni stejný koně, protože to byli "Test rider", že to byli testovací jezdci, než ta hra začala plně fungovat a zpříztupněna pro všechny. ;)
 • Jinak..? Je mi vážně smutno z toho, jaké taky jsou hádky a spory.. mám chuť skončit taky, nestojím o to, být v téhle "úžasné" komunitě.. Mám chuť pozastavit, nebo rovnou skončit.. :/
 • Tak pá lidi.. :)

Chyť se příležitosti, dokud můžeš...

25. června 2012 v 22:12 | Samantha |  Deníček ranche

Po sto letech zase nějaký ten deníček.. :)


Řetězák od Naervon

25. června 2012 v 14:42 | Samantha |  O mě
Nickname? Samantha

Název ranče? Ranch Magic horse (RMH)

Co sbíráš? Breyer horses (všechny velikosti kromě MW), Schleich

Co je nejstarší částí tvé sbírky? Schleich Shirský valach 2000

Co je nejdražší částí tvé sbírky? řekla bych že Polaris a Stunt Double, stáli cca 1500 Kč :)

Čeho si ve sbírce nejvíc ceníš? Nejvíc? Asi Appendix, jelikož to byl můj úplně první BH a zbožňuju jí <3 Cením si ale všech :)

Co plánuješ se sbírkou do budoucna? nějaké nové přírustky, možná i menší prodej koníků kteří u mě nemají využití. A taky doufám nějaké větší úspěchy na LS! :)

Co je tvým snem (ohledně sbírky)? Přesně jak psala Petra s Pompin, naprosto s nimi souhlasím.. :) myslím že to opakovat nemusím :)

Co pro tebe tvé sbírání a sbírka znamenají? Co?! Strašně moc! Jsou to kus mého života a svojí sbírku zbožňuju. :) Díky nim jsem potkala strašně moc fajn lidí a nezapomenutelné zážitky.. <3 :))

Earth

24. června 2012 v 21:15 | Samantha
Jméno: Earht
Původ jména: OF name
Plemeno: Mustang
Rodiče: S: ? D: ?
Potomci: xx
Zaměření: western, rekreace
Věk: 9 let
Příjezd: 25.12. 2010
O něm: Earth je mustang, kterého se nám podařilo koupit na jedné z aukcí v USA. V té době byl už obsedlý a když k nám přijel, nebyl s ním problém. Snadno si zvykne, přizpůsobí, prostě bezproblémový kůň. Na ranči je to takový miláček, všichni obdivují to, jak mustang, který se ještě ve třech letech proháněl po planinách v USA, může být takový klidný a ochotný. Ve stádě je také bezproblémový, neplete se do "sporů" mezi koňmi a když na nějaký takový spor dojde, radši odcválá někam pryč na druhou stranu pastviny. Pod sedlem je to více jak skvělý kůň, poslouchá a reaguje na pobídky jako profík. Zkrátka naše zlatíčko. :)
Fotogalerie: //doplním//


Informace o modelu:

Cena: 950 Kč
Vzácnost: 6/10 - vyřazený model, edice Elementů
Velikost: traditional
Výhry: xx
Poznámka: "Nenápadný koník ve sbírce :)"

Konečně zpátky..

23. června 2012 v 15:47 | Samantha |  Novinky
Konečně jsem doma.. nevím, jestli jsem ráda nebo ne. Ano, domů jsem se těšila, to jo, ale jako se mi v lázních stýskalo po rodičích, tak teď se mi stýská po těch lidech, co tam se mnou těch 5 tejdnů byli.. :´( Strašně se mi stejská po Háně, Kačce, Kiki, Lucce.. a samozřejmě i po Rosy. :´( Strašně se mi po nich stýská, chci je zase vidět! :´( Doufám že se o prázdninách domluvíme, aby jsme se zase viděli, hlavně s Hančou a Kačkou a Rosy. :)) Áchjo..

Teď nevím co dělat.. kamarádky jsou dneska celý den pryč, takže spolu půjdeme ven asi až zítra. Co mám dělat..? :/
S pronájmem koně to vypadá pořád stejně jako na začátku - nevím kde by byl ustájený. Rodiče (vyjímečně i táta) říkali, že pokud seženu ne příliš drahý ustájení, klidně to půjde. Jenže já nevím kde, v tomhle zapadákově nemá koně skoro nikdo a když už ano, tak pochybuju o tom že mě rodiče budou každý den vozit aspoň 10 km tam a zpátky. Nejhorší je, že onen inzerát ta paní smazala! :´( Takže..! :´(

No, jinak. Asi se půjdu koupat (máme konečně bazén :D) a taky fotit. Snad už vám konečně nafotím nováčky. :) No nic, tak pá..


Prázdniny konečně za dveřmi!

20. června 2012 v 12:11 | Samantha |  Novinky
Hálélůjá!


Žiju vůbec ještě?

13. června 2012 v 10:08 | Samantha |  Novinky
 • Možná si už říkáte, jestli vůbec žiju. Odpověď je jasná - ANO! (bohužel). Stále jsem v lázních a chci domů. Je to tu děsný a to nejhorší? Zjistila jsem, že koťátka už chodí, krásně vidí a vůbec! Já je ani nemůžu vidět! Zatím co si s nima všichni doma hrají a rozplývají se nad tím jak jsou roztomilá, já musím být v této mučírně! Ne, nepřeháním! Bublají mi nervy každý den čím dál tím více a mám sto chutí odsud okamžitě utéct! Ještě dva nekonečné týdny, nepřežiju to tady! K tomu všemu nám pod nos servírují skoro pokaždé hnusy které vypadají jako by to vytáhli krávě z huby a skoro vždycky se mi tak obrátí žaludek, že málem hodím šavli. A samozřejmě ledvináři dostanou výborné jídlo, dostanou palačinky s marmeládou polité čokoládou a šlehačkou a mi dostaneme zeleninový nákyp se šmakounem (ten je vážně na blití) a máme to žrát! My si v obchodě můžeme koupit jen pití a to jenom Prolinii, třeba matonku nemůžeme, i když je to skoro úplně to stejný! A ledvináři si můžou nabrat brambůrky, čokolády, oplatky.. no není to nefér?! CHCI DOMŮ! ...
 • No dál.. Konečně mi rodiče dovezli očekávaného "buzika" který se skrývá za touto přezdívkou. :D Kdo to je, vám prozradím až budu doma a budu ho moct vyfotit (tady ho můžu vyfotit jen na pokoji, ani do parku chodit nemůžeme..!!!). Taky mám nového schleicha, je to ten nový islandský hřebec. Ve skutečnosti vůbec není špatný. :) Jméno ještě vymýšlím. No a aspoň ať vás něčím potěším. Brácha mi vyfotil koťátka a poslal mi je na email, takže pod celým článkem se můžete mrknout na fotky. <3 :)

Ále, kdo sem zase leze? :))

2. června 2012 v 18:51 | Samantha |  Novinky
 • Ahojky lidičky. :) Po týdnu se zase ozývám.. vím, kašlu tady na to, ale nevím o čem psát a popravdě? Po psaní na ranč se mi ani nijak nestýská. :) Ty časy, kdy jsem napsala 5 článků za den jsou už nejspíše pryč, ale nebojte že končím, i když některé by to možná potěšilo, vsadím se, že těch lidí je hodně, nojo kravka Samantha zase píše svůj trapný článek. :P :)) No, a co jinak? Nové a prozatím nejspíše až do vánoc poslední koníci co k nám přijeli. :) Nebo spíš, k nám domů, já jsem bohužel v lázních.. xD Jako první dorazila krásná SM apaloosa klisnička s hříbátkem, od Appaloosy. :) Bohužel jsem je ještě neměla možnost vidět... No a ve středu dorazil nový tradík.. Buzík :DD Aneb jeho přezdívka.. :D Kdo to je vám neprozradím, snad jen to, že v ČR jsou asi jen dva (s tím mým) a já mu vymyslela přezdívku Buzik, nebo Buzík, protože se k němu hodí. :DD
 • No a až přijedu z lázní, měli by tak dorazit opět dva tajní koníci, myslím si, že víte o koho jde, ale pro ty co neví ať se nechají překvapit. :D
 • Jinak, dneska jsme v lázních měli návštěvu, přijeli rodiče Rosy. Zjistili jsme, že jsou ubytovaný v penzionu kde mají dva krásné valášky, takže jsme už od úterý prosili jestli se tam dá domluvit ježdění, ale bohužel ne.. :/ No ale i tak, když jsme byli chvilku v tom penzionu, hned jsme šli pochopitelně k ohradě kde ti dva byli. :D Ten jeden je takovej milášek, ale ten druhej pěknej zmetek.. no, proč? Čtěte dál.. xD Ještě než jsme vyrazili na chvíli do města, chtěli jsme jim dát kostkovej cukr. Rosy musela dát cukr pochopitelně tomu hodnýmu, mě nechala toho, v tu chvíli jsme si mysleli že ještě taky hodného valacha. Vlezli jsme k nim do výběhu, ten druhý si cukřík od Rosy vzal hned, když viděl že já mám taky cukr taky se na něj tak mlsně díval. :D Já chtěla přilákat toho druhého, ten se pak "znuděně" doloudal ke mě a když jsem mu nastavila ruku, stáhl uši dozadu a vypadal jako by mě chtěl nakopnout. Takže jsem toho radši nechala. Rosy ale pořád chtěla, aby ten druhej taky dostal, tak k němu vlezla a chtěla mu ho dát, ten zmetek ale zvedl hlavu, stáhl uši dozadu a "rozběhl" se na Rosy, úplně nasraně v pomalejším klusu a se zdvyhnutou hlavou po Rosy takhle vystřelil. Rosy mu ale pořád chtěla ten cukr dát, tak na se za ní rozběhl znova a řeknu vám, že to vypadalo jako by Rosy chtěl honit po celým výběhu. Pak mu ten cukr hodila na zem a dal pokoj. xD Zmetek jeden, chtěli jsme mu dát cukr a on na nás takhle.. xD :/
 • Pak jsme šli do města. Kvůli té debilní dietě na hubnutí jsme si mohli dát na svačinu jedině jogurt.. a jako naschvál jsme šli do nějaký tržiště, kde byli samé cukrové vaty, zmrzliny, perníky, párky v rohlíku.. a my mohli jen jogurt, to bylo moc. :DD No ale pak jsme rodiče Rosy překecali na zmrzlinu... já vím že ji teď nesmíme, ale copak by jste odolali?! :D No a pak ještě na jednu malou no. :DD Takže místo jogurtu jsme měli dvě zmrzliny, supéér. :DD
 • No, to už je asi vše, nebudu vás tu zahrnovat mýma trapnýma kecama. ;) Ale strašně moc vám děkuju za tu úžasnou návštěvnost, i když sem moc nepíšu, stále sem chodíte a návštěvnost neklesla pod 100! Miluju vás! <3 :) Strašně se omlouvám, že neobíhám, ale není moc času, tak se nezlobte prosím. :) Pp :)
Úžasný mini appaloosa hřebeček ze ZOO v Brně. <3