Listopad 2011

Možná!

30. listopadu 2011 v 20:03 | Samantha |  Novinky
Ahoj! Takže ohledně live show! Pravděpodobně se bude konat! Ptala jsem se mamky a říkala jsem jí že by se to mohlo konat u nás v hospodě ve vesnici. No ona řekla, že by to teoreticky šlo, pro tak 10 účastníků (že bych jich bylo více si nemyslím..) jenže jak vyřešit jídlo (lépe řečeno "oběd"). V té hospodě se totiž nevaří. Jinak by to tam bylo ideální, je tam prostor, i hezké prostředí atd. jen ten oběd vyřešit.. Zkrátka, jak ty obědy pořešit? Poradíte prosím?

Jinak přemýšlím na názvu. Spring live show (jelikož to bude asi někdy v květnu) je obyčejné, chce to nějak domyslet. No název zatím necháme být. Jinak, možná by to se mnou pořádala Petra, popřípadně jedna kámoška.. Soutěž by byla jak pro BH všech velikostí, tak i pro SCH. I pro PS všech velikostí. Pokud to teda nějak vyřešíme (ty obědy, viz. nahoře) a klapne to, založím/e s Petrou (pokud teda bude se mnou akci pořádat :D) web a tam to všechno bude. Kategorie, program, místo konání atd. Tak prosím poraďte jak vyřešit ten první problém! :D


Live show?

30. listopadu 2011 v 15:57 | Samantha |  Ostatní
Dneska jsem tak ospale seděla v družině a nějak, ani nevím jak, mě napadlo, co takhle uspořádat nějakou live show? 100% by byla až příští rok, to je jasné, zítra je už prosinec (UŽ?!) a naplánovat během měsíce, vlastně ani ne live show a do toho ještě vánoce, to asi těžko. No zkrátka, chci uspořádat live show. Vím že to není jednoduché, sehnat místo konání, všechny ty složky s přihlášenými koňmi atd., ceny, ale myslím si, že by to za to stálo. Záleželo by ale taky na tom, kolik lidí by se zúčastnilo. Místo konání by bylo pravděpodobně v okolí "Žďáru nad Sázavou" nebo mě napadá hospoda, která je u nás ve vesnici, pořádají se tam různé akce, třeba rodiné, nebo den dětí, grilování prostě všechno a je to tam takové pěkné, ideální pro live show. Vstupné by bylo oca 150 Kč - to mě mrzí, ale není zrovna levné všechno tohle zařídit. Oběd by byl nejspíše řízek s hranolkama, vím že je to skoro všude, ale je to asi jídlo, které jí téměř každý. Nebo párek, ale k obědu asi nee :D.

Název je zatím neznámí :D Ještě ani nevím jestli by něco takového bylo :D. Ale myslím si, že v té hospodě u nás by to možná šlo.. ikdyž, nevím jestli tam bude dostatek místa. Ale zase je místo i před hospodou, jsou tam lavičky atd. takže by se to pořádalo nejspíše někdy v květnu nebo tak aby se dalo sedět i venku. To fakt nevím, jak jsem psala, taky by to záleželo na počtu účastníků. Pokud by to bylo.. Co si o tom myslíte? :)


Talisman, dárky, ranch

29. listopadu 2011 v 18:42 | Samantha |  Novinky
Zkrátka všechno shrnu co je v nadpisu. Jaký talisman? Zkrátka, z matiky mám (jak jsem si myslela) za tři. Dvojka mi utekla jen o dva body, to dokáže naštvat, grr ://. Takže se budu muset šprtat.. No, ale cestou domů jsme se zastavili s trošku více naštvanou mamkou (kvůli známce) v květinářštví, kde kupuji různé ozdůbky na ranch, nebo tu vázu pro mamku atd. a měli to tam nové a já se hned zastavila u poličky, kde byli vyrovnaná krásná sádrová koťátka. Neodolala jsem a uprosila mamku, jestli by mi jedno nekoupila. Všechna byla krásná, ale nejvíce mě zaujalo jedno zrzavé, co leží a má úžasný kukuč, takže jsem si ho sebou odvezla domů. Nevím proč, ale napadlo mě, že si ho budu brát do školy pro štěstí. Takže takový talisman. Celkem na to i věřím že některé věci přinášejí štěstí, ať si myslí co kdo chce, ale já tomu věřím. A ať si ve škole říkají co chtějí, no co, když si kolikrát kluci do školy ještě berou autíčka! xD

A další, dárky. Vůbec nestíhám. Nevím jak stihnu rozeslat nejméne ještě 5 dopisů + doporučeně aby se to někde neztratilo. Ikdyž se to nezdá, ale i vyrobit dvě ohlávky nebo ještě něco dalšího dá celkem zabrat (to nemluvím o Petře a Péti, holky jak jste mohli udělat tolik věcí na ALS?! xD) takže nevím. Ještě něco rozešlu, to ano, ale vážně nevím kolik toho bude, zkrátka jak budu stíhat.

No a teď rychle k ranchi. Moc se nejezdí, včera a předevčírem bylo VYJÍMEČNĚ hezky a svítilo sluníčko, ale dneska? Zima a mráz, jako vždy.. Koně ani kolikrát nemohou jít na pastvu, takže jsou někdy dost podrážděný. Jenže co naděláme.. Jinak se už připravují na Mikuláše, hříbata půjdeme pěkně postrašit (zlobily) Mikuláš bude asi Diamond, anděl Kuchi a čert asi Fox. Aneb sestava tažných koní :D. Ještě uvidíme :). Ale nějaké extra převleky nebudou, Foxovi udělám obyč rohy, Diamondovi fousy a ten klóbrc :D a kuchi nějaké křídla :). Uvidíme jestli hříbata neodnesou :D


Jeden z večerních tréninků na naší nové kryté jízdárně :)

Hrozné!

28. listopadu 2011 v 19:58 | Samantha
Tohle je už vážně hrozný! Rýma se mi nelepší, ba naopak, když piju, nebo polykám, tak se mi ucpe nos a jde mi to do uší a tím pádem se mi uši ucpou (teď je mám dost ucpaný)! Tohle je fakt nefér.. nevím jestli je to alergie nebo ne, ale na koně bych neřekla, protože až tak často u koní nejsem.. Fakt děsný... Dneska jsem psala písemku z matiky, doufám že to bude na dvojku, jinak mě mamka asi zabije.. Mám 3 a 4 z češtiny, vážně úžasný, ale jinak tam mám celkem dobrý známky... Ale jinak vážně hrozný :/.

Jinak mě prostě nepřijde že budou Vánoce. Nevím proč, ale nějak tomu nevěřím. Samozdřejmě CHCI Vánoce, ale je to hrozně zvláštní, vždyť nedávno jsme slavili minulé! To je fakt hrozný jak to rychle utíká..


Ona je úžasná :)) Strašně ji mám ráda! :)

Na koních! 27.11.2011

28. listopadu 2011 v 15:16 | Samantha |  Ostatní fotky
Nádherný den :) I sluníčko se nám ukázalo po dlouhé době! Prostě nádhera :) Budu ráda když hodíte komenty :)

Na koních! 27.11.2011


Ochutnávka :

1.Advent

27. listopadu 2011 v 17:58 | Samantha |  Novinky
Ano, jistě si už každý zapálil první svíčku na svém advetním věnci. Než se nadějeme, už budeme zapalovat čtrvtou. Je to vážně zvláštní.. No co, ten čas nazastavíme ;)


Úplně jednoduchá blbost kterou jsem splácala ve starším photofiltre studiu xD.

27.11.2011 - zpátky v sedle!

27. listopadu 2011 v 14:52 | Samantha |  Já a koně
Úžasný den!

Hrozně se těším :)

27. listopadu 2011 v 8:04 | Samantha
Konečně :P. Dneska jedu na koně!!! Já vím co z toho dělám, ale naposledy jsem u koní byla v září (v Blansku) což je pro mě hrozně dlouho a u té paní naposledy 25.8. takže se ohromně těším. Pořádně se oblíknu, ne jak v létě, to bych asi umrzla :D. Vezmu si triko s dlouhým rukávem, tlustou mikinu a větrovku, bohužel mám moje tepláky který jsem si brala na koně (byli elastické a pohodlné) nechala ve škole na tělák.. takže si budu muset vzít jiné :/. Pak podkolenky, na to tlustý ponožky, kotníčkový boty, štve mě že ne nejsou ani hnědé ani černé, ale takové žluté, ale co nadělám, lepší než jít v teniskách :D. Pak prstový rukavice (ne takové ty úplně zimní, ale takové že když je mráz že si je třeba vezmete) a na to ještě jezdecký rukavice, čepici a na to helmu :D. Aby mě Zorka s takovými tunami oblečení vůbec unesla :D. Nebo teda předpokládám že budu mít Zorku :D. Bude tam i ten Petr (když se mrknete do rubriky "Koně a já" tak je tam můj jezdecký deník a tam jsem psala, že mu je asi tak 15 a chodí tam taky jezdit). Zajímalo by mě, jestli je ten Rocky Moutain horse obsedlí :D. Hrozně těším, už aby bylo 12 aby jsme mohli vyrazit :D (jedu tam na dvanáctou hodinu a budu tam asi do dvou).
Foťák nejspíše beru, možná, ale jen možná jestli pojedeme na vyjížďku, vezmu foťák sebou. Ne do ruky, to ne, ale do takové té kapsy na foťák kterou si dám přes krk :D. Tak pp, jdu na wewaii, pustím si Simpsny (teď jsem zase dostala úchylku na ně :D) mě se to furt střídá, buď Comeback, Futurama nebo Simpsni :D. Já bych si spíše pustila Comeback (ten je supéér!) jenže mi na stránkách, kde jsem na ně vždycky koukala najednou nejde, furt mi to píše "chyba" nebo co a na jiných stránkách mi to taky nejde nebo je to placený, na to se jim "ehm ehm" :D. Proč to vlastně píšu, no pp! :D


Blob a jeho rodina

26. listopadu 2011 v 19:17 | Samantha |  Moje videa
Dneska jsem se tak nudila, že jsem vzala plastelínu a vznikl tento stop-motion. Není s BH, ale mylsím si, že se povedl.


Hrozně mě štve, že jsem to nemohla udělat rychlejší (aby se to rychleji hýbalo) ale i tak doufám že se líbí. I mamce a bráchovi se to líbilo :D. Ve foťáku jsem to pustila rychle za sebou, takže to fakt vypadalo pěkně :). Plánuji udělat pokračování, záleží, jaké budou komentáře, pokud to bude typu "hustý" atd. se na tó vážně vykašlu, jen to focení mi zabralo víc jak hodinu a sestříhat to video, o tom ani nemluvím! Nemá to dostatky, třeba jak to žluté (to byla jakoby holka) jedla ten nápis, tak to L jsem zapomněla do toho dát, nebo se zázračně figurka objeví kousek v předu nebo kousek v zadu, ale nic není dokonalé... A jak se vám líbí? :)

Ehm.. komentáře!

26. listopadu 2011 v 16:12 | Samantha |  Ostatní
Myslela jsem, že se udržím na uzdě ale tohle už mě fakt vytáčí. Hlavně komentáře u fotek, delších článků (např. deníček ranche atd.) a příběhů. Někdo je poctiví a okomentuje každý odstavec, těm lidem moc děkuji. Někdo si to ani nepřečte a napíše "super". To mě doslova štve. Promiňte, ale budu jmenovat. Vážně naštvala Janča, napsala jsem delší článek ("Vánočně naladěná") a Janča napíše :,,četla jsem a taky jsem vánočně naladěná." A jak vám to mám věřit? To může napsat přeci každý! Vymyslet si že jsem to četla a napsat že jsem ve vánoční náladě umí každý!

Vážně, teď jsem naštvaná. To není k lidem co poctivě komentují. Další, komentáře u fotek. Napíšu případ "Yasmin" napíše :,,jdu se mrknout." a kdyby pak ještě okomentovala ten článek, ne, už se na to vykašle. Tím mě taky dnes naštvala Mishel... Promiňte holky, ale tohle se mi vážně nelíbí! Já se piplám jít pro VÁS fotit, i když se mi nechce a vy mi napíšete "jdu se mrknout". Kdyby jste to pak aspoň okomentovali, ale už se na to vykašlete.. Tohle neuznávám jako komentář. Takže nepočítejte s tím, že když mi napíšete tento komentář, že budu komentovat u vás! Mám OS, ale u mě platí takové jedno pravidlo, "Co okomentuješ u mě, okomentuji u tebe". Pokud mám ovšem čas a nespěchám. A budu někdy (sem tam) dělat zkoušky, abych aspoň věděla, kdo to vůbec čte. Takže rovnou uděláme zkoušku (nenápadně do komentářů napiš komentáře). Takže, lidičky, jestli ode mně chcete komentáře k ČLÁNKU a ne jen napsat "hezký" atd. hezky komentujte :P. Pokud jste si všimli, lidi co krásně komentují celý článek, u nich dělám to samé. Dostala mě taky Pompin. Napíše mi "Vracím se k ranchi tak se aspoň někdy se stav". Já nebudu chodit k němu, kdo nechodí ani nekomentuje ke mě. A ještě, příběhy. Chápu vás že někoho nebaví, ale když už je aspoň čtete, piště k příběhu! Ne jen "hezky napsané". Vážně, tyhle komentáře nemám moc ráda.

Rozumíme si? OK? Tak dobře! (článek neplatí pro lidi co poctivě komentují). Mishel, prosím piš komentáře až si fotky prohlídneš, díky! :D :)


Vyjížďka - Jewel a Kate

26. listopadu 2011 v 15:11 | Samantha |  Fotogalery
Náš krásný Jewelek a naše šikovná Kate na své první vyjížďce :) Jewelek hodně zlobil, ale Kate má dost zkušeností na to, aby ho zvládla :)

Vyjížďka - Jewel a Kate


Ochutnávka :

Appendix

25. listopadu 2011 v 21:40 | Samantha
Jméno : Appendix
Plemeno : Quarter horse
Sourozenci : ?
Potomci : RMH Dream
Cena : 420 Kč
Zaměření : školní kůň, parkur, western, rekreace, chov
Věk : 7 let
Příjezd : srpen 2010
Vzácnost : 3/10 - je v e-shopu
Pohlavý : klisna
Výhry : xx
KVH : 140 cm
Popis : Appendix byla vůbec první kůň na našem ranchi. Díky ní to vlastně všechno začalo. Zkrátka jednou jsme narazili na inzerát quater klisny menšího vzrůstu s výborným původem za dobrou cenu, tak musela být zkrátka naše a později, aby ji nebylo smutno začali přibývat další koně. Je to vnučka Nu Chex to Cashe! Přijela k nám jako naděje na soutěže, ale místo toho zabřezla po našem RMH Americovi, který přijel asi tak měsíc po jejím příjezdu. Je sice menšího vzrůstu, ale rozhodně jí to neubírá na kráse. Hodně na ní jezdí děti. Zeptejte se každého člena který u nás byl (i když už třeba odešli atd.) že všichni začínali na App. Proč? App je hodná klisna, dokáže všechno naučit, ale ráda si taky trochu zazlobí, zahrabe si nebo udělá menšího kozlíka, což je správně, protože se děti aspoň naučí koně dostat k pošlušnosti, což budou jistě potřebovat. Ukázalo se, že bude spíše chovná klisna, ale nejspíše se bude využívat i na nějaké soutěže. Je hodně všetraná. Občas se na ní musí použít bičík, je někdy líná, stačí jen když ten bičík vidí a šlape jako hodiny. Ale pro jezdce kterého má ráda je schopná udělat opravdu mnoho věcí. Teď ji nejčastěji vidíte s červenou dekou, růžovou ohlávkou a neposedným hříbátkem Dreamem buď ve stájích nebo na pastvině. Zahlédnout ji můžete ale i na jízdárně či vyjížďce.


Fotogalerie : none

Jupííí!

25. listopadu 2011 v 15:52 | Samantha |  Novinky
Takže jedu na koně! Ale až v neděli, protože se to v sobotu té paní nehodilo. Jsem strašně moc ráda :). A říkala, že má nového koně a je to prý "Rocky Mountain horse" wow! Ti jsou úžasný! Co víc si přát?! Má sice pouze 6 koní, ale jak úžasných! Zorku, fjorda, ponice na které jezdím :) Pak tři irské tinkery, Moly, Belly a Tárny. Tárny je jako jediný strakatý, Bely a Moly jsou hnědé, ale jsou to irští tynkeři (viz. fotky) :). Anglického plňase, nebo ČT, teď nevím Merry, jí je nějak rok a půl, ale těším se až bude obsedlá, i když si ještě budu muset počkat :D, třeba naděje na které bych pak mohla skákat :-** a teď Rocky Mountain horse! No wow! Budu se ho snažit vyfotit :) Jsem si jistá že tohle je nej ranč který jsem mohla najít, už jen to, že se mi jako jedna z mála rančů věnuje :P. Jinak jsem jezdila zatím pouze na Zorce (ona je zatím pro mě ideální) a na Moly, na lonži, protože se ještě teprve nedávno obsedávala ;) Belly je zatím neobsedlá, ale možný už trochu jo, přece jenom jsem tam byla naposledy v srpnu :D Takže se ohromně těším! Klikněte na celý článek :).


25.11.2011

25. listopadu 2011 v 14:39 | Samantha |  Deníček ranche

Krasavec Chexík :P

Tajemství stáje Oharek - 12.díl

25. listopadu 2011 v 13:57 | Samantha |  Tajemství stáje Oharek
Vrčení se ještě několikrát opakovalo. "Johne! Mě už dochází nervy! Přestaň!" vykřikla jsem zuřivě na Johna. Než John stačil něco říct v kupě sena se objevili oči. Velké, žluté oči, co se na nás všechny dívali. "Proboha co to je?!!" zaječela Klára. "Já, já, já nevím!" řekl John. Ze sena vyskočil černý velký pes. Ema ječela na celé kolo. Já se chytla Johna za ruku. Všichni jsme stáli ani se nehnuli. Chtěla jsem utíkat, ale nemohla jsem, jako by si moje nohy řekli NE, já běžet nebudu. Ani mluvit jsem nemohla. Pes se na nás díval. Když se chystal po nás skočit, objevila se před námi zář. Pes zuřivě zaštěkal. Zář se rozplynula a objevil se kůň. Ale né kůň! Byl to pegas! Nevěřila jsem svím očím. Pes zuřivě zaštěkal a zmizel. Všechno kolem mě se začalo točit, nohy se mi začali propadat a ztrácela jsem rovnováhu. Začala jsem padat dozadu a na neštěstí jsem se praštila o spadlý trám a omdlela. Když jsem se začala probouzet, pomalu se rozednívalo. Nad sebou jsem viděla čtyři postavy, které tam stáli jako sudičky. Konečně jsem viděla normálně. "No sláva! Mysleli jsme si, že už se snad neprobudíš!" řekla Anita. Sedla jsem si. Bolela mě hlava. "Taky jste ho viděli?" vypadlo ze mě. "Koho?" zepatl se John. "Toho, toho pegase!" vykřikla jsem. "Pegase?!" podivila se Klára. Všichni se na mě dívali, jako bych byla blázen a asi si to i mysleli. "Asi jsi měla nějaké halucinace. Byl tu jen velký černý pes, pravděpodobně někomu utekl z vesnice." pronesl John. Přišlo mi to divné, určitě jsem ho viděla.. "Kolik je hodin?" zeptala jsem se. "6:00, měli bychom pohnout, máme jen hodinu na to se vrátit zpět." odpověděla Ema. Tak jsem se tedy zvedla a vydali jsme se zpátky. Brodili jsme se vysokou trávou. Pomalu vycházelo slunce.. Přelezli jsme ohradu a byli na dvorku. Uslyšeli jsme štěkot. "Nojo!" vykřikla Klára. "Všichni ještě spí, takže nikdo nezavřel hlídacího psa!" vykřikla Ema. Jenže na to, aby jsme přelezli ohradu zpátky a vše promysleli už bylo pozdě. Pes se za námi řítil. Ještě že jsme uviděli dveře od sedlovny. Nebyla zamčená a tak jsme do ní všichni zalezli a zavřeli. Pes nás neviděl. "Musíme toho psa nějak zabavit". navrhl John. "Pche, jenže jak?" řekla jsem a rozhlížela se kolem. "Mám nápad! Někdo z nás musí sehnat nějaký klacík a toho psa zabavit!" pronesla hrdě Anita. "A co když to na toho psa fungovat nebude?" odpověděla jsem. "Jiná šance není." řekl John a šlápl na nějakou plechovku. "Co to je za plechovku?" řekla jsem a chtěla se podívat. S těží, díky té tmě jsem přečetla nápis. "Jasně, psí konzerva s masem!" řekla jsem. "Skvělé! Teď to tomu psovi dát a jít do hlavní budovy!" řekla Anita. "Jenže kdo to tomu psovi dá?" zeptal se John. Všichni byli zticha. "Musíme zkrátka jít všichni!" řekla jsem. "Jenže kdo ponese plechovku a dá to tomu psovi?" řekl opět John. Všichni byli zase zticha. Neměla jsem na to nervy, tak jsem řekla "Já mu to teda dám". Pomalu jsme otevřeli dveře sedlovny. Pes nikde.


Vyjížďka na pole - Zenyatta a Laura

24. listopadu 2011 v 16:24 | Samantha |  Fotogalery
Tentokrát Laura a Zenyatta na poli. Bylo moc hezky a přidala se k nim i naše fenka Bonny :)

Vyjížďka na pole - Zenyatta a Laura


Ochutnávka :

Zítra

24. listopadu 2011 v 15:52 | Samantha
Ahoj! Zítra píšu písemku z matiky (ona se psala v pondělí jenže jsem byla nemocná) a hrozně vás prosím, držte mi pěsti, musím to napsat nejhůř na dvojku (horší si nemůžu dovolit protože máme z matiky hrozně málo známek a já tam mám zrovna blbí a mohla bych dostat trojku na vízo) takže prosím, myslete na mě! Dneska už asi nic, půjdu se ještě trochu zbavit nervozity na wewaii (super hra :) klik) já tam mám účet od konce července a baví mě to :) a pak se podívat na tu matiku.. Jo a v sobotu jedu asi na koně! Je mi už líp a pokud mi taťka dá peníze a nebude moc zima tak asi pojedu :).. A ještě, přesně za měsíc jsou vánoce! Věříte tomu?! Já ne! Ještě musím poslat hodně dárečků.. (ale jak jsem psala budu muset někoho vyškrtnout, mám toho hrozně moc :( )..pp! ;)


Má to vůbec cenu?

23. listopadu 2011 v 16:32 | Samantha |  Ostatní
Pro ty, co se tu radují za PC že končím se sbíráním tu mám bohužel špatnou zprávu, nekončím a budu tu otravovat ještě pěkně dlouho :P Ale přemýšlím že se přeštěhuju. Já vím, jsem na tomto webu už rok, ale blog.cz mě doslova vytáčí. Dneska chci jít napsat na blog, jsem odhlášená. OK tak se jdu přihlásit. Místo toho aby se mi zobrazil můj účet (prostě nový článek atd.) tak se mi zobrazí nějaké podmínky. Si říkám že to je nějaká blbost. Chci kliknout na správu blogu (měla jsem ji v rohu a pod tím odkaz na můj blog) ale zase mě to odhlásilo, tak jsem se znova přihlásila a zase mě to přehodilo na ty podmínky. Tak jsem si ty podmínky nebo co to bylo přečetla, áha, blog.cz dělal zase dementní změny. Takže jsem musela vyplnit email a jít zase extra na seznam na mail. Tak to podtrvdím a teprve potom jsem mohla jít na svůj účet. Už mě to fakt štve.. všechny ty změny jsou pěkně na nic. Když jsem nastavovala ten dessing od Aji98 tak jsem ani nemohla najít okraje stránky.. Prostě je to čím dál tím horší. Asi si založím účet na IC, ikdyž se platí ročně určitá částka (kolem 200 Kč, což je jako když si dobijete kredit do mobilu za nejnižší cenu) ale je určitě přehlednější než blog.cz. Co si o těch dementních změnách myslíte vy? Je sice lepší že máte komentáře u každého článku, ale tohle je už vážně hrozný.. A navíc na IC můžu mít vlastní doménu, takže žádný blablabla.blog.cz atd ale blablabla.cz :D.


Příjezd nového koně!

23. listopadu 2011 v 10:23 | Samantha |  Novinky
Dorazil! :P


Předvánoční soutěž

22. listopadu 2011 v 14:34 | Samantha |  Ostatní
Ne, nebojte, není nová soutěž :). Hubert se nejel, já vím že jsem se Vám neozvala, ale zapomněla jsem na to :(. Bylo hnusně a neměla jsem moc času ://. No ale, jelikož se teda Hubert nejel, chtělo by to nějak zakončit letošní soutěžní sezónu, jenže čím? Minulý rok se jel předvánoční závod. Ale to bylo opravdu pár dní před Vánocemi a to pro naše koně nebylo moc dobré, jelikož se už soutěžení skončilo, jezdilo se pouze na vyjížďky a najednou závod.. Proto mě napadlo udělat něco takového teď. Udělat prostě předvánoční soutěž. Skládala by se z westernu, parkuru a drezury. Až přijede náš nový kůň plánujeme začít. Ještě to s pracovníky pořádně probereme a uvidíme, ale nejspíše ano :)


Vánočně naladěná :P

22. listopadu 2011 v 12:50 | Samantha |  Novinky
Když byli prázdniny, tak jsem si říkala, "do Vánoc je to ještě daleko, skoro půl roku". A než se stačím nadát, je konec listopadu! No nepřijde Vám to divné? Krásný teplí srpen, najednou HOP ------->! A jsme na konci studeného listopadu. Zachvilku máme 1. prosince, pak je 5.prosinec Mikuláš a čerti. Plánujeme udělat mikuláškou jízdu a pěkně postrašit hříbata, tenhle rok zlobili všichni! :P App bude nejspíše dělat Anděla, Leary Mikuláše a čerta asi Fox :PP. No a my dostaneme kalendářík s čokoládkami a budeme odpočítávat dny.. jeden den, dva, tři, čtyři, pět, šest, sedm, osm, devět, deset, jedenáct, dvanáct, třináct, čtrnáct, patnáct, šestnáct, sedmnáct, osmnáct, devatenác, dvacet, dvacetjedna, dvacetdva, dvacettři a DVACETČTYŘI!!! To je fakt šílené! Já už úplně cítím tu vánoční náladu, cukroví, dárečky... já se asi zcvoknu! :D

Dneska mi přišli dárečky od App :) Vážně krásné věcičky, děkuju! Od Mishel už jsem taky dostala :) Já zatím rozeslala jen dva dopisy, jeden Petře a jeden App.. vůbec nevím jak stihnu rozeslat ještě 10 dopisů, asi budu muset nějaké lidičky vyškrtnout ze seznamu :(( Je mi to vážně líto, ale vůbec nemám nárok to stihnout :/ Pošlu asi tak ještě 5, max 7 dopisů, víc už vážně ne.. navíc mi dochází i materiál.. Jinak mám ale i dobrou zprávu. Přijede k nám nový koník :) Já vím, zase, ale už je to pravděpodobně poslední kůň v tomto roce, když nepočítám vánoční koníky ;) Mám ho i s tím, že mamce pomáhám a budu se snažit dobře napsat písemku za matiky.. je to krásný westerňák :PP. Někdo ho možná tušíte, ale neprozrazujte ho pls :).

A další. Včera jsem pracně celý večer vyráběla westernové sedlo. Je z hnědé kůže a má náprsák (nebo jak se tomu říká) :D. A myslím že se celkem povedlo, zaměstnanci a koníci ho dostanou k vánocům :)). Uzdu jsem už měla, kterou jsem vyráběla o prázdninách (nemá nánosník jako pravá westernová uzda) a drží takovým tou bílou žvýkačkou (nevím jak se to jmenuje) :D. Fotečky uvidíte až na vánoce, stejně jako s tím bílo-fialovým anglickým setem který taky pracovníci a koně dostanou :). Ještě musím vymyslet hodně dárků, nejvíce jich bude pod hlavním stromečkem, kde budou všichni ale ješt dřív než se půjde k tomu hlavnímu tak si rozbalí pracovníci dárečky pod stromečkem který mají v klubovně :)
Za další. Prosím hlásnete mi ještě? :D Ještě pár ozdůbek a stromeček mi povyroste :D KLIK úplně první možnost vlevo :D. Jak jsem už psala, každý den můžete hlasovat jednou ;). Díííky!

Jejda, to jsem se rozepsala! Tento článek měl být jako krátké oznámení! :D Pro ty co si pečlivě přečetli a okomentovali tu mám několik foteček na které se můžete těšit :P. Kdo nečetl, si je nezaslouží!!! ;)


Zeny a Laura se chystají na vyjdu na pole :). Já vím, to album už Vám slibuji hodně dlouho, ale budu se snažit ho sem dát, třeba i dneska ;)


Wow!

21. listopadu 2011 v 20:08 | Samantha |  Ostatní
c.č.

Plemená kniha

21. listopadu 2011 v 15:29 | Samantha

Plemená kniha

Pokud chcete připustit Vaši klisnu naším hřebcem, nejprve si prosím přečtěte článek ZDE a potom pokračujte podle instrukcí. Právě tady najdete seznam našich plemeníků. Naši hřebci jsou rozděleni do třech kategorií.

Prvotřídní plemeník

Tito plemeníci patří mezi naše nejlepší. Mají velmi dobrý původ a velký úspěch v soutěžení. Mají za sebou úspěšně plemené zkoušky. Připouští se ke klisnám se stejně dobrým původem a úspěchy, pouze vyjímečně ke klisně zkušené.

Zkušený plemeník


Tito plemeníci mají také velmi dobrý původ, ale ne takový jako prvotřídní plemeníci. Splnili plemené zkoušky a jsou spíše pro méně zkušené klisny.

Standartní plemeník

Tito plemeníci jsou spíše pro obyčejnější klisny, které ještě nezačali s kariérou nebo ji ani neplánují. Tito plemeníci složili plemené zkoušky.

Prvotřídní plemeníci


Fox Valley Oliver


Plemeno : Shirský kůň

Věk : 8 let

Profil : //

O něm : nádherný shirský hřebec s velmi dobrým původem a charakterem. Hříbata zdědí krásné rysy, nadání a klidnou povahu. Doporučujeme!

Chili


Plemeno : Paint horse

Věk : 8 let

Profil : zde

O něm : krásný statný hřebec, v jeho rodokmenu najdeme i arabské plnokrevníky. Hříbata zdědí krásnou barvu a trpělivou a dobrou povahu.

Cloud Nine


Plemeno : Hannoverian x paint horse

Věk : 10 let

Profil : //

O něm : i když je tento hřebec kříženec, rozhodně mu to neubírá na kráse, ba naopak! Velmi úspěšný na výstavách a drezurních soutěží. Zaručujeme narození zdravého a krásného potomka.

Kripton Seni II


Plemeno : Andaluský kůň

Věk : 8 let

Profil : zde

O něm : čistokrevný, statný a krásný andalusan. Je více temperamentní, proto můžou být hříbata narozená po něm trochu divočejší. Hříbata ale zdědí krásné rysy, postavu a eleganci. Doporučujeme!

Kennebec Count


Plemeno : Morgan

Věk : 9 let

Profil : zde

O něm : velmi úspěšný plemeník jak ve výstavách tak i v soutěžích. Potomctvo zdědí klidnou povahu a krásu. Doporučujeme!

Cefnoakpark Bouncer


Plemeno : Welsh pony

Věk : 9 let

Profil : zde

O něm : úspěšný hřebec vhodný hlavně pro pony klisny nebo klisny menšího vzrůstu. Potomci zdědí skvělou povahu a nadanost.

O´Leary´s Irish Diamond


Plemeno : Irský tažný kůň

Věk : 8 let

Profil : zde

O něm : nadaný plemeník. Má ladné chody a mírumilovnou povahu. Hříbata budou statná a klidná.

Fleetrseet Max


Plemeno : American paint horse

Věk : 7 let

Profil : zde

O něm : šikovný a čistokrervný hřebec. Přeborník v horsemanshipu a westernu. Hříbata zdědí dobrou povahu, krásu a nadanost.

Secretariat


Plemeno : Anglický plnokrevník

Věk : 7 let

Profil : //

O něm : legendární dostihový hřebec je zde pro Vás! Velmi nadaný, rychlí a krásný! Zaručujeme narození krásného, zdravého potomka a měl by zdědit všechny vlastnosti! Doporučujeme!

Big Chex to Cash


Plemeno : American qouter horse

Věk : 8 let

Profil : //

O něm : krásný statný hřebec AQH! Velmi dobře vycvičený, přeborník ve westernu! Hříbata po něm budou jistě krásná a velmi nadaná! Doporučujeme!

Zkušený plemeníci

Americo


Plemeno : Qouter horse

Věk : 8 let

Profil : //

O něm : skvělý plemeník pro Vaše klisny. Menší vzrůst mu na kráse neubírá! Zaručujeme narození zdravého a krásného potomka.

Wind


Plemeno : Mustang

Věk : 8 let

Profil : //

O něm : divočejší temperament a hustá rozevlátá hříva dělá z tohoto hřebce krásného plemeníka. Potomci můžou být divočejší. V soutěžích poměrně úspěšný.

Earht


Plemeno : Mustang

Věk : 9 let

O něm : nádherný hřebec pro všechny typy klisen, včetně tažných. Hodný, klidný, pod sedlem více temperamentní ale dá se zvládnout. Hříbata jsou po něm krásná. Doporučujeme!

Kong


Plemeno : Percheron

Věk : 9 let

Profil : zde

O něm : skvělý hřebec plemene percheron. Výhradně pro tažné klisny. Hříbata zdědí mírumilovnou povahu a chuť do práce.

Esprit


Plemeno : Francouzský jezdecký kůň

Věk : 5 let

Profil : //

O něm : tento hřebec s kariérou začíná a vkládají se do něj velké naděje, proto je možné že bude přesunut do prvotřídních plemeníků. Velmi nadaný, šikovný, ale temperamentní. Hříbata po něm jsou úžasná. Doporučujeme!

Nutcracker Prince


Plemeno : Arabský plnokrevník

Věk : 5 let

Profil : zde

O něm : krásný, bílý arabský hřebec s dobrým původem. Je úplně na začátku své kariéry, proto ho možná v budoucnu uvidíte v prvotřídních plemenících. Hříbata budou určitě krásná.

Sato


Plemeno : Anglický plnokrevník

Věk : 6 let

Profil : //

O něm : nádherný anglický plnokrevník neobyčejného zbarvení! Tento hřebec bude určitě jednou prvotřídní. Hříbata by měla aspoň trochu zdědit barvu, na anglického plnokrevníka klidnou povahu a krásu. Vřele doporučujeme!


Azhar

Plemeno : Arabský plnokrevník

Věk : 6 let

Profil : //

O něm : krásný arab na začátku své kariéry, proto ještě nebyl nějak moc úspěšný, ale díky svému otci jménem Ashguar Shareek ze RKS se Azhar přesouvá do plemeníků zkušených. Hříbata jsou po něm velmi krásná s klidnou povahou.


Standartní plemeníci


Jewel of the Future


Plemeno : Arabský plnokrevník

Věk : 7 let

Profil : zde

O něm : tento hřebec je bohužel menšího vzrůstu, ale na kráse mu to neubírá. Jednou určitě bude aspoň v zkušených plemenících, jelikož se sním plánují aspoň výstavy. Má krásnou barvu a hebvábnou hřívu. Hříbata po něm jsou překrásná. Doporučujeme!

CLS 2012 - nejspíše pojedeme!

21. listopadu 2011 v 8:49 | Samantha |  Novinky
Jupí! Nejspíše pojedeme na CLS 2012! Minulé bylo vážně úžasné :PP Hrozně moc doufám že budu mít odvoz.. jestli ne, tak..tak.. :D Přemýšlím co dám Lin k narozkám.. nejspíše zkusím CM Schleicha, ale pssst! :D Minule, já blbec zapoměla Lin dát dáreček, to víte, hodně jsem se styděla a byla přitom tak nadšená a že jsem Lin zapoměla dát dárek jsem zjistila až na půlky cestě zpátky. Takže tentokrát doufám že dáreček Lin dám a jestli ne, tak se asi přizabiju :D. Hrozně se tam těším... O koních který bych chtěla vzít ještě nemám představu, ale plánuji tam přihlásit nového koníčka který k nám přijede (doufejme).. A taky asi vezmu nějaké SCH, hlavně CMka :) Asi tam budu mít zase e-shop, ale nevím jestli to má cenu, na ALS jsem taky nic neprodala, jenom jednu stablematest deku Petře.. přemýšlím že se na to vykašlu, akorát se s tím piplám a je z toho nic ://.


O plemené knize

21. listopadu 2011 v 7:47 | Samantha
Chcete připustit Vaši klisnu naším hřebcem? Zde Vám řekneme několik věcí, které by se Vám mohli hodit.


Naši hřebci připouští pouze klisny svého typu. Např. tažný kůň připouští pouze tažné klisny. Pokud chcete požádat o vyjímku, například nějakého speciálního křížence, dohodneme se.
Klisna musí splňovat požadavky na hřebce, když je hřebec "prvotřídní" a Vaše klisna musí být taky "prvotřídní" nebo aspoň "zkušená".
Klisna by měla být s PP, hlavně u prvotřídních hřebců, když je hřebec "standart" (plemeník který ještě nezačal s kariérou ani nemá nějaké významné výhry) tak PP mít nemusí.

I tak jste se rozhodli že chcete Vaši klisnu naším hřebcem připustit?
1) Vyberte si plemeníka vhodného pro Vaši klisnu. Na výber máte ze tří sekcí plemeníků.
2) Když máte hřebce vybraného, napište na email : veronika.kotikova@seznam.cz do předmětu napiště "Připouštění" abych hned poznala, že mi píšete email ohledně připouštění Vaší klisny. Napiště jméno hřebce, jméno Vaší klisny + plemeno a věk klisny. Klisně musí být nejméně 3 roky aby se dala připouštět!
3) Potom, až si Váš email přečtu, připustíme Vaší klisnu hřebcem, kterého jste si vybrali (samozdřejmě jen jako).
4) Pak už si stačí jen koupit hříbě a až se hříbě narodí hřebec se stane otcem.


Stud book

20. listopadu 2011 v 20:41 | Samantha

HŘÍBATA
DAM/MARE LIST
SIRE/STALLION LIST

Třešnička na dortu - Drezurní mustang!

20. listopadu 2011 v 19:43 | Samantha |  O modelech
Určitě jste o něm slyšeli a viděli ho. Já se ho nemůžu nabažit. Koho? Drezurního mustanga, jménem "Padré" ! Je na moldu Spirita. Doufám že u nás bude, protože je úžasný! Akorát jméno bych mu změnila (asi) :D


Nádherný, vážně.. musím mít! :PP

Lady

20. listopadu 2011 v 17:03 | Samantha |  Schleich koně

Jméno : Lady
Původ jména : vymyslela jsem ho z vlastní hlavy
Zaměření : tah, rekreace, školní kůň, chov
Plemeno : Clydesdale
Věk : 6 let
Příjezd : ?
Popis : Lady se k nám dostala úplně náhodou. Jednou byl nedaleko nás trh s koňmi a naprodej tam byla i Lady. Byla za velmi malou cenu, díky jejímu vzhledu. Lady není zkrátka nejkrásnější klisna, ale má své kouzlo. Tak jsme ji koupili. Je poměrně dost mladá a pracuje hlavně v tahu, vozí zákazníky nebo tahá dřevo z lesa. Díky tomu, že se s ní neplánuje sportovní, ani výstavní kariéra, plánujeme co nejdříve hříbátka. Je hrozně hodná, nekouše, nekope a děti přímo zbožňuje. Děti se na ní nejvíce učí jezdit bez sedla, sice je vysoká, ale za to se na ní lépe sedí a je klidná. Ráda se účastní společenských akcí (např. Halloween jízda, kde ji vidíte na fotkách).





Modro-zimní dess od Aji98!

20. listopadu 2011 v 16:08 | Samantha |  Dessingy
A máme tu skutečně velkou lahůdku :PP Tentokrát do Aji98! Chtěla jsem ho zimní, ale pak mi došlo, proč vlastně když ještě není zima a Ája to vyřešila takhle :D Krásný modrý dess :) Asi po hodině zkoumání a pokůsů, jak dess nastavit, OU YEAH! Vážně si ho nemůžu vynachválit, je úžasný! Ještě mi Ája udělala nové logo, ale já si chci už nechat to staré od Frisullky, i když je to od Áji taky nádherné :) A co na tenhle dess říkáte vy? :)


Radu!

20. listopadu 2011 v 15:12 | Samantha
Ahojky! Vím, teď to tu vypadá hrozně, všechno rozházené ale mám nový krásný dess od Aji98, akorát mi nejde nastavit. Prosím vás, kde najdu OKRAJE STRÁNKY? Díky tomu jak inteligentní blog.cz dělal změny to nikde nemůžu najít.. prosím dejte přesný postup, např. - nastavení, volitelný menu box... atd. Prosím poraďte, nechci aby to tady vapadalo takhle :D

NPR 2011 - 1.kolo

20. listopadu 2011 v 11:28 | Samantha |  Soutěže
Tak tu máme první kolo :) Doufám že jsem na nikoho nezapomněla :D. Jinak u každé fotky jsem si dopsala majitele ;)

Další přání

19. listopadu 2011 v 20:26 | Samantha |  Ostatní
No jak jinak :D Tady máte seznam věcí, které bych chtěla ještě (kromě BH). Ale pochybuju že se některá splní.

  • nějaké SCH (novinky 2011) hlavně bych chtěla akhala a kanpstruptera (promiňte, teď nevím jak se to píše :D) popřípadně, kdyby se Ježíšek smiloval tak i další koníky :D Plus bych chtěla jeden cennější SCH kousek od kiiki :D Kiiki mrkni na mail ;)
  • DVD Doba ledová 3, to je spíš rodinný :D Ale i tak, my ji sice máme, jenže to není originál a je to nějak blbě vypálený a tím pádem to nejde :// A já, mladší brácha i mamka máme dobu ledovou hrozně rádi :D
  • DVD Rio, nová pohádka, nebo.. ne úplně nová, ale ještě jsem neviděla. Vypadá to zajímavě :))
  • DVD Guliverovi cesty (nwm jak se to píše) to je prostě best! Já na tom byla v kině a nemohla z toho :D Ještě k tomu to bylo ve 3D takže úplně best :PP
  • akrylové barvy - 100%! Prostě.. potřebuji opravit jedno moje nepovedené SCH CMko, + toho stablíka z AS atd. A hlavně nelesklý barvy, jelikož ty lesklý mě štvou :D
No to je všechno :) Ale nevím jestli se všechno splní :D Nechlubím se!

Lord

19. listopadu 2011 v 9:05 | Samantha |  Schleich koně

Jméno : Lord
Původ jména : jméno dostal podle jednoho zlobivého valacha ze stáje kde jsem jezdila
Zaměření : rekreace, školní kůň, parkur, plemenetiba
Plemeno : Hafling
Věk : 10 let
Příjezd : Prázdniny 2009?
Popis : Lord je čistokrevný hafling dovezený přímo z Tyrolských Alp kde bylo toto plemeno vyšlechtěno. Přijel k nám jako hodně temperamentní mladý hřebec, chtěli jsme ho vykastrovat, ale nakonec se z něj stal mírumilovný kůň vodný i pro děti. Chová se spíše na valacha. Je líný, trochu obtloustlý a těžko ho donutíte ke klusu na jízdárně. Ovšem když si pro něj získáte důvěru, je z něj aktivní kůň, který je pro svého jezdce schopný udělat cokoli. Proto s ní na závody jezdí pouze jezdci, kterým důvěřuje. Plánujeme ho jako plemeníka, ale spíše pro naše klisny. Je hodný, má rád cukříky a různé pamlsky, zkrátka všechno co mu nabídnete. Má krásnou hřívu a ocas. Není kovaný.





ACHJO!

18. listopadu 2011 v 20:13 | Samantha |  Ostatní
TWL! Rýmu mám už skoro týden! A to nejhorší že už nebudu moct ani používat nosní sprej, protože jakmile ho používáte více jak týden, tak si navyknete aby pak by jste si museli stříkat pořád a těžko by jste se toho zbavili, jedna ženská si prej stříká už 6 let! Hrozně mě to štve, v poslední době mám rýmu dost často.. a to nejhorší že s touhle rýmou půjdů v pondělí do školy (jen během 10 minut posmrkám 2 velký kapesníky). Mamka říkala že by mě v pondělí ještě nechala (protože zdravá fakt nejsem) ale píšeme písemku z matiky.. a kdybych nešla tak bych jí stejně psala jiný den :// No jinak mám na vás lidičky prosbičku :P Klik prosíím vás lidičky, dejte ozdůbku :D Stačí kliknout na "darujte ozdobu" ta první možnost úplně vlevo ;) Moc mi tím pomůžete! :-** ten luxusní foťáček by nebyl jenom můj (svého canonku se nevzdám, i kdybych náhodou vyhrála a mohla s ním fotit, můj milovanej canonek neprodám nikdy :P) prostě by byl i rodiný, sice jednu zrcadlovku máme, canon, veeelmi dobrou, jenomže nikdo mi ji nepůjčí. Buď je jako firemní nebo s ní fotí brácha a mě jí nikdo nepučí, i přesto že bych ji opatrovala jak svoje nejký béháčky :D No nic, pp a nezapomeňte dát ozdůbku! :D Ráda vám to oplatím, stačí jen napsat :))


Vidíte jak je malinkej a jak úžasně fotí? Nevěříte? Klík :D podívejte se na nejnovější alba, to jsou nejpovedenější fotky :) Těch starých si nevšímejte, to jsem začínala :D Jinak jste si mohli všimnout že mám na FB novou profilovku.. ano tuhle photečku :-***** No nic, tak už teda vážně pa :D

Lara

18. listopadu 2011 v 17:17 | Samantha |  Schleich koně

Jméno : Lara
Původ jména : jméno dostala podle jedné ustájené klisny na ranči kde jsem jezdila
Zaměření : drezura, parkur, školní kůň, chov
Plemeno : Hannoverský kůň
Věk : 12 let
Příjezd : Vánoce 2008
Popis : Lara patří mezi vůbec první koně na našem ranchi. Je už starší, má za sebou úspěšnou sportovní kariéru a proto ji hodláme připustit naším plemenným hannoverským hřebcem jménem"Dark Studett". Ovšem závodění se jen tak nevzdá! Jelikož je Lara stále čilá jako hříbě, určitě se s ní ještě budeme účatnit skokových a drezurních závodů, ale ne tak jako dříve. Je klidná, hodná, děti se na ní učí jezdit. Už mnoho jezdců si na ní dělalo licenci a vždy to každý zvládl, jelikož na Laru je spolech. Nemá ráda nadoukané a namyšlené koně. Ohledně hřebců je hodně vybíravá, již měla být připuštěna nejméně 2x ale hřebce kterého jsme jí vybrali vždy odmítla, proto doufejme že se aspoň pár potomků dočkáme..





Soutěž

18. listopadu 2011 v 11:54 | Samantha |  Novinky
Ahoj, takže k soutěži. Účastníků máme už celkem dost aby se už mohlo soutěžit a proto mě napadlo, že bychom už mohli v neděli začít. Taky upozorňuji, aby někteří už odeslali fotky do prvního kola! Pokud se chcete ještě někdo přihlásit, tak do zítřka odešlete přihlášku : klik i s fotkou! Tady máme seznam účastníků (majitelů)

Borburetka - fotka neposlána!
Tinkerka - fotka poslána
Terinka - fotka poslána
Horseen - fotka poslána
Rosy - fotka neposlána!
Naervon - fotky poslány
Potkanka - fotka neposlána!
Karamelový koník - fotka neposlána!

Byla bych ráda kdyby se ještě někdo zúčastnil, ale nutit vás nebudu ;) Každopádně jsem ráda i za tyto účastníky :) A prosím aby Barča, Rosy, Potkanka a Karamelový koník odeslali fotky aby jsme už v neděli mohli začít =)


Rodiče :)

17. listopadu 2011 v 20:00 | Samantha |  Novinky
Dnes jsme na SSR našli plno potomků po našich koních! Jsme moc rádi! Píšu to hlavně pro to, abych na žádné nezapoměla až některým koním budu dělat profilky :)

SSR Marigold - matka naše RMH Moly
SSR Merry Lareda - otec náš RMH Kennebec Count
SSR Linden Tree - otec náš RMH Chili
SSR Mon Gamin - otec náš RMH Cloud Nine
SSR Brown Iredessie - otec náš RMH Cefnoakpakr Bouncer
SSR Lancelot - otec náš RMH Secretariat
SSR Trigger - otec náš RMH Americo
SSR Aguila - otec náš RMH Earht
SSR Joker - otec náš RMH Fleetsreet Max
SSR TT Top Celebrity - matka naše RMH Sweet Cherry

Jsme mooc rádi! Co nejdříve budou koně doplněni do profilů našich koní :) Tak pp!


Vánoční výzdoba

17. listopadu 2011 v 17:22 | Samantha |  Novinky
Tak, dneska jsem konečně udělala vánoční výzdobu. Není ji moc, ani málo, akorát. Ohrada a hlavní polička (kde máme zkrátka nejvíce koní) jsou poseté hvězdami s třpytkami, na druhou poličku (kde je zatím pět koní) jsme se taky nevykašlali, dali jsme tam baňky, takové ty koule které se dají pověsit :) Klubovna není nějak vyzdobená, ale nejdůležitější je tam stromeček :P Ten stromeček v klubovně je úplně stejný jako jsme měli minulý rok ale ten nejdůležitější je na pastvě.. Je hodně velký, i Kong je poměrně proti němu malý! To je jinak všechno, podle mě je to akorát. Jinak pevně doufám že zítra jedu na koně, protože se tam hrozně těším :)) Ale ještě to není jasný :/


Christmas horse

17. listopadu 2011 v 8:48 | Samantha |  O modelech
Tak jsem se dívala kiiki do archívu a narazila jsem na článek vánočních koní. A napadlo mě to sem dát, pokud to kiiki nebude vadit. Zdroj Kiiki! odkaz je přesně na ten článek.

1997

Uach! Vidíte ty rozdíli? Takhle vypadal vánoční kůň roku 1997 a srovnejte ho s tím na rok 2011! Ten na rok 2011 je hrozně přeplácanej. Tenhle je na můj názor zase moc prázdný, já bych k němu dala nějakou deku, ale přijde mi opravdu pěkný :)

1998

Takový obyč setík, ale jinak celkem hezký. Koník celkem ujde, ale nějak moc mě nenadchl. Aspoň není přeplácaný ;) Ale dala bych třeba ještě nějakou uzdu atd. :D

1999
Tak tenhle je už lepší :) Takhle by to v pohodě stačilo, žádné další blbosti, prostě postroj a uzda :) Jen mi tam trochu vadí ty plastové blbůstky :D

2000
Tenhle setík mi stejně jako kiiki nepřijde vánoční. Ale jinak koník ujde.

2001
Tak ten je dokonalý! Vážně pecka, brala bych všema deseti! Úplně úžasný, škoda že se už neprodává :(

2002
Krásná sladká hříbátka :) Určitě bych chtěla kdyby se ještě prodával :)

2003
Taky moc hezký :) Arabka je taková jednoduchá ale pěkná. Ale díky těm barvám setu mi spíš přijde jako jarní set :D

2004

Nějak moc mě nezaujal. Klisna je spíš fantasy, ale celkem bych jí brala ale toho mikuláše nebo kdo to je, ten se mi moc nelíbí.

2005

Tenhle set je podle mě moc hezký :) U nás ho má Moni? Já fakt nevím, ale přijde mi hodně podobný kůň.. Hodně se mi líbí postroj.

2006

Klisna je vážně moc krásná. Setík je taky moc pěkný, opět, škoda že se neprodává ://

2007

Tak ten je úplně best! Brala bych všema deseti, hlavně koňoucha, chcí! :D

2008

Noella u nás má Anihorses :) Je velmi zajímavý, hodně se mi líbí postroj, ale moc se mi nelíbí ten podstavec.

2009
Nuta zná určitě každý! V ČR je to nejznámější vánoční set. Já ho mám, sice už měl dva majitele (nejdříve Péťa a pak pompin) ale je moc krásný, zrovna ho mám u sebe :) Podle mě patří mezi ty nejhezčí :)

2010
Jewel je taky moc pěkný! Má moc hezký postroj, ale kůň se mi až tak moc nelíbil, když jsem ho viděla v krabici na ALS tak mi přišlo že má takové... jak mno.. zvláštní oči. Nevím jestli si ho koupím.

2011

A kůň na tento rok.. Nějak moc mě teda nenadchl. Je hrozně přeplácaný! Ty bandáže a co to je proboha zy ty koule na postroji?! Vážně děs, přeplácaný.. Kůň celkem ujde, ale mohl by mít lepší barvu..