Prosinec 2011

Poslední článek v tomto roce

31. prosince 2011 v 16:34 | Samantha
Tímto článkem bych chtěla oficiálně zakončit tento rok. S tímto článkem jsem napsala za celý rok 1030 článků, což je úžasné číslo. Všem Vám přeji Šťastný nový rok, spoustu štěstí a zdravý a ať ten konec světa nějak přežijeme :D. Přesně na půnoc to mám pro Vás všechny kdo můj ranch navštíví připravené PF, tak doufám že se bude aspoň trochu líbit. Mějte se krásně a užijte si nový rok! :)


31.12.2011 - Silvestrovská vyjížďka

31. prosince 2011 v 16:20 | Laura |  Deníček jezdců
Ahoj! Tady jsem já, Laura. Dnes jsme jeli (úplně všichni pracovníci) Silvestrovskou vyjížďku. Já si tedy myslím, že se povedla. No zkrátka teď vám to všechno řeknu. Jeli jsme dopoledne. Všem koním (tedy kromě Moly) jsme dali pouze deku a uzdu. Taylor si vzala Chiliho, Kylie a John jeli společně na Weedovi, Naty a Kate jeli taky společně na Irishovi, Ashley si vzala Moly (trvala na tom že chce jet sama) ale dala jí normálně sedlo a já s Brendou? My jsme jeli společně na Justě. Je to sice arabka menšího vrzůstu, ale síly má poměrně dost a navíc jsme jeli stejně jen chvíli :D. Původně jsem měla já jet na Nutovi, jenže když jsem ho vyváděla z boxu, tak to vypadalo jak kdyby kulhal na levou přední, takže se na něj ještě musím podívat jestli nemá něco s nohou. Bylo hezky, takže se nám jelo dobře. Sníh roztál, ale napadl znovu přes noc, ale nebylo ho tolik. A jeli jsme skutečně chvilku. Sotva jsme dorazili k jedné pastvině okolo které chodíme často jezdit, Moly se splašila a schodila Ashley do závěje. Naštěstí se smála, takže jsme poznali že se jí nic vážného nestalo, až na to že byla skoro celá morká.

Když se Ashley podařilo Moly chytit, vyskočila na ní, s tím že si skočí jednu překážku bez třmenů. Šílenec. Chudince Moly se ve sněhu špatně šlo, i když ho nebylo tolik jako před vánoci, celkem dost se do sněhu propadala. Já na ní ještě křičela, ať neblbne, protože se jim obou může něco stát. Neposlechla a skočila. Takový krkolomý skok jsem snad ještě neviděla. Moly skoro vůbec neskočila, jen krkolomě překročila překážku, uklouzlo jí to a Ashley shodila. A co dělala při skoku (ehm překroku) Ashley? Seděla tam jak pytel brambor, nohy jí lítali dozadu a dopředu, ruce měla až někde v nebesích a byla vysmátá jak kdyby jí někdo řekl nejrandovější vtip na světě. Samozřejmě jsem jí jako máma pěkně seřvala, i holkám došli nervy a vynadali jí. Naštětsí se ani jedné nic nestalo. Ale myslím si, že by si to Ashley zasloužila, aby si taky konečně uvědomila že nemůže dělat všechno co jí napadne.

Tak všichni sesedli a dali si pauzu. Koně jsme neuvazovali, ještě nikdy se nám nestalo že by nám utekli a kdyby, tak to bylo okolo oplocené. Koně se tedy pásli (pokud našli kousek trávy :D) a nebo se honily. Pak přiběhla Kate se sněhovou koulí a BUM! Rovnou Ash do obličeje. Ta se naštvala a začla velká koulovaná, i my jsme se přidali :D. Pak když se vyhlásil mír, začali jsme stavět sněhuláka. Podle mého názoru se povedl a všichni jsme se u něj i s koňmi (jak jinak) vyfotili. Fotky nějaké jsou, můžete se těšit :). Dle mého názoru to byla skvělá závěrečná vyjížďka v tomto roce. Všichni se už těšíme na půnoc, dáme si dobré víno (jen dospěláci) :D.


Já s mojí milovanou Britt na vyjížďce, někdy v září.. :)

To byl rok 2011..

31. prosince 2011 v 9:09 | Samantha |  Novinky
Ano, je to tady. Poslední den letošního roku. Toto uběhlo že? Chtěla bych napsat takové delší shrnutí letošního roku..

Letošní rok byl pro nás poměrně dost úspěšný. Ještě přesně před rokem jsme měli pouhých 12 koní a tenhle rok zakončujeme s číslem 38, 31 traditional a 8 classic. Nasbírala jsem téměř větší polovinu mojí sbírky (27 koní za tento rok) a za to jsem nehorázně ráda. 9.2.2011 jsme oslavili první rok žití na internetu (to jsem ještě měla jiný web)Někdy v únoru nás navštívila Rosy, po té jsme se zúčastnili CLS 2011, kde jsem se potkala s dalšími skvělími lidmi, jako je např. Petra, Kiiki, App a další.. A o někom jsem si udělala i jiný obrázek, že není nafoukaná apod. ale že je to super člověk se kterým se bezva povídá (určité osoby to určitě ví) :). Někdy v květnu nás navštívila Petra a na začátku července jsem navštívila já ji (kde jsem i přespala). A cca někdy v srpnu to byl rok co jsme vlastnili našeho prvního breyera (Appendix). 2.10.2011 jsme se účastnili ALS 2011, kterou jsme si moc užili. Náš sen vlastnit Peter Stone nám ani letos nevyšel, ale i tak pevně doufám že se to letos podaří. Nasbírala jsem taky hodně zkušeností ohledně breyer horses, už to není jak když jsem měla sotva pár koníků a ptala se "Co je to CM?" "Co je to CL?" "Co je to OF?" apod. to už spíš já někomu radím co to znamená. Podařilo se nám získat i pár cennějších kousků, jako je třeba Stunt Double, Sweet Cherry (já znám tedy jen tu moji a tu Lišky), Kennebec Count, Kuchi (mám cennější verzy valacha) a třeba i kousky, které byli normálně k sehnání u TH se už stávají cennějšími. Tento tok jsme úspěšně připustili (úmyslně) naší Appendix, Kuchi a Rachel Alexandru, naše Stunt Double porodila hřebečka Takodu po našem Chilim a naše Fizz našla konečně maminku i tatínka (RMH Big Chex to Cash + RMH Sweet Cherry). Porodila tedy Appendix, Stunt Double a včera naše GG Valentine (která byla připuštěna když byla ještě na minulém ranchi naším Cloudy Ninem). Lépe jsem se naučila fotit, odteď fotím kvalitnější a krásnější snímky a doufejme že se někdy dostanu i k lepšímu foťáku... A nesmím zapomenout, že jsem letos koncem prázdnin našla nejlepší ranč (spíš ranč soukromé majitelky) na kterém hodlám zůstat :). Napsala jsem celkem 1028 článků, z toho ještě jeden dnes přibyde ;) Taky k nám přibyli hned 4 zaměstnanci (z toho jedna členka) :). A jaké že modely se nám letos podařilo získat?

 • Kripton Seni II
 • Isadora Cruce
 • Kuchi
 • Kong
 • Kennebec Count
 • Cefnoakpark Bouncer
 • Esprit
 • Stunt Double
 • Takoda
 • O´Leary´s Irish Diamond
 • Fleetsreet Max
 • Secretariat
 • Big Chex to Cash
 • Dream
 • Nutcracker Prince
 • Headley Brittania
 • Jewel of the Future (best in show arab)
 • Zenyatta
 • Sato
 • Sweet Cherry
 • DZ Weedo
 • TH Sunny
 • TH Partly Cloudy
 • GG Valentine
 • Heartbreaker
 • S Justadream
Měli by to být všichni. Tento rok tedy hodnotím skvěle a doufám že příští rok bude hodně podobný. :)

Autumn 2011

30. prosince 2011 v 16:56 | Samantha |  Fotogalery
Fotky z podzimu 2011. To bylo kolikrát ještě teplo.. :/

Autumn 2011


Ochutnávka :

P.S. je dost pravděpodobné že fotky budu ještě přidávat ;)


Porod GG Valentine!

30. prosince 2011 v 11:31 | Samantha |  Připouštění
Dnes cca v 6 hodin ráno nás ve stáji čekalo opravdu milé a krásné překvapení. Nejen že mě pracovníci uvítali z Německa s úsměvem na tváři a obloženým talířem, ale když jsme se šli podívat na koně, uslyšeli jsme slabounké zařehtání. A všem bylo jasno. Valentine porodila! A bylo to tak, vedle Valentine leželo nádherné světlounce hnědé hříbátko. Holkám se šíleně líbilo, málem se rozplakaly. Takže odteď je na našem ranchi nové nádherné hříbátko jménem Heartbreaker. Ještě den po štědrém dni jsem volala bývalé majitelce, jestli neví kdo je otec a co jsme zjistili? Otcem je náš Cloud Nine! Byli jsme hrozně šťastní že máme na ranchi zase novou rodinku :). Heartbreaker je tedy kříženec 3 plemen, jelikož Cloudy je taky kříženec. Je tedy po mamce anglický plnokrevník a po tátovi hannoverský kůň a paint horse. Zajímavé že? Stejně toho nejvíce pochytil po mamce, ale třeba se ještě vybarví :D. Hned jak budu mít možnost tak vám ho vyfotím i s mamkou :).


Náš Cloudík :)

Konečně doma :)

30. prosince 2011 v 10:10 | Samantha |  Novinky
Ahojky. Tak jsem se vám vrátila :)). Přijeli jsme dnes v jednu ráno, z cesty mi bylo fakt blbě xD. Přijeli jsme o den dříve z rodinných důvodů ;) No užili jsme si to, ale včera jsem toho už měla plný zuby.. Okolo poledne jsme jeli nakupovat - oblečení. Asi jsem divná, ale já nakupování oblečení nesnáším. Měli tam hlavně klučičí a pánský oblečení a když se mi zrovna něco náhodou líbilo, bylo to moc velké že bych to tahala po zemi nebo to bylo malé číslo. Takže jsem si ani nic nevybrala. Měli jsme jet ještě do bazénu, těšila jsem se, ale jak jsme v tom obchodě byli více jak 2 hodiny (nekecám, to jsme jednou byli v německu v jednom obchodu 4 hodiny..) tak mi to celý zkazilo náladu a už jsem nikam nechtěla. Tak chlapy (táta a známý) šli do sauny a já se šla projít s tetou a Betynkou se Staníkem (oni nejsou příbuzní, ale známí :D). Někde tam měli koně, našli jsme nějaké pastviny a stáje ale koně nikde :/.

No řeknu vám že v Německu nebyla taková zima jako u nás, když jsem šla třeba fotit Justu s Ash (brala jsem tyto dvě) přehodila jsem přes sebe normální mikinu a zima mi nebyla. No, směr domov jsme měli vyjet ve tři. Ale chlapy se samozřejmě zdrželi a jeli jsme až v šest? Jo. Cestou jsme se stavili v Passově. Mě napadlo, že by tam mohli mít SCH, když je SCH vlastně německá firma :D.

No šli jsme do nějakého centra a tam byl obchod s hračkami. Tak jsme se tam stavili a co nevidím. Schleichové! Šla jsem se ihned podívat. Hned jsem lapla po akhálkovi. Jenže táta měl sebou jen 5 euro, z toho musel ještě zaplatit parkovný. Takže musel akhálek zpátky do regálu. Jdu se podívat dál a uvidím bullyand! Podívala jsem se a našla jsem tam jednu úžasnou klisničku, kterou jsem si hrozně, hrozně moc přála, ale nikde nebyla k sehnání. Asi se většině z vás nelíbí, ale mě jo, jelikož má podobný postoj jako třeba BH Sue, kterou si mimochodem nesmírně přeji, ale ta mi asi nevyjde :/. Tak se dívám na cenu. Achjo.. byla moc drahá. Konečně když jsem jí uviděla (jelikož u nás máme Dráčik a tam mají jen SCH) tak jsem se s ní musela rozloučit. Ale ještě jsem se nevzdávala. Uviděla jsem krásné ležící hříbátko, ihned jsem si vzpomněla na mou březí SCH April Uanu, které se má narodit hříbátko a tohle by se k ní moc hodilo. No šla jsem si ještě prohlédnout SCH. Konečně jsem naživo uviděla tu SCH klisnu fallabely, je vážně malinká :D. Podívala jsem se na cenu a uáá! Stála nějak 4 eura. Vzala jsem si jí k sobě, s tím že si jí odnesu domů. JENŽE! Táta že chce koupit Daníkovi autíčko. Já ať prý toho Schleicha dám zpátky a ať vyberu nějaké auto. To je tak nefér! Prý že s námi nebyl na výletě, takže mu koupíme autíčko. Vsadím se, že kdybych já nejela, koupili by mi nějakou blbost, možná ani nic a Schleicha už vůbec ne. Měla jsem vážně zlost.... jednou mi z nějakého výletu přivezli úplnou kravinu. Takže jsem se musela rozloučit i s falabellkou a sebou domů jsem si nic nepřivezla. Bylo mi to celkem dost líto, ani ne kvůli tomu že jsem s nic nemohla sebou vzít, ale že na mladšího bráchu si vzpomenou vždy, ale na mě už tak často ne..

A to ještě nemluvím o tom, jakou scénu mi táta ztropil v obchodě, když jsem si chtěla dát do košíku Knopers (knoprs). Všichni si nabrali sušenky, oplatky apod. bylo tam plno sladkostí, nic jsem nechtěla, chtěla jsem jen Knopers, protože je mám ráda a mamka je má taky ráda. Ale to na mě táta začal říkat, že se potom tloustne a blablabla.. vím, nejsem úplně hubená, ale no tak uznejte, kdybych si vzala jeden za den někdy odpoledne, tak snad přiberu kilo? Vždy když jsem to jedla, dala jsem si jeden, max dva za den, žádný že bych všech deset (nebo kolik jich tam je) snědla na ráz. No nic...

A taky se musím pochlubit :D. Je to tak, máme zrcadlovku. Ale nikdo mi jí nechce půjčit. Vím, ten první rodinný malý foťáček skončil v nebíčku (ale díky chyby kamarádky) ale od té doby svůj foťák opatruji jako oko v hlavě. A včera večer jsem dostala nachvilku zrcadlovku do ruky. Nádherný pocit držet takto dokonalý fotoaparát a ještě vyfotit prá neuvěřitelných snímků. Takže dnes v noci bude kráděž zrcadlovky, muhahaha :DD. Ale možná mi táta půjčí firemní canon, je o něco větší než ten můj a fotí vážně úžasně, jak zrcadlovka, takže doufám že mi aspoň tenhle foťák někdy spadne navždy do mích rukou :DD.


FOTO NENÍ MOJE! ZDROJ : zde
To je ona. Říkejte si co chcete ale mě se šíleně líbí :)).
P.S. dnes asi začnu dodělávat má CM, aby byla už konečně hotová :)
P.P.S. Když jsem dnes přijela, čekalo mě na ranchi velmi milé a krásné překvapení, více v příštím článku :)

Mix fotek - I.

29. prosince 2011 v 14:45 | Samantha |  O modelech

Krásné CM, sice bych mu asi nedělala prorostlou srst (bílá je prorostlá do ryzé) ale jinak je moc hezký.


Teď přesně nevím jak se tito koně jmenují. Nevím jestli je to CM a byla mu dodána mohair hříva atd. nebo jestli se jedná o ty speciální realistické modely. No je poměrně hezký, ale ten pes je vážně fujky xD


Nádherná fotka Watera. Přesně ho vystihuje :D


Ach bože Partlynka :P


Dokonalá scénka ještě s dokonalejším koněm!


Krásný koník na jízdárně :) Bohužel nwm jméno :/


Bet s westernovou výstrojí. D-O-K-O-N-A-L-É! Bet si chci pořídit, sice jsem si jí chtěla koupit až dávno, ale nějak nevystačili peníze :D


Další dokonalá scénka. Jak živé.

Farrar Al Sahra

ÚPLNĚ dokonalý arab! Je to předělaný CM model z modelu Huckleberry Bey! Bohužel fotka nejde zvětšit :/

Badlieh Zahrah
Ellam
Breyer Classic Sagr

A tyhle dvě dokonalé arabky jsou z toho posledního koně. Je až neuvěřitelné co lidé dokážou! :D


Tak tahle scénka je fakt totálně božíí :D Ten postroj, OMG! Vážně nádhera :))


Další nádherná scénka. Je na ní Impress? :))


A tečka na závěr. ÚPLNĚ dokonalý kůň, s dokonalým postrojem a ještě dokonalejším kočárem!

Zdroj : Google

Westernový show set

28. prosince 2011 v 16:45 | Samantha |  Vybavení ranche

Název : Westernový show set
Výrobce : Petra (RS)
Cena : 60 Kč? Měli jsme slevu :P
Obsahuje : westernové sedlo, uzdu s pákovým udidlem
Popis : Tenhle westernový set jsme si koupili když jsme byli u Petry na návštěvě a dostali jsme i slevu. Je krásně zdobený, bohužel některé hvězdičky opadali. Využíváme ho hodně na různé show ale i na putování v sedle. Uzda je s pákovým udidlem, ale díky tomu že jsou naši westerňáci zaučeni hlavně na pobídky nohou téměř otěže napoužíváme, tím pádem je netaháme. Čelenku má na jedno ucho.Hodnocení - Best in show Arabian

28. prosince 2011 v 11:30 | Samantha |  Hodnocení modelů
Jméno : Best in show Arabian
V e-shopu : zatím ano
Rok výroby : 2009?
Hodnocení : Nikdy se mi nějak extra tento model nelíbil, ale teď vám jasně můžu říct, že je to jeden z nejkrásnějších classiců který kdy breyer udělal! Koupila jsem si ho na ALS 2011 a rozhodně toho nelituji. Je to vážně nádherný kůň. Realistické oči (na fotce u TH to tak nevypadá, ale jinak má nádherné oči!) úžasný huňatý ocas a hřívu, jemné groše (které mu nehorázně sluší) a podkovy! Ten náš nese jméno "Jewel of the Future". Doporučuji všem co touží po krásném arábkovi za dobrou cenu! :)

Breyer o něm napsal : Exklusivní a unikátní model Arabian hřebce z edice Best in Show známé též pod názvem "Nejreálnější produkt v historii Breyer horses"! Model hnědáka s planoucí reálnou hřívou a speciálním provedením očí a podstavce reprezentuje jedno nejstarších plemen koní na světě, Arabských plnokrevníků! Tento úchvatný detailně propracovaný model přichází s přímo hvězdnou modrou dekorativní krabicí!

Breyer - Best in Show - ArabianPoslední dvě fotky jsou moje! Jen aby jste mi věřili že má vážně krásná a propracovaná očka :)

Hodnocení - Elvis Presley´s Bear

27. prosince 2011 v 14:30 | Samantha |  Hodnocení modelů
Jméno : Elvis Presley´s Bear
V e-shopu : ano
Rok výroby : 2011
Popis : Další kůň Elvise, Bear. Je na krásném, ale ne moc známém moldu, pokud vím v ČR je na tomto moldu známá pouze Bluegrass Bandit a teď Bear. Jelikož mám slabost pro vraníky, si tento koník u mě přidal hodně plus. Má podkovičky a to moc BH koní nemá. No a teď mínus. Je obyč černý, žádné stínování, prostě - černá. I tlama je celá černá.. Oči by taky mohli být lepší, ale aspoň mají bělmo, ne celé černé oči, jak to má v poslední době breyer v módě. A pokud se nepletu, má "holčičí" mold? No.. protože tam, ehm ehm nic nevidím :D. Pokud by si ho koupila, dala bych mu jiné jméno, Bear je takové, opravdu nudné.. obyčejné.. Někdy bych si ho chtěla koupit, no uvidíme ;)

Breyer o něm napsal : Další Breyer model z edice koní Elvise Presleyho nyní přichází do našeho sortimentu. Přivítejte vraného valacha Tennesseeského mimochodníka jménem Bear! Koník přichází v ozdobném balení společně se zlatým nápisem na břiše.

Breyer - Elvis Presley‘s Bear

Dostihový set Secretariata

27. prosince 2011 v 11:00 | Samantha |  Vybavení ranche

Název : Dostihový set Secretariata
Výrobce : Peťa (DR)
Cena : 50 Kč
Obsahuje : dostihové sedlo, uzdu, podsedlovou deku
Popis : Tento dostihový set je výhradně Secretariata, jen vyjímečně ho využijeme na jiné koně. Sedlo je narozdíl od jiných dostihových sedel, které jsou opravdu pouze pro dostihy, pohodlné a když si prodloužíte třmeny (nebo je ani nemusíte mít) dá se s ním jed i na vyjížďku. Uzda je často používaná i jako normální anglická uzda. Sedlo má podprsák, který se zapíná u podbřišníku.Hodnocení - TS Black Tie Affair

26. prosince 2011 v 15:00 | Samantha |  Hodnocení modelů
Jméno : TS Black Tie Affair
V e-shopu : ano
Rok výroby : 2011
Moje hodnocení : Affirek mě zaujal hned na první pohled. Je na krásném moldu - bohužel ten poměrně špatně stojí. Oceňuji krásné kopýtka a vystínovaný ocas. Nelíbí se mi, že má obyčejné, nudné černé oči. S tím by si breyer měl rozhodně nechat více záležet. Určitě ho budu někdy chtít.

Breyer o něm napsal : Tento Pintabian je velice inteligentním a talentovaným koněm. Tobiano hřebec Black Tie Affair zvládá nejrůznější cirkusové kousky, jako například úklony, sedání, lehání apod.! Navíc má na kontě řadu ocenění z Western Pleasure, takže jde o vskutku všestranný talent! Portrait model slavného koníka můžete nyní vlastnit i Vy!


Breyer - TS Black Tie AffairOdjíždím

26. prosince 2011 v 9:30 | Samantha
Ahoj. Takže zachvilku odjíždím do německa do lázní. Budeme tam do pátku, takže přijedeme někdy dopoledne na silvestra. Beru sebou nějakého koně, ještě pořádně nevím jakého, ale nejspíše Justu, abych popřemýšlela jak ten šrám zamalovat. Tak se tu mějte hezky, ahoj ;)


P.S. máte přednastavené články, takže se nebojte :D
P.P.S. prosím omluvte mě z obíhání (i když SR nemám)
P.P.P.S. možná budu fotit ;)

K Justě..

26. prosince 2011 v 8:04 | Samantha |  Ostatní
Ahoj. Četla jsem si komentáře. Ano, byla to trochu moje vina, ale dospěláci seděli u stolu, jedli cukroví a povídali si a Daníka nechali dělat co chtěl. A rozthal JENOM krabici. Justa byla v pořádku, z té strany, ale jak jsem jí vybalila tak z druhé strany (ta strana která nejde v krabici vidět) tak tam měla ÚPLNÝ bílý flek, ten jsem oprášila a měla tam odřeninu. A to už moje vina nebyla. Brácha roztrhl pouze krabici, Justa byla z té strany v pořádku a z tamté má odřeninu, takže to už moje chyba není a je dost možné že je to chyba Breyera. No promiňte, ale když si koupíte koně který je z krabice odřený tak to asi vaše chyba není ne? Je dost možné že Justa už poškrábaná byla co jí do krabice dávali. Byla totiž pevně připevněná a na krabici nebyla tou stranou úplně přilepená, takže tam byla taková škvírka. Myslete si co chcete, ale moje chyba to není, navíc co si mám počít když si dospělácí sednou, pijou kafíčko a ujídají cukrovíčko a Daníka nechají lítat po domě? A když hraju hru, tak se asi těžko budu ohlížet co Daník dělá. A nestalo se mi to poprvé že jsem měla koně odřeného z krabice. Třeba moje Zenyatta. Opravdu hnusné odřeniny na boku z druhé strany a to moje chyba rozhodně nebyla. Nebo Kripton. U ucha má jak kdybych mu tu špičku ulomila (to má z krabice) a u čumáku, nebo spíš pod ním má taky něco divného co by tam být nemělo. Kuchi měla zase velký šrám na krku z krabice. Hm? A to jsem je všechny rozbalovala opatrně, jen teď mi brácha rozthl krabici, ale z té strany byla v pořádku a jak by se dostal k té straně která nešla vidět aby jí poškrábal? :/


Z téhle strany (která nešla vidět) je na stehně odřená..
P.S. Justu bych si vybalila hned (stejně nevím jaký by to mělo význam když byla už z krabice odřená), ale zrovna se mi nainstalovali Simíci, tak jsem je chtěla zkusit a během chvilky Daník Justě roztrhá krabici :/

Menší rozhodnutí..

25. prosince 2011 v 18:57 | Samantha |  Ostatní
Ahoj. Včera večer jsem tak nějak přemýšlela. Proč si vlastně kupuji pořád další a další koně když už jich mám plno? Ano, sběratelská vášeň. Jenže. Kdybych sečetla ceny všech mích koní které jsem si koupila, nějakých pár tisíc by to bylo, no, pár, možná trochu víc a to ještě moc velkou sbírku nemám. Nebojte, prodávat koně nebudu, v žádným případě. Neprodala jsem ani mé SCH, tak proč bych prodávala mé milované BH že? Tak jsem se tak rozhodnula. Odteď se budu snažit nevrážet všechny mé peníze do BH apod. Nebude to tak, že všechny moje peníze které jsem měla půjdou na BH, ale nějaké si nechám a budu šetřit. Plánuji si koupit nový notebook, či lepší foťák. Ten můj fotí hezky, ale prostě na zrcku vážně nemá ;) Nemusím mít úplnou zrcadlovku, alespoň nějaký větší foťák. A nebo na něco jiného. Nějaké další koně si určitě koupím, sbírat budu pořád ale nebude to že k nám přijede jeden kůň za druhým. Teď k nám přijelo pět nových koní, pak chci dva koníky od moni k svátku, MOŽNÁ nějakého na CLS a až nějak do prázdnin bych si dala menší pauzu. A budu si kupovat modely, které skutečně chci, ne že když uvidím nějakého koně za pár stovek už ho budu hned kupovat, ne.. Mimochodem. Justu už mám doma.. :´( Proč ten smutný smajlík? Takže za A). Justu jsem si rozbalila z balícího papíru (ještě jsem dostala povlečení s koňmi a dva kalendáře, jeden stojící a jeden na pověšení) od babiček tet atd. a já si nechala Justu v krabici na zemi, jelikož jsme šli hrát s bratrancem Simíky (jsou supr!).. A mladší brácha mi tu krabici skoro celou rotrhal, div nepoškrábal i Justu. Měla jsem vážně zlost, ale všichni samozřejmě že je to má chyba a že on je malej a nemá rozum.. no jasně :/ A pak jsem si Justu šla rozbalit. Z této strany poškrábaná nebyla. A když jsem ji vzala do rukou.. na druhé straně na boku měla něco bílého. Jak kdyby jí někdo posipal solí nebo cukrem.. tak jsem to oprášila a co nevidím.. byla tam poškrábaná a to co na ní bylo byla nejspíše sedřená barva. A jde to dost vidět. Všichni zase že to přeháním, že si toho nikdo nevšimne, ale všimne. Kdybych jí vzala na nějakou LS tak to všichni uvidí, označí mě jako ničitelku BH (i když to moje vina nebyla) a neměla by nárok nic vyhrát :´´( A má to na stehně, takže sedlo to nezakryje :/ Zkusím to nějak zamalovat, ale DĚSNĚ mě to štve, Justu chci více jak rok a když jí konečně dostanu tak je poškrábaná a má na stehně sedřenou barvu.. :(


Ale z té lepší stránky. Koníky jsem už dala do poliček na jejich, zatím "stálé" místo. Esprit šel jinam a místo něj šla Justa . Azhar se do ní zakoukal a nejspíše i ona do něj, takže budeme mít krásný páreček :)

Vánoce 2011! Aneb co všechno jsem dostala :)

25. prosince 2011 v 9:18 | Samantha |  Novinky
Ahoj! Ano, Vánoce jsou za námi.. na den na který čekáme celý rok strašně rychle uběhne a zase musíme celý rok čekat. Brácha (starší) s námi nešel, měl horečky atd. ale mezitím nachystal dárky pod stromeček. Takže okolo půl šesté jsme jeli k babičce. Tam jsem jim předala malinký dárek a o šesti jsme šli ke kapličce poslouchat vánoční koledy. Jenže Daník (mladší brácha) se asi bál, tak jsme museli jít, jen mezi námi tak mě to tam taky nějak moc nebavilo :D Tak jsme jeli domů na večeři. Byla hrachová polívka jako každý rok (mňam :D) a kapr se salátem. Vyjímečně tam nebylo moc kostí takže jsme skoro všichni zachvilku dojedli. A taky skoro poprvé jsem dojedla celou štědrovečerní večeři, mno, kousek kapra jsem už nedojedla, ale jinak skoro jo :D. A pak se šlo ke stromečku... no wow! Tolik dárků! Nebo to bylo tím že byli více roztáhnuté než dané na sebe? No i tak jich bylo plno :) A dostala jsem všechno co jsem si přála, včetně těch SCH, táta asi stojí na názoru že mám sbírat jen jednu značku :D A co všechno jsem dostala? Jsem fakt nadšená! :)

 • TH Sunny - je úžasná! Vážně jak sluníčko! :D Už mám všechny koníky vybalené, Sunny jsem vybalila jako první :) Je vážně překrásná, jsem ráda že jí mám :) Je navíc bez úrazu, to jsem ráda :)
 • TH Partly Cloudy - taky krasavice. Hrozně se mi líbí její flíčky :P Vybalila (z krabice) jako druhou. A taky naštěstí nemá žádný škrábanec :)
 • GG Valentine and Heartbreaker - nádherní! Sice jsem je už na živo viděla, ale stále mě překvapují. Val je vážně takový správná kobylka a mamča :) Mimochodem, je ještě březí a Heartík se teprve narodí. A už máme otce! Je na našem ranchi :) Zkuste hádat. Napovím, že žádné potomctvo na RMH nemá ani klisnu neměl, ale od teď už jo :) A Heartík bude kříženec ze tří nádherných plemen.
 • The Sims 3 - ANO! Když jsem roztrhla obal myslela jsem že puknu radostí! A mám k němu i dodatek domácí mazlíčci! Já jsem úplně happy. Hned jak to půjde nainstaluji a pařba začne :D Prostě super :)
 • Kosmetika - řasenka, lesk na rty a lesk na nehty. Dostala jsem to od bráchy (staršího). Sice nic takového nepotřebuji, já se nemaluju (jako někdo ze třídy) ale i tak jsem bráchovi poděkovala že si aspoň vzpomněl. Třeba to někdy v budoucnu využiju :D
 • Čaje picnick (nebo jak to píše :D) ovocné + bílý hrnek, k tomu máte barvy a na ten hrnek si můžete něco namalovat! Jak budu mít čas určitě se do toho pustím :)
 • Akrylové barvy! Ty už jsem potřebovala jako sůl. A myslím že jsou matné, konečně. Pustím se do toho mého CM SCH, (CM SCH andaluský hřebec přemalovaný na peruánského pasa), na mého stablíka z AS apod. :)
 • Malování - takové obří plátna, na těch je obrázek (ne vybarvený) a na něm čísla. K tomu máte barvy a malujete to podle čísel. Je to opravdu veliké! Už nějaké mám, třeba takové dvě kočičky nebo koně, ale to byl takový malý obrázek, tohle je vážně obří :D To bude potřebovat čas xD Určitě se do toho pustím :)
 • Korálky. Super, takové malé, budu z toho dělat asi ozdoby na koníky, třeba i ohlávky! Měl by někdo zájem? Když tak pokud bych něco udělala dám fotky :)
 • Školní atlas světa - příští školní rok budu potřebovat do školy. Ještě jsem se do něj ani nepodívala :D Nojo, to co je do školy mě moc nezajímá xD Ale dobře že ho mám a že ho nebudu shánět na poslední chvíli.
 • Nová čelenka a sprej proti potu? Nivea, nebo já nevím co to je za značku :D. Čelenka byla opravdu nutná, všechny hezké mi skoro po 3 letech používání z ničeho prasknou (jako jedna moc hezká, normálně jsem jí vzala trochu jí roztáhla, ale trošinku a ona křupne.. xD) nebo byli moc děcké. No a sprej není třeba komentovat xD
 • Luštěnka. Prostě taková knížka s různýma úkolama atd. mě to poměrně baví :). Asi si vezmu do lázní do Německa abych se nenudila.
 • No a málem bych zapomněla! Dva anglické sety od Petry. Jeden tradi jeden classic. Jsou super, ten tradi jsem už zkoušela Val, je moc pěkný, ten classic taky, samozřejmě :D.
A to je myslím všechno. Doufám že jsem na nic nezapomněla. Je toho hodně co? :D Jsem vážně moooc ráda. Jsem taky ráda že se dárky co jsem dávala rodině taky líbili. Odpoledne přijedou známí a přivezou mi S Justadream, konečně bude má, hahaha :D. NEVYCHLOUBÁM SE! Mám pouze z dárků radost!

Co si nejvíce přejete k Vánocům?

24. prosince 2011 v 14:00 | Samantha |  Ankety
Ahoj! Napadlo mě udělat anketu, co si nejvíce přejete k vánocům. Anketa by měla být dole (doufáám xD). Tak hlasujte!


Zdroj : Google
Přednastaveno!

Veselé Vánoce!

24. prosince 2011 v 12:00 | Samantha |  Novinky
Ahoj! Ano, je to neuvěřitelné, že po roce.. jsou tu zase Vánoce! Takže, Veselé Vánoce a krásné prožití vánočních svátků! Neseďte u notebooku a užijte si tento den, vždyť je jen jednou za rok! Merry Christmas! =)

A aby jste neřekli, něco jsem vám vykutila :)


Nic extra to není, ale i tak doufám že Vás potěší :) Ty modré hvězdičky jsou jako háčky, aby to bylo zajímavější :)

P.S. tento článek je přednastavený, protože si chci tento den užít naplno :)

24.12.2011!

24. prosince 2011 v 8:13 | Samantha |  Deníček ranche
Ano! A je to tady! Dnes jsme si vyloupli poslední čokoládku z adventního kalendáře (mimochodem já tam měla nějakého adělíčka) :D. Přesně na 12:00 máte přednastavený článek s přáníčkem, takže se přijďte podívat :) A nějak na 14:00 máte přednastavenou takovou anketu :D. Takže ještě jednou, Veselé Vánoce, plno dárků pod stromečkem a šťastný nový rok! :) Pracovníci si přispali, ale zachvilku už je vzbudím :D Tak se mějte krásně a užijte si vánoce :)


Ten náš stromeček zrovna taky krásně svítí :)

Změna plánu

23. prosince 2011 v 21:17 | Samantha |  Novinky
Ahoj! Takže díky naším pracovníkům, kterým se program na Vánoce moc nezdál jsme ho trochu pozměnili. Zapomněla jsem napsat že pro koníky budeme mít k snídani lahůdku, někteří naši koně ji znají z minulích vánoc. Jde o opečené kaštánky. Zní to divně, ve skutečnosti nic takového živý koně nejí, ale na Vánoce je možné cokoli :D. Takže se všichni na baštu těší :) Pracovníci chtějí ještě na štědrý den jezdit, tak jsem jim tedy svolila že si mohou vybrat libovolného koně a jet na vyjížďku. Bohužel ale nebudu fotit, budu mamce pomáhat s vařením, nebo budu muset hlídat mladšího bráchu, ale nebojte, fotky budou i tak ;) Taky pokud bude někdo chtít nám může ukázat nějaké vystoupení, zkrátka něco co mu s určitým koníkem jde nejlépe.

A jak to bude u nás (reálně)? No, jak už jsem psala. Okolo páté hodiny jdeme k babičce, mezitím ježíšek (hádejte kdo pak to je :D) nanosí dárky pod stromeček, potom půjdeme v šest ke kapličce a ke stromečku který tam je (budou se tam hrát a zpívat koledy) a někdy okolo půl sedmé půjdeme domů, navečeřet se a hurá ke stromečku :) Dneska táta přišel a měl sebou nějakou velkou krabici, ve které měl naskládané různé věci a nějakou menší krabici a pokud vím byl na ní obrázek rybičky? Hmm :D Asi to byli dárky, jelikož je hned dával bokem aby jsme je neviděli :D


Photo by me. Nekopírovat!

Veliký předvánoční úklid

23. prosince 2011 v 14:16 | Samantha |  Novinky
Ahoj! Dnes jsme udělali veliký předvánoční úklid. Všechny mé koně jsem dala na zem a naskytla se mi opět možnost uvidět mojí sbírku na zemi, ale koně mě tolik obklopili, že nebylo možné je překročit, takže jsem se k foťáku nedostala :D. Dokud jsem je všechny nenaskládala zpátky do poliček tak jsem nemohla jít jinam :D Všechny poličky jsem naleštila, i poličky kde ještě žádné koně nemám. Zabralo mi to dobrou hodinu. Najednou to bylo hned hezčí :) A taky jsem strhla jmenovky. Už mě přestalo bavit mít poličky polepené jmény koní. Stejně se většina odlepovala, tak jsem to prostě vyhodila a poličky vypadají lépe :) A vzpomněla jsem si i na SCH. Ty jsou sice v krabici, ale občas je jdu fotit (mám nějaké fotky připravené) a bráchovi přišel nějaký balík a nechal na chodbě dvě malé krabice, tak jsem si jednu vzala a udělala jednoduchou stáj pro SCH :) Dostanou jí ode mě k vánocům, aby taky něco dostali :) Je celkem pro 4 koně, je nabarvená na červeno (ale ne úplně celá) a střechu má otvírací i zavírací na háček (takhle to asi nepochopíte, ale nafotím ji). Dala mi celkem práci.

Brrr. Teď jsem si umývala hlavu a brácha vyplácal snad všechnu teplou vodu tak jsem si jí musela umýt skoro úplně studenou :// Takže mě teď ta hlava hrozně studí.. No jinak, fotopříběh asi nebude :( Bohužel venku je vážně hnusně a mamka mě nechce pustit, ani mě se tam teda nechce. Doufám že se nezlobíte..


Foto by me! Nekopírovat!

DEN!

23. prosince 2011 v 8:12 | Samantha |  Novinky
Ano! Už jenom jeden den! Prostě nevěřím! Byli prázdniny, vánoce v nedohledu. Najednou vééliký skok, už bylo ALS, zase véééliký skok a do Vánoc zbýval měsíc. Najednou to tak rychle uběhlo, až zbýval jen týden... a dnes už jen den! Nevěřím vlastním uším, ani očím! Hrozně rychle to uteklo.. a než se nadějeme štědrý den bude za námi a zase dlouhé čekání do příštích vánoc. Jsem zvědavá jaká přání se mi vyplní a jaká se naopak stanou nesplnitelným snem.. Ještě dopředu. VŠEM VESELÉ VÁNOCE, BOHATÉHO JEŽÍŠKA A ZDRAVÍ! :)
Jinak dnes (i když venku není moc hezky) půjdu nafotit ten vánoční footpříběh :)


Náš Foxík minulou na pastvě a to byl myslím listopad xD

Jak to bude probíhat?

22. prosince 2011 v 20:44 | Samantha |  Novinky
Ahoj! Takže takový článeček o tom, co se bude na Vánoce dít.. :) Ráno normálně, vyhnat koně do výběhů (pastvy jsme už uzavřeli, napadlo tam moc sněhu) vyčistit boxy, vyhřebelcovat koně. Jezdit se nebude, ale každý si bude moct vybrat svého nejoblíbenějšího koně a klidně s ním i celý den strávit, že ho vezme na procházku na vodítku, nebo ho vyleští až se bude lesknout, udělámu copánky nebo s ním bude cvičit přirozenou komunikaci, ale jezdit nee :D Pak bude volná chvíle, v pět se bude připravovat vánoční vystoupení (koníci tam nebudou, jen naši pracvocníci zahrají takové divadlo, možná nafotím) pak večeře a rozbalování dárků. Já budu fotky fotit cca někdy okolo páté hodiny, i třeba rozbalování dárků, které dám jako že je rozbalovali někdy v sedm. Chci si totiž ten det užít :D My pak totiž někdy po páté jezdíme k babičce (bydlí kousíneček od nás) (jezdíme tam z důvodu aby mezitím táta mohla nanosit dárky pod stromeček a všechno připravit) tam jsme asi tak hodinu, někdy o půl sedmé máme večeři a asi tak někdy ve čtvrt na osm jdeme ke stromečku.

Zítra nafotím vánoční fotopříběh, ale bude vymyšlený a postavy které v něm budou hrát se budou jmenovat jinak, OK? :)


Zdroj : Google

Trénink na kryté jízdárně

22. prosince 2011 v 20:11 | Samantha |  Fotogalery
Konečně! Zajásali holky když se dozvěděli že se naše krytá hala konečně spravila. A jelikož ještě ten den na koni nejeli, protože bylo přes den hnusně, uprosili Kylie, jestli by je na jízdárnu nevzala. Já jsem pochopitelně první trénink na této jízdárně musela vyfotit :)

Trénink na kryté jízdárně


Ochutnávka :

P.S. omlouvám se za kvalitu a to že je to focené bleskem, ale jinak by byla kvalita ještě horší.. ;)

Shrnutí dneška..

22. prosince 2011 v 12:51 | Samantha |  Ostatní
Ahojky! Takže dnešek byl celkem dobrý, no.. ráno jsem šla na bus. Sebou jsem brala cca asi 8 dárků.. Ve třídě jsem dala dárky pod stromečkem a čekali jsme na zvonení. No pak přišla učitelka, přiťukli si se skleničkami (:D) a šlo se rozbalovat. Dostala jsem pár dárků.. jo, celkem se tomu divím když mě ve třídě tak nenávidí. Ale zezačátku to vypadalo že nedostanu snad žádný.. všichni měli už aspoň jeden dárek (rozdávali se) někdo měl dokonce plnou lavici a já jí mám furt prázdnou, až potom jsem dostala tak 3 pidi dárečky? I tak je to celkem dobrý že si na mě aspoň ty 3 lidi vzpomněli.. Pak ještě něco od učitelky.. Bylo mi to trochu líto, já se štvu s dárkama, ještě je pečlivě zabaluji a nic :/ Čekala jsem, i když to asi zní divně že mi dá dárek jedna Lucka (ve třídě máme dvě Lucky), celkem jsme se kamarádili ale houbelec.. vykašlala se na mě a když jsem se jí ptala komu všemu dávala dárky tak se vymlouvala že už to neví, hmm jasně. Příště se na ní taky vykašlu a dárek jí dávat nebudu ://. Sice je mi to celkem jedno, ale mě nejvíc štve že se takhle vymlouvala, místo toho aby řekla "tobě jsem prostě dárek nedala".. Pak jsme jeli do kina, na Kocoura v botách :)) Byl super, doporučuji se podívat :) Si ho stáhnu do notebooku, pokud to tenhle notebook unese :D

Jinak dnes mi přišel dárek od Lucius44, to mi aspoň zpravilo nálada. Moc děkuju! Dárek mám ještě od Frisullky, App, Petry, Terinky (od které jsem dostala úžasném mládě SCH pandy :P) a ještě od někoho? Moc si nevzpomenu. Ale hrozně vám děkuji, aspoň vy si na mě vpomenete :) Do třídy prostě nezapadám... ať se snažím sebe více, všichni mě odstrkují. Nikomu nenadávám (jedině v případě že si na mě někdo vyskakuje i když je mladší a to nesnáším..), NEKRADU (jako jedna holka ze třídy..), snažím se ale jako bych nic nedělala. Na obědě si holky vždycky sednou společně a když tam je zrovna volné místo a chci si tam sednout řeknou mi že tam je obsazeno.. někdy se stane že si s nima sednu, ale často si musím sednout jinam.. Vím že vás ty moje keci nezajímají, ale jsem ráda že mám aspoň vás.

Jinak. Už jen dva dny! Já se hrozně těším! Na štědrý den máte přednastavený jeden článek s přáníčkem, chci si to užít a ne sedět u notebooku, i když se stane že budu mít dlouhou chvíli a zaskočím sem :D Musím hlavně dodělat ty stránky, už na to mám jen 4 dny, protože 26 odjížídíme do lázní a přijedeme ráno na silvestra. Taky jsem už zabalila dárečky pro ranch. Čtete dobře, dokonce jsem jim je zabalila :) Chci aby to vypadalo hezky. Nebojte, nafotím i rozbalování dárků na ranchi (ale pod stromečkem ne) někdy k večeru než pojedeme k babičce a pak domů na večeři a pak ke stromečku :D Zatím pp ;)

A aby jste neřekli že tu sem furt jen píšu a nedám obrázek, max jeden nebo naše logo, tak jsem našla pár pěkných obrázků :)21.12.2011 - Předvánoční vyjížďka

21. prosince 2011 v 14:01 | Taylor |  Deníček jezdců
Ahoj! Tady je Taylor! Jak psala Ashley, budeme sem psát (tedy budeme se snažit) každou vyjížďku, kterou Samantha nafotila. A dneska se jela taková předvánoční vyjížďka :). Jela jsem já, Laura a Naty. Napadlo opravdu HODNĚ sněhu. A pořád ještě chumelí. Tak jsme se prostě dohodli že by z toho mohla vzejít hezká vyjda :). Laura si vzala Britt (jak jinak), Naty si vzala Esprita a já Stunt. Možná se ptáte jaktože hřebec chodí na vyjížďku s klisnami? Taky jsem se tomu když jsem přijela divila, ale pak jsem se dozvěděla, že když jde Esprit na vyjížďku s hřebci, nikdy z toho nevyjde nic pěkného. Když jde někdo předním, začne ho kousat, ehm do "hýždě" :D a když jde někdo za ním tak ho nakopne. Ještě někdy na jaře takhle kopl Chiliho do čumáku.. Zato když jede s klisnami, je mnohem hodnější. No jakému hřebci by se nelíbilo jezdit s nádhernými klisnami? Vždy jde tak krásně ladně vedle nich, hází roztomilé pohledy a furt po ní natahuje čumák :D. Nbo musí jít na vyjížďku sám. Samozřejmě že když máme klisny v říji tak s nimi na vyjížďky nechodí, to si nedovedu představit kolik hříbat by se nám narodilo :D

Takže jsme vyrazili. Britt měla pod sedlem ještě deku, nojo, ona je na zimu trochu více náchilná. Ze začátku se šlo pěkně. Esprit šel pořád vedle Britt. Za Stunt nešel, asi pochopil že má hříbě i hřebce, ale Britt není zadaná ani nemá hříbě :D. Stunt mi pořád šla dopředu, trochu mě to štvalo protože jsem si chtěla s holkama povídat, ale ona prostě musela jít první. Tak jsme jeli asi půl hodiny a najednou se Stunt úplně probořila do sněhu až po břicho. Strašně jsem se lekla. Jeli jsme totiž omrknout pastviny, kde nejčastěji naše koně pouštíme na pastvu, ale napadalo tam tolik sněhu že se tam nedalo projít, takže budeme muset tuto pastvu úplně až do jara uzavřít. Museli jsme slést a koně odvést. Šlo se těžce, ale nakonec jsme došli na ranch. Ale i tak si vyjížďku pochvalujeme :D


P.S. Fotky jsou, můžete se těšit :)
P.P.S. Pokud se na mě chcete na něco zeptat, ptejte se! Rovnou vám odpovím v komentářích, takže se tam koukejte jestli jsem vám odpověděla (pokud se mě na něco zeptáte) :)

Řetězák

21. prosince 2011 v 11:17 | Samantha |  Ostatní
Jméno: Veronika - neřeknu. Sice ho už asi skoro všichni víte ale to je jedno ;)
Věk: 11 let - já vím :DD
Přezdívky: většinou normal Verča, na ranchi Samantha :)
Znamení západního horoskopu: Panna
Znamení čínského horoskopu: nechce se mi hledat xD
Věříš horoskopu: Ztráta času ;)
Věříš na duchy: Celkem jo..
Věříš v boha: celkem jo, díky tomu že jsem věřící (hlavně kvůli babičce a tátovi) tak mi nic jiného nezbývá xD
Věříš na mimozemštany: Nevím jestli to jsou přímo zelené postavičky, ale nějaký život je ve vesmíru kromě nás určitě.
Povaha: no.. nevím :D Celkem klidná, hodná, ale opovažte se mě někdo naštvat a uvidíte :D Muhahaha :D
Oblíbená barva: sv. modrá, tyrkysová, sytější oranžová
Oblíbené pití: kofola, ovocné čaje (ale všechny mi nechutnají :D), džusy
Oblíbené knihy: na knihy moc nejsem, jedině komixsy :D
Nej spisovatelé: nnmm xD
Nej skupiny/zpěváci: u mě je to divný, mám hrozně divnej styl xD
Oblíbený žánr filmu: komedie, animované filmy, dokumenty
Nej filmy: Letopisy Narnie, Shrek, Doba Ledová (já jsem spíš na animovaný :D) a je jich ještě plno ;)
Oblíbené plemeno koně: anglický plnokrevník, arab, fríský kůň a pak různá barokní plemena :) Ale líbí se mi snad všichni.
Oblíbené plemeno psa: německý ovčák, labrador, retlívr.. je jich hodně, ale jsem spíše na ty větší plemena než na ty malé raťafáky :D
Oblíbené plemeno kočky: různě, i někteří kříženci jsou úžasný, jako ti naši :D Ale třeba britská krátkosrstá kočka =3 ti jsou boží :)
Nějaká další oblíbená zvířata? z domácíh mazlíčků (kromě psů a koček) králíčci, potkani (ale mamka nechce xD) křečči, papoušci.. a z divokých tygříci :P Jak už bílý nebo normální, jsou boží :))
Oblíbený ohoz: ryflové třičtrťáky, mikina, nějaké pěkné tričko :)
Oblíbené místo, kde trávíš svůj čas: když je hnusně tak gauč a notebook :D a když je hezky a nejsem nemocná tak venek :)
Oblíbené trávení volného času: focení (ať už modelů koní nebo něčeho jiného), malování, jízda na koni, psaní na ranch
Oblíbené stránky na netu: ranche, superhry.cz, vše možné ;)
Nej počítačové hry: koňské (různé), The Sims 3 (sice je zatím nemám, ale jednou jsem hrála u sestřenky, teď nevím jestli to nebyla dvojka, ale nwm :D a přeju si k vánocům)..
Kdyby ses mohl/a setkat s jednou osobou z minulosti kdo by to byl? Netuším, vážně ;)
Kdyby jsi vyhrál/a 1 milion korun, co bys dělal/a? Asi živého koně (i nějakého poníka, mě je to jedno) + vybavení k němu, koupila bych si nový mobil, zrcadlovku, možná i nový notebook, nějaké koně které moc chci do sbírky, něco bych dala rodině a zbytek nechala na horší časy, pokud by něco zbylo :D
Kdyby jsi měl/a 1 přání, které by mohlo splnit cokoli, co by to bylo? Asi světový mír :D Už mě štve jak se všichni věčně hádají a aby se nekradlo, nevraždilo apod. ať už lidí tak zvířat :(
Kdyby sis mohl/a vybrat svůj protějšek, jaký by byl? Nevíím :D

Šiřte dál! :)

Zima :)

21. prosince 2011 v 9:51 | Samantha |  Novinky
Ahoj! Dnes uficiálně začíná zima :) A docela se to hodí, protože jsem se ráno probudila a hustě sněží! Ještě teď! Napadlo dost sněhu! Jupííí! :) Už ani nejde vidět tráva, je tam celkem dost velká vrstva. Kdyby to tak vydrželo do Vánoc :(( Ale jsem ráda :) PP ;)


P.S. už mě dost vytáčí jak furt melou o Havlovi. Jo, je to škoda, mrzí nás to, ale umřel v neděli, je středa a furt o něm mluví! Na všech programech, teda skoro na všech o něm pořád melou, celé televizní noviny jsou o něm, už mi to leze krkem! Tohle už přehání! Já chci Veselé Vánoce, žádný abych držela státní smutek 3 dny před Vánoci! :/ Mají ten státní smutek dát po Vánocích, protože já chci hezké vánoce :/

Sato

20. prosince 2011 v 18:39 | Samantha
Jméno : Sato
Plemeno : Anglický plnokrevník
Rodiče : M : Springtime Girl O : Puchilingui
Sourozenci : ?
Potomci : xx
Cena : 890 Kč
Zaměření : v budoucnu dostihy, skoky ve volnosti, rekreace, výstavy, plemenetiba
Věk : 6 let
Příjezd : 2.10.2011 (ALS 2011)
Vzácnost : 2/10 - novinka, je u TH
Pohlavý : hřebec
Výhry : xx
KVH : 165 cm
Popis : Sato je opravdu vyjímečný kůň a my jsme rádi že tohoto koně vlastníme. Už jen jeho zbarvení a to je to čistokrevný Anglický plnokrevník. Nevyniká jen barvou, ale i milou povahou, která u dostihových koní není obvyklá. Dostal se k nám z velmi dobrého chovu. Majitelé nám ho prodali za trochu vyšší cenu, ale i tak jsme moc rádi že je tento kůň u nás. Sato zatím dostihy neběhá, ale plánujeme s dostihy začít, protože je opravdu rychlí. Pod sedlem je mírně temperamentní ale zkušenější jezdec ho zvládne. Má hrozně rád děti, zvláště když mu dávají pamlsky. Je to strakatý palomino, což je opravdu neobvyklé a u tohoto plemene ještě víc. Má nádherné hnědé oči, statné tělo a neodolatelný kukuč. Díky jeho zbarvení a povaze by jsme ho chtěli uplatnit jako plemeníka. Plánujeme s ním také výstavy.


Fotogalerie : zde

20.12.2011

20. prosince 2011 v 16:24 | Samantha |  Deníček ranche

Zima 2010. Tahle zima byla na sníh o hodně bohatší :D


Divný...

20. prosince 2011 v 10:43 | Samantha
Achjo.. asi vás ty moje keci nezajímají, ale je to hrozně divný.. Mamka říkala, jestli má vůbec cenu abych šla ve čtvrtek do školy. Víte já ají chci celkem jít. Budeme rozbalovat ve třídě dárky a pak pojedeme do kina. Jenže já vůbec nevím, jak s tím uchem. Pokud mi bude líp, tak tam půjdu, ale pokud ne tak budu doma. Přijde mi to divné že bych nešla do školy rozbalit si nějaké dárky apod. pokud si tedy na mě někdo vzpomene.. Ani jestli máme ještě nakoupit dárky pro kamarádky ze třídy, nebo jestli se na to vykašlat, protože když nepůjdu do školy tak budou ty dárky na nic.. Achjo, já vůbec nevím :´( Navíc mi přijde divné se nerozloučit se třídou v tomto roce, protože většinu mích spolužáků uvidím zase až po novém roce, jen s některými se ještě v tomto roce uvidím. To je prostě hrozný, proč musím 4 dny před vánoci dostat zánět středního ucha :( Nebo teda doufám že to zánět nebude, doufám že mě jen bolí ucho a že to zánět není :(


Auu :/

20. prosince 2011 v 8:47 | Samantha
Ahoj.. jsem dnes opět doma. Určitě si říkáte, jakou mám zase výmluvu, ale tohle už není možný :/ Večer jsme se dívali na comeback a mě začalo bolet ucho když jsem si na něj sáhla. Tak jsem na něj nesahala, jenže mě pak začalo bolet i když jsem si na něj nesehala. Pak mě začalo bolet opravdu hodně. Říkala jsem to mamce, ale ona mi to nevěřila, si asi myslela že si vymýšlím abych nemusela do školy... A pak prostě "Celej den tě nic nebolelo" nebo "Ty to přeháníš, určitě to tak nebolí" jenže to bolelo hodně. Horší než když máte kreč do nohy, nebo ještě když máte kreč v břiše. Pak jsme šli spát. Já chtěla spát, jenže díky tomu uchu jsem nemohla, strašně to bolelo. Tak jsem šla dolů a táta mi na to dal nějakou mastičku atd. a já šla zase spát. Pořád to stejně bolelo. Pak to trochu přestalo a usnula jsem. Asi mám zánět :(( To není normální, 4 dny do vánoc a já dostanu zánět! Já nechci Vánoce abych si musela kapat do ucha při rozbalování dárků, nebo při večeři říkala furt "au to bolí". Já doufám že to přestane, protože je to fakt dost nepříjemný. Sice už to tolik nebolí, ale mám to ucho úplně zalehlé a vůbec na něj neslyším.. :/


Zase

19. prosince 2011 v 18:36 | Samantha |  Ostatní
Ahojky. Víte jak jsem na konci listopadu psala o tom že bych chtěla s Petrou uspořádat live show? Tak tady zase nějaké informace ;D

Takže. Bylo by asi občerstvení. Normálně obložené chlebíčky, různé ovoce, zelenina a obložené talíře (salámy, sýry..). Asi budete možná trochu zklamaní, ale teoreticky na CLS bylo taky jen občerstvení, nikomu nic nechybělo a akci si užili.
Název by byl asi fakt normálně.. SLS (Spring live show) a nebo mě ještě napadlo SMC (Spring meeting of collectors). App mi posílala odkaz na ten web kde se dají koupit kokardy a nějaké by se tam určitě vybrali ;DD
Taky pokud by Peťa nemohla, myslím si že by mi byla ochotna pomoci moje kámoška, když jí všechno vysvětlím určitě to pochopí, vždyť si pamatuje skoro celou mojí sbírku a to je na úplného neznalce breyerů super :D
Akce by byla pro BH, PS, SCH i další, ale pro ty by asi byla jen jedna kategorie, protože si myslím že BH, PS a SCH jsou nejdůležitější :)
Teď jsem se na ty stránky koukala a celkem se mi zalíbili placky, jsou hustý :D Třeba to bude jako odměna za účast atd. :)


Stromeček!

19. prosince 2011 v 15:53 | Samantha |  Novinky
Ahoj. Tak už máme stromeček. Původně měl být až ve středu, ale je už teď, tak si ho aspoň víc užijeme :)) Je fakt obří, dokonce ještě trochu větší než náš strop, takže se bude muset nahoře zastřihnout :D Stojí trochu nakřivo, ale jinak je fakt krásnej, už i nazdobený. Nejdou nám zapnout světýlka (takový sněhuláčci co svítí) ale až přijede táta tak je snad spraví. Zaměstnanci si k němu nejspíše udělají vyjížďku a pokusí se na něj vyšplhat :D A už jen 5 dní! Já se asi zbláázním :DD


Přáníčko které jsem dělala minulý rok :D Můžete ho najít v archívu v prosinci 2010. To letošní bude asi hezčí, ale plánuji taky jen stáhnout obrázek na tom nějaký pěkný text popř. nějaké blbůstky :))

My breyer realistic scenes

19. prosince 2011 v 11:10 | Samantha |  Moje videa
Díky videu, které udělala Frisullka, mě napadlo udělat něco podobného (doufám že se nezlobí) a udělala jsem video, nadpis mluví za vše ;)


Některé fotky v tom videu mají zhoršenou kvalitu, grr :/ Ale i tak doufám že se aspoň trochu líbí ;) Budu asi dělat pokračování :)
P.S. ohledně nového seriálu (Wild horse herd) tak nebojte, bude, ale ještě se mi nechce dávat :D

Nejkrásnější sen...

19. prosince 2011 v 8:31 | Samantha |  Ostatní
Ahoj. Dnes jsem ještě doma, ale zítra už jdu asi teda do školy. Dneska se mi ale zdál strašně krásný sen, jeden z nejkrásnějších který se mi kdy zdál.. kéž by to byla skutečnost :((

Hodnocení novinek 2012

18. prosince 2011 v 19:32 | Samantha |  O modelech
Ano! U App na rajčeti můžeme najít novinky na rok 2012! Některé jsou fakt úžasné :) Samozdřejmě musím ohodnotit :)

4.Advent

18. prosince 2011 v 15:40 | Samantha |  Novinky
Ano, je to tak. Máme tu 4.advent! Je to vážně neuěřitelné, že ani za týden tu máme vánoce. Už se moc těším!Doufám že se vám líbí a že to přečtete :D Jinak se omlouvám že použvám furt ty stejné obrázky, ale mě se nechtějí stahovat další xD Stejně dnes je už poslední adventní neděle :D

První zimní vyjížďka!

18. prosince 2011 v 9:04 | Samantha |  Novinky
Ahoj! U nás je úplně krásně! Svítí sluníčko a je poměrně dost sněhu! Ani tráva už nekouká, jen někde třeba ve stínu. Sice včera jela Ashley a Taylor když sněžilo, ale to moc sněhu nebylo. Tak se naši zaměstnanci domluvili, že si vyjedou na první zimní vyjížďku, i když zima oficiálně začne až 21.prosince. Ale většinou pojedou všichni po dvojicích. Já to nechápu xD Ale rozhodně s nějakou dvojicí půjdu aby jste měli fotečky :)


Jedna z podzimních vyjížďek. To ještě sníh vůbec nebyl :D
Jinak, abych se přiznala. Jak jela Ashley s Taylor na vyjížďku, tak já nafotila fotky z příjezdu jen doma v pokoji, takže by jste asi o takové fotky nestáli. Tak mě napadlo že pojedou dnes znovu a pojede s nimi ještě Kate. A asi holkám řeknu, aby napsali do deníčku jezdců, domluvili jsme se že vždy když budu nějakou vyjížďku fotit, že sem napíšou. Ale jenom pouze ty které jsem fotila.