Září 2011

Koho bereme na ALS

30. září 2011 v 18:27 | Samantha |  Novinky
Takže ještě jednou, píši koně, které beru na ALS :) Celkově jich beru 12 a plánuji ještě jen tak vzít Azhara, nebudu ho vystavovat, je mi ale líto, že jsem ho skoro nikde nevystavovala, nemůžu ho vystavovat kvůli pár škrábancům atd. tak ho vezmu asi jen tak co říkáte? :)

Thoroughbreeds - Secretariat, toho jsem přihlásila bez váhání, je to krásný kůň a škoda ho neukázat ne? :) Headley Britannia, s Brittuškou jsem zaváhala kvůli malému škrábanci z druhé strany, samozdřejmě z krabice :/ No ale třeba je aspoň malinká naděje... :)

Drafts - Fox Valley Oliver, Fox zkrátka nikde nesmí chybět! Bude to už jeho třetí live show!!! Já ho beru skutečně všude, i k Petře! Kong, Kong na CLS moc nezazářil, možná jen v obdivu holek jak je to velký model :D Chci to s ním zkusit znova, každý má mít druhou šanci ne? :) O´Leary´s Irish Diamond, Leary byla moje jasná volba hned. Zkrátka je to překrásný koníček s úžasně roztomilým kukučem!

Iberians - Desert King, aneb Krypton, to je jeho show name :) na CLS jako můj, bohužel jediný koník zazářil, vyhrál první místo, a já doufám, že se mu dobře povede dál :) Na ALS pojede ve své ohlávce, se kterou vyhrál na CLS :D Navíc je celkem v pořádku, kromě takové...zvláštní věci u tlamy, kterou měl z krabice, ale nejde to moc vidět :) Esprit, Espritek na CLS nebyl, jelikož jsem si ho teprve z CLS přivezla :D Je to moc krásný koník, nemá snad žádné škrábance, pokud jsem se dobře dívala :D Doufám že bude nějaká šance :)

Stock - Sweet Strawberry, aneb Stunt :) Ona je prostě sladká jahůdka, od toho taky sedne její show name :D Bohužel má pár škrábanečků, ale snad to nepůjde vidět :D :D :D No co, zkusíme to :) Chili, Chili taky nesmí nikde chybět :D Je to moje zlato :) Je v pořádku, jen u očka má úplně pidi oděrku, ale to jde vidět jen hodně zblízka, doufám že porotci až tak pečlivý nebudou xD Flowering Meadow, kdo tohle může být? Přece naše Isa! Ona je prostě rozkvetlá louka, jen se na ní podívejte! Je v pořádku, pokud vím žádné škrábance :) Fleetsreet Max, Maxík je zkrátka krásňoučký koník! Je úžasný, nemá žádné škrábance a ten jeho sladkej obličejíček! Dávám mu aspoň malou naději :)

Youngstock - Little Bandit, malý loupežník, kdo to asi je? Přece náš Takoda! To na něj sedne ne? :D On je prostě strašně sladkej a já to s ním chci zkusit :)


Doufám že máme aspoň malou naději, chtěla bych získat aspoň jednu kokardu, vážně jednu jedinou, to mi klidně stačí! Nepotřebuji mít miliony kokard, ale aspoň jednu :´´´( Prosím držte pěsti... :)


Krypton na CLS s červenou stuhou :)

Můj obchůdek na ALS 2011

30. září 2011 v 15:09 | Samantha |  Ostatní fotky
Konečně fotky :) Nestihla jsem všechno nafotit (např. psí obojky s vodítkem), ale doufám že se spokojíte aspoň s tím :) Omlouvám se, že je toho tak málo, ale to víte, když chcete vyrábět, musí být i nálada :(

Můj obchůdek na ALS 2011


Ochutnávka :

Omluva :(

30. září 2011 v 12:58 | Samantha
Ahoj, včera jsem nic nenapsala, protože se mi něco stalo s notebookem, normálně hraji hru, z ničeho nic se mi vypne, zase se zapne a totálně se mi začne sekat. Tak jí vypnu a co nevidím? Celá plocha totálně v ..ehm nechci říct co. Zkrátka plocha se zobrazovala dvakrát, měla černé okraje a nic se nedalo zpusit atd. Takže jsem úplně vypnula, ale tlačítkem, jelikož jinak se nedal a teprve teď jsem ho zkoušela zapnout a hurááá xD Takže doufám že to pochopíte :)


Fotogalerie - Fox Valley Oliver

28. září 2011 v 17:57 | Samantha |  Galerie koníků
Už to chtělo fotogalerii Foxe ne? Když je u nás skoro rok! Tak si je užijte :)

Fotogalerie - Fox Valley Oliver


Ochutnávka :

Já si tu budu hrát s klackem :D

28. září 2011 v 17:13 | Samantha |  Ostatní
Nadpis neřešte, zážitek ještě z prázdnin "já si tu budu hrát s klackem" :D :D :D nebudu rozbírat, nevěděla jsem zkrátka, jaký nadpis :D Jinak koťátko (stále nemá jméno :D) si už zvyká. Často ho bereme dovnitř, teď mi leží na klíně :)) Stále je mu smutno, hlavně když je někde sám, třeba když ho zavřeme samotného do garáže, protože ho musíme hlídat, moc to tu nezná a mi ho hlídat celej den nebudeme xD Takže kočky vždycky necháme venku a jeho musíme zavřít, jinak by se možná ztratilo. No takže proto brečí, nebo v noci ale jinak ok :) No dneska ještě možná něco napíšu, nevím ;)


Je doma :)

27. září 2011 v 19:41 | Samantha |  Novinky
A kdo? Koník ne! Ale koťátko! Dneska jsme si ho vzali od babičky :) Je to tedy zrzavé koťátko a je k tomu všemu ještě huňaté! Je mu asi smutno po mamce a po sourozenci, ale pokud to vyjde, vezmeme si i sourozence (byli jen dva) aby byli spolu :) Jenže ten druhý sourozence je plašší a bojíme se, že by nám uteklo a ztratilo by se, to už by pak mělo lepší když zůstane s mamkou ;) No naše kočky na něj byli vykulené :D

Sally na něj prskala a když šlo to koťátko za ním, tak ona před ním utíkala :D Zato Moly, ta si ho hned co ho uviděla očichala, prohlédla a doufám, že mu bude dělat náhradní mámu, ať není smutné =) Teď pravděpodobně chrupká v garáži s nimi (doufám) :)

Doufám že si brzo zvykne a že si na něj i zvyknou naše kočky, držte pěsti! :)) Jméno zatím ještě nevíme, ale pokud to bude kočička (u koťat to ještě moc poznat nejde, navíc ono je huňaté :D) tak jí chci říkat Gerry a pokud kluk tak Garfield, brácha chce Eddieho (Edý) tak jsem mu řekla, ať tak říká tomu druhému, na toho by se Eddie hodilo více, je takový vykulené a roztomilé :D
Malé kotě... :D :D :D

Moly

Sally

25.9.2011 - aneb western vede!

26. září 2011 v 18:29 | Samantha |  Já a koně
Jak začít? Včerejšek se zapsal do mích nejkrásnějších vzpomínek, které jsem na koních zažila. Když jsme přijeli na ranč (na kole, větší část jsme jeli autem a zbytek na kole) tak jsme museli chvíli čekat, jelikož byli zrovna koně na vyjížďce. Zachvilku na jízdárnu nastoupil úžasný paint, s dokonale spleteným ocáskem a ještě dokonalejšíma očima! Byla jsem z něj paf, byl úžasnej! Pak přijeli koně z vyjížďky. Všechny koně byli úžasní! Překrásná strakatá kobylka Lacy (lejsy) překrásná qouter klisna ryzka April (ejpril) a dokonalá qouter bělka Miss Jacgueline (mis džeklin). Do té jsem se okamžitě zamilovala. Koně šli na jízdárnu a tam se přesedlali. Ano, sedla vám dávali, podle toho, jak jsme velcí! Opravdu! Takže já nejela v moc velkém westernovém sedle, ani v moc malém! Přesně akorát! A třeba i velký kůň měl i úplně malinké sedýlko pro malého prcka, skutečně =)

Doufala jsem, že pojedu na Missince (tak jí budu říkat :D) a přání se mi splnělo, skutečně jsem na ní jela! Ještě před jízdou mi Saša (dcera majitelky) mi vysvětlila jak se tam koně ovládají, je to úplně něco jiného než v anglii! Více dole se dozvíte, proč je v nadpisu "western vede". Tak jsem na ní jela. Byla o něco línější než April (na té jsem pak jela další jízdu) ale byla úžasná. Moc se jí nechtělo klusat, ale jinak poslouchala. Musím říct, že poslušnější koně jsme ještě neviděla! Jezdili jsme na parelce s vodítkem a úplně v pohodě! Myslela jsem si, že asi na parelce s vodítkem asi koně moc neposlouchají, ale právě naopak! Je to ještě lepší než uzdečka s udidlem! Koně na ní úžasně reagují, a tam je měli tak dobře vycvičený, že úplně reagovali na pobítky nohou! Jak má vlastně správný westernový kůň být. Prostě se zakloníte, kůň spomalí do pomalejšího chodu nebo zastaví. Chcete zatočit? Stisknete mu bok a kůň úžasně zatočí. I v anglii se to tak dělá, ale koně na to až tak moc nereagují.

Tak jsme dělali na jízdárně za Sašou (ona jezdila na, asi na svém koni, bohužel nevím jméno) a prvně krokem, a pak klusem. No klusem to byla totální pohroma :D S Krystýnou (jedna holka co jela na April) a Johanou (další holka, ta jela na Lacy) jsme různě jezdili a klusali. Pak Krystýna se Sašou cválali a mě vzala Petra (další holka :D) na lonž na cval. Sice to byl cval na lonži, ale to byla D-O-K-O-N-A-L-O-S-T! Westernový koně mají úžasné chody! V klusu ani nemusíte vysedat, jede se úžasně a cval je opravdu neuvěřitelně nádherný! Stále nemůžu uvěřit, že jsem cválala na qouterovi...na qouterovi, ano! Z jízdy mám i fotky, ale ze cvalu ne :/ Pak jsme jeli ještě na krátkou vyjížďku, ale asi jen na 20 min. Ale bylo to krásné.

Pak měli koně 2 hodinovou pauzu. Tak jsme se jeli s tátou projet na kole. Pak se šlo zase jezdit. Šla jsem s majitelkou na pastvu pro koně. Vzala jsem April, na té jsem pak jela.. :P.... Majitelka vzala Miss. Tak jsme šli na jízdárnu. Šla jsem vyčistit April. Normálně, ona stála na jízdárně! Nemusela být uvázaná, ani ji nikdo nemusel držet, skoro většina koní (kromě mladých) sami stáli a nikam neutíkali! Pak tam přišla Gabča (jedna strašně fajn holka, je strarší asi tak 20 let? a je strašně moc fajn!) Tak jsem jí vyčistila a pak jsem jí nasedlala, ale Gabča jí stejně musela dotáhnout :D No a Gabča jela na Edovi, je to úžasný grošáček kříženec painta a qoutera :) Jsou mu teprve 3 roky a nedávno se obsedal, takže občas vyváděl :D A ještě než se šlo jezdit, tak jsme šli lonžovat.. :P

Přiznávám se, lonžovat jsem neuměla. Vůbec jsem netušila, jaká je přitom souhra s koněm! Gabča mi to nejdříve ukázala s Edou a pak jsem to dělala taky. Nejdříve se kůň a člověk rozcvičí takovou hrou. Když se pěkně narovnáte, podíváte se koni do očí a mírně zaklepete vodítkem (měli tam dlouhá vodítka) tak by kůň měl ustupovat do zadu a pokud neustupuje, vodítkem vlníte silněji a silněji, dokud neustoupí do dálky, kam chcete. Pak si ho zavoláte zpátky. Tak zakulatíte záda a podíváte se mu na přední kopyta a začnete jakoby hladit vodítko k sobě a kůň by měl jít k vám. Pak zvednete vedoucí ruku (třeba pravou) záleží na jakou stranu chcete lonžovat. Kůň by se měl nasměrovat na ten směr a pak už můžete lonžovat :) a když začnete točit koncem vodítka měl by začít klusat, nebo cválat, záleží na vás :) A když chcete koně zastavit tak zavlníte vodítkem a on začne spomalovat atd. a po celou dobu musíte mít vedoucí ruku vysoko vzdyhnutou a dívat se mu do očí. Když dáte ruku dolů, tak kůň většinou zastaví.

No tak jsme lonžovali asi 10 minut jednou na každou stranu. Pak šlo konečně ježdění. April už byla nasedlaná, takže jsem na ní jenom vysedla :) Gabča nasedlala Edu a taky nasedla. Potom přišla majitelka a nasedlala koně na kterém měla jet, byl to úžasný paint hřebec :) ale nevím jak se jmenoval. No různě jsme klusali po jízdárně a objížděli dokola kužele, které byli rozestavěné na jízdárně, nejdříve v kroku, a pak v klusu, v klusu mi April zpomalovala :D Normálně mě majitelka naučila, jak udělat, aby kůň šel všema čtyřma do boku a do kolečka, ne dopředu, ale prostě do strany a do kolečka :) Ale to neřeknu :D Stejně to asi všichni koně neumí, nevím :D

Pak jsme různě jezdili a následoval cval. Ze cvalu mám 3 videa! April moc cválat nechtěla, tak majitelka seskočila, toho hřebce normálně nechala stát uprostřed jízdárny (ani se skoro nehnul :D) a pomohla mi jí nacválat :) Krásně se na ní cválalo.. :P A potom po hodině tréninku na jízdárně krátká vyjížďka do, celkem těžkého terénu, někdy jsem si myslela, že snad April spadne! Zkrátka úžasný den, nemůžu si ho vynachválit a navíc, prý že asi někdy teď na podzim bude (pokud bude hezky) víkend s koňmi a že můžu přijet! Ani nevíte jak jsem ráda!!!

A teď k nadpisu...zamilovala jsem si western. Vážně. Qouteři a Painti jsou úžasní koně, ty jejich dlouhé krky, držení hlavy a pohodlné chody.... A ta obratnost... nevím proč ale najednou mě to táhne k westernu, víc než k parkuru. Možná že až budu starší, chci se westernu věnovat více... :P

Fotky budou, ale dneska už asi ne ;)

P.S. chtěla jsem aspoň dát fotky obou kobylek z jejich webovek, ale nejdou mi zkopírovat :(

P.P.S. děkuji všem co si to pěkně přečetli, pro ty tu budu mít zasloužené fotky a dokonce i videa, ale pro ty, co jen napíšou, pěknej den atd. sice taky, ale nebude to fér, co pak vy by jste neměli radost?

Podzimní dess od Frisullky

24. září 2011 v 20:50 | Samantha |  Dessingy
Konečně to máme zase krásný dessing :) Tento udělala Frisullka :) Jsem jí moc vděčná, je nádherný! Jen mě trochu štve, že stránka tak široká, ale co nadělám :/ No na dessu je moje Brittuška a Laura při první vyjížďce u nás ještě v den příjezdu :) Prostě nemám co vytknout :)


Co pak tady dělám..?...

24. září 2011 v 20:47 | Samantha |  Ostatní
Asi vás zajímá co tady dělám když jsem jela pryč :D No jsme už na pokoji, bohužel nespíme na tom ranči v penzinonu, ale v jiném, protože tam měli plno :/ No táta bral svůj notebook, takže tu můžu až do doby kdy půjdu spát tady být :D a net jde rychle, takže supr :D No jinak jsem dneska ještě nejezdila, jelikož jsme ještě udělali asi hodinovou zastávku na chalupě, zrovna tam byla babička, děda, strejda, teta a bratranec. Měli jsme to cestou, tak jsme se tam zastavili a tím se zdrželi. No ale už se na zítřek těším :)) A dále chci říct, že jsme dopoledne až do 3 hodin byli v ZOO v Jihlavě, asi dám fotky :)


Zachvilku..

24. září 2011 v 16:57 | Samantha |  Novinky
Ahoj, zachvíli odjíždím na koně do Blanska. Články žádné přednastavené nejsou, ale snad to jeden den přežijete :D Nevím jestli budu dneska jezdit, ale byla bych moooc ráda. No zítra asi teda pojedu na 2 vyjížďky, nebo se prej uvidí :D Možná budou i fotky mě na koních, takže se můžete na něco těšit :D pp :)


Kong

23. září 2011 v 21:07 | Samantha
Jméno : Kong
Plemeno : Percheron
Rodiče : M : ? O : ?
Sourozenci : ?
Potomci : ?
Cena : 850 Kč
Zaměření : tah, drezura, voltiž, školní kůň, rekreace, plemenetiba
Věk : 9 let
Příjezd : 21.1.2011
Vzácnost : 2/10 - moc lidí ho nemá, ale je to novinka
Pohlavý : hřebec
Výhry : xx
KVH : 175 cm
Popis : Kong je krásný hřebec Percherona. Je moc krásný a srst se mu jen leskne. Patřil hodným majitelům, kteří se o něj starali a měli dokonce chov Percheronů, ale kvůli nedostatku peněz museli všechny koně prodat. O Konga moc zájem nebyl, jelikož se zdal takový obyčejný, bez života, ale co jsme ho uviděli, koupili jsme ho. A to naposlední chvíli, jelikož už o něj měli malinký zájem jatka. To jsme nemohli dopustit! Konga jsme okamžitě odkoupili. Nyní je na našem ranchi a je zde spokojený. Děti na něm rády jezdí, říkají, že nejlepší pohled na svět, je z hřbetu Konga :D Nemá rád ostrá udidla a ostruhy. Jen je uvidí, vycení zuby a dokáže i pěkně zazlobit! Jinak to není vůbec vidět, jelikož se chová velmi hezky. Jen někdy když jde kolem klisen dělá rodeo :D Kong je velmi šikovný v tahu, dokonce s bývalími majiteli soutěžil s ostatními percherony v tahu. Je hrozně moc hodný, neoblížil by ani mouše a navíc se na něm, díky tomu jak je ehm...kulatý :D se na něm dobře sedí :) Má nádherný ocásek zapletenou červenou stužkou a krásnou přistřiženou hřívu. Všichni ho tady mají rádi, jen je naštve, když jim takový obřík stoupně na nohu :D Au. Je to zkrátka naše zlatíčko :)


Fotogalerie : none

Provizorní podzimní dessing

23. září 2011 v 16:42 | Samantha |  Dessingy
Po delší době jsem udělala dessing. Není nic moc. Ale chtěla jsem ho udělat jako provizorní, jelikož dneska (23.9) oficiálně začíná podzim. Tak aby tady už byl podzimní dess. Je hroznej, já vím. Ale tu hrůzu tady na očích mít dlouho nebudete, jelikož jdu napsat Frisullce :P Takže to tu prosím s touto hrůzou chvilku přežijte a zítra to snad už bude ok :D


Summer 2011

22. září 2011 v 19:06 | Samantha |  Fotogalery
Mixík fotek z léta. Aby jste lépe rozuměli :''když jsem třeba něco fotila a nestihla to dofotit a bylo by to málo fotek na album, tak je najdete zde, je škoda je vůbec neukázat ne? :)

Summer 2011


Ochutnávka :

Z5 z Prahy :D :D :D

22. září 2011 v 16:58 | Samantha |  Ostatní
Twl, dnešek byl upa good :D No, tak celej den zas úplně ne, ale teď vám řeknu, co se nám stalo :D Jsme byli na nějkým náměstí a zrovna jsme procházeli okolo nějakých Japonců a tam měla průvodce, taky Japonce, ale ten uměl dobře česky. Tak se nás ptal, odkud jsme a do jaký chodíme třídy. Tak mi, že jsme z vysočiny a tak on to přeložil těm Japoncům a oni : óóóóóóóó :D :D :D :D A tak udiveně :D A pak že jsme z pátý třídy, a on to zase přeložil těm Japoncům a oni zase : óóóóóóó :D :D :D :D Ten Japonec nám řekl, jak se Japonsky řekne ahoj, nwm jak se to píše, ale řekne se to "Koničiva'' nebo tak nějak :D A on pak řekl těm japoncům jak se řekne u nás nashledanou, tak to taky říkali :D Prostě všichni výtlem :D A pak jsme potkali další skupinku Japonců :D Tak jsme je pozdravili a oni nás taky, tak si nás normálně začali fotit, njn jsme exponáti :D A pak jeden chlap na nás udělám takovej ksicht tak jsme se všichni tlemili a oni nás fotili totálně vytlemený :D Pak jsme byli na pokračování příběhu Pražského hradu (není to nic moc) a byli ve zlaté uličce kde jsem si koupila 3 krásné pohledy (pozor, vyjímka, za 10 Kč, to se dá, jinak tam byli drahý věci) atd. Ale nromálně kopeček zrmzliny 35 Kč! A to ještě byl totálně prtěvej, skoro ani v tom kornoutu nešel vidět. Měla jsem na zmrzlnu chut, ale za takovou cenu jsem si ho fakt nekoupila. Normálně u nás je kopeček za 8 korun a když máte 35 Kč, můžete si dát 4 velký kopečky (4 x 8 = 32) a když si koupíte velkej kornout za 3 Kč máte to 35 Kč a takovej mini kopeček, že sotva nešel vidět za 35 Kč, děs.. No nic,
Koničiva! :D

Oznámko

21. září 2011 v 20:20 | Samantha
Jen chci rychle oznámit že tu zítra moc nebudu, až jedině večer. Pojedeme na výlet do Prahy (zase, jako v květnu :D) a vrátíme se večer. Takže mě tu moc nečekejte, pp :)


Objednáno!

21. září 2011 v 18:12 | Samantha |  Novinky
Jupííí, Zennuš a Sato jsou objednaní! Převezme si je na ALS :) No co, nebude se aspoň platit to prokletý drahý poštovný xD A když jsem se tak dívala, tak se mi hodně zalíbil Bear (nechce se mi vypisovat celý název :D) pořádně jsem si ho ani ještě neprohlédla. Uvažuji o něm. Ale na ALS asi ne, jelikož už Justýnku chci dlouho. SNAD jednou.. třeba k vánocům :) Jinak když to počítám že už je jako máme doma, tak už budeme mít 30 BH!!! To je co? Stále tomu nevěřím! Ale jsem moc ráda :))

Zlatíčko Sato :P
Breyer - Sato

A krasavice Zenny :)
Breyer - Zenyatta

Koho plánujeme na ALS?

21. září 2011 v 17:10 | Samantha |  Plány
No, jelikož dneska se vloží novinky do e-shopu, chci si už 2 horsíky rezervovat :D No a kdo je to tedy...?...

1.Zenyatta

Zeny! Miluju tenhle mold! Sice na něm žádného koně nemám, ale hrozně se mi líbí! Zkrátka elegantní plňaska, bude to bezva kámoška Britt a Rach, ta je taky plňaska. To už by jsme i s dalším koníkem měli 5 plnokrevníků! :))

2.Sato

Pro Sata bych šla snad až nakonec světa *** Právě toho chci i s Zennuškou přidat do košíku :D Miluju ho!

3.S Justadream
Justýnka. Njn. Přeju si jí už skoro rok! Doufám že vyjde, ale není jistá, takže jí radši do košíku dávat nebudu. Ale budete mi držet pěsti? Prosím, moc! Justa prostě u nás musí být... :))

Prosím neberte to jako chlubení, Zenny si platím celou sama, Sata taky skoro celého a na Justu mi možná přispějou rodiče, každý na půku, nevím ;)

Jaké je tedy překvapení?

20. září 2011 v 18:02 | Samantha |  Novinky
Takže jelikož se mi to nechce znova psát, mrkněte na předchozí článek! :)


P.S. doufám že vás to bude aspoň trochu bavit :)


Překvapení :)

20. září 2011 v 16:38 | Samantha |  Novinky
Ahoj, chystám pro vás překvapení :)) No, ne asi přímo pro vás, ale doufám že budete rádi :) Jdu začít, zítra už možná bude hotové :)) Nebo možná dnes, záleží jak se mi bude chtít :D


Sen o ALS :D

20. září 2011 v 14:58 | Samantha |  Ostatní
Dneska se mi zdál sen o ALS :D To je asi tím, že jsem se mu včera věnovala :D Kdo je zvědavý a kdo se rád směje tak čtěte :D

Ze školy

20. září 2011 v 10:18
Ahoj, píšu ze školy. máme informatiku a je přestávka. Jen oznámení :D Tak ahoj, zvoní :D

19.9.2011

19. září 2011 v 18:16 | Samantha |  Deníček ranche
***Co se za poslední dny odehrálo?***

Komplet :D

19. září 2011 v 15:44 | Samantha |  Novinky
Tak dneska jsem se do toho pořádně opřela a začala kutit sedlovnu ve které budu prodávat věci. Dělala jsem to skoro celé dopoledne, až do 2 hodin. A výsledek? Já si myslím že bezva! Hrozně se mi líbí podlaha, je taková světle růžová a je to udělaná jako čtvercová podlaha. Asi si říkáte že to musí vypadat divně, ale mě to vůbec nepřipadá! A rovnou jsem už udělala i stojany na všechny věci atd. Má okno a z něho je výhled na jabloň s koníkem :P (jsem čmárala a nalepila to tam :D). A výrobky jsou už taky komplet. Jen ještě udělám pár vodítek a jsem OK, už nemusím s obchůdkem nic dohánět :D. A co teda všechno mám? - 4x podsedlové červené dečky tradi, 5x psí obojky s vodítkama, 3x kožené ohlávky (já vím, jenom! Ale mě se víc dělat nechce :D), 2x vodítka (která ještě dodělám) a teď věci po jednom kuse, uzda pro chladnokrevníky s vpodložením, černobílí set na SM (podle mě se náramě povedl! hrozně se mi líbí :D), černý rekreační set na SM - měla jsem ještě prodávat westernový, ale ten se mi tak líbil že si ho nechám :D a deka na SM.

Nejprve jsem si myslela, že bude obchůdek v tak velké krabici poloprázdný, ale nevím jak jsem to vymyslela, ale když tam všechno naskládám, je to úplně akorát! Ani ne prádzný ani ne přeplněný. Takže prostě akorát :) Tak teď si jdu odpočnout, mám toho už dost xD Protože kromě té stáje jsem dělala ty pods. dečky pro tradi a tu dečku na SM. Tak pp :)


O5 doma...

19. září 2011 v 9:21 | Samantha
Brrrr, už jsem zase doma. Mám rýmu, pšikám a ráno mě drápalo v krku. Asi jsem něco chytla od bráchy. No nic, to jen aby jste se nedivili, co tady dělám xD


Už se to blíží ... :D

18. září 2011 v 20:54 | Samantha |  Ostatní
Super super super :D Nejspíše (nebo teda pevně doufám) bych měla jet příští víkend na ty koně do Blanska! :) Dostanu to jako dárek od táty. Už se tam těším :) Pokud ale táta řekne, že tam jet nemůže, tak se už fakt naštvu xD Doufám že to tam bude pěkné, ale určitě ano :) Pp, už musim xD mám navíc zalehlé uši :(


Uůůůů, já se už tááák těším :D Možná že ukecám i tátu aby jel na koni :D

Nápad! :D

18. září 2011 v 18:05 | Samantha |  Ostatní
Jo, teď mě napadl fakt švihlý nápad xD Prostě...co si pořídit fallabelu nebo shetlandíka? Byl by to rodinný mazlík a mohl by možná být i u nás (mylsím na zahradě)! Já vím, budete mi určitě říkat že je to ta největší pitomost, ale prostě... Byl by něco jako pejsek! Chodila bych s ní na procházky, jak s pejskem. Já vím že mi to budete rozmlouvat, ale prostě mi přijde, že by to bylo lepší než mít normálního poníka či koně. A jako společníka by klidně mohl mít našeho psa Britta. A zkoušela bych s ním přirozenou komunikaci atd. Já nevím, ale přijde mi to jako dobrý nápad. Sice bych na něm nemohla jezdit, ale mě nejde o to na něm jezdit, ale hlavně se o něj starat a cvičit ho! Mákla bych ve škole a snažila se...ale prostě chci mít aspoň fallabelku nebo shetlanda! =) Když kliknete na C.Č. uvidíte pár sladkých shetlandů a fallabelek :))


Valaši - ne?

18. září 2011 v 15:49 | Samantha |  Ostatní
Uvažuji o tom, že zruším valachy a všichni budou hřebci. Co myslíte? Mohli by mít dále potomky a připouštět se ke klisnám. Protože mi přijde líto, že třeba Kong a Cloudy (naši jediní valaši) nemůžou mít další hříbata. Tak to asi zruším a všichni budou hřebci ;)


Jinak předchozí článek jsem smazala, stejně jsem si to už rozmyslela ;)

Těším se

18. září 2011 v 9:17 | Samantha |  Ostatní
Hrozně moc se těším, až pojedu zase za Zorkou. Jenže teď jsem tam nemohla jet :(. No snad po víkendu pojedu, doufám. Jinak mě napadlo, že až tam budu jezdit déle, chtěla bych na Zorce zkusit skoky... jo skoky. Klidně bych si pořídila i anglickou výbavu (ta majitelka má westernová, myslím 2 anglická ale ty jsou asi mimo provoz) a chtěla bych to na Zorce zkusit. Myslím že si ze Zorkou celkem rozumíme. Sice je už starší (je jí 14 let) ale když si vezmu, že třeba živý Leary, tomu bylo 16 a (krátce po BF 2010 umřel) a taky skákal. Samozdřejmě nemyslím skákat závodně, to ne, ale chtěla bych jen tak pro radost, co myslíte? No každopádne se těším, až tam znova pojedu... =)

Tuhle fotku s ní mám asi nejradši :P

Drezurní černý set

17. září 2011 v 21:00 | Samantha |  Vybavení ranche

Název : Drezurní černý set
Výrobce : Péťa (DR)
Cena : 60 Kč
Obsahuje : drezurní sedo, uzdu, podsedlovou deku
Popis : Krásný černý drezurní set pro naše koníky. Sedlo je velmi pohodlné a jezdci si ho nemůžou vynachválit. Sedlo snese jakýkoliv kůň, horší je však už uzda. Má dvě udidla a dvojité otěže, a na to moc koní není u nás zvyklí, a snesou ji jen ti, kteří se už odmala zaučovali na jízdárnu. Podsedlová deka koně nešimrá ani netlačí a vysává pot.

Tajemství stáje Oharek - 8.díl

17. září 2011 v 20:21 | Samantha |  Tajemství stáje Oharek
Šla jsem ke koním do výběhu. Utrhla jsem jablko, které bylo na jedné jablni na nádvoří a nesla ho dát Amarecovi. Sotva jsem jemně zavolala :''Amareco!'' Amareco se otočil a vesele se na mě podíval. Nesla jsem mu jablko, ale v tom vedle mě běžel bílý valášek Monty. Než jsem se po něm stačila ohlédnout ''Chramst'' Monty jablko snědl. Zasmála jsem se, ale Amareco vypadal smutně. ''Nojo, já ti to jablko vezmu.'' zasmála jsem se a šla znova pro další jablko. Rychle jsem ho utrhla a schovala si ho do kapsy, ty jablka se trhat neměli, ale chtěla jsem Amareca pochválit za to, že jsem díky němu postoupila do kategorie A. Když jsem natahovala ruku, aby si jí Amareco vzal, natáhl jemně pysky a pošimral mi dlaň. Vzal si jablko a spokojeně pohodil hlavou. Potom jsme šli konečně jezdit. Chytili jsme koně z pastvy a zavedli je do boxu. Vyčistili jsme je a nasedlali. Na nádvoří byl jako vždy zmatek. My jako A jsme měli trenérku, která je i hlavním průvodčím a další kategorie měli jiné trenérky. Trenérka si nás zavolala k sobě a šli jsme na parkůrovou jízdárnu. ''Cože? Už skoky?'' říkala jsem si vduchu, ale vlastně to nebylo tak zvláštní, kategorie A se učí skákat, jelikož má už základy hotové. Pak jsem se začala soustředit. Sevřela jsem oteže a vedla Amareca na jízdárnu. Uprostřed jízdárny jsem chytla otěže a vyšvyhla se do sedla. Poplácala jsem Amareca po krku a nadechla se. Trenérka nám přednesla, co tuto hodinu budemě dělat. ''Dnes ještě úplně skákat nebudeme, bude ale zkoušet kavalety a možná pokud vše budeme stíhat i trénovat sed při skoku, ale normálně v sedle, ne při skoku, tomu se budeme věnovat až příští hodinu.'' řekla trenérka. ''Teď začneme rozehřívat koně. Nejprve dvě kolečka krokem, pak jedno kolečko klusem a dvě kolečka cval. Pobídla jsem Amareca a jeli jsme po jízdárně. Jízdárna byla celá zabahněná, když Amareco šel, bahno se mu přímo lepilo na kopyta a to vydávalo nepříjemný zvuk. Když jsme koně rozehřáli, stoupli jsme s koňmi vedle sebe a trenérka mezitím rozestavěla kavalety. ''Teď budete jezdit za sebou přes kavalety v klusu. Pamatujte si, že kůň nesmí kavalety minout, jakmile je mine, přestane poslouchat a bude si s vámi dělat co chce. Proto mu nesmíte dovolit, aby kavalety minul. Kůň vás prostě musí poslouchat! řekla trenérka, ale trochu přísněji. Rozklusali jsme koně a postupně šli na kavalety. Holka předemnou, na nějakém hnědákovi a jela jako první vypadala hodně nervózně. Kůň to samozdřejmě poznal a sklopil uši do zadu. Těsně před kavaletami prudce zastavil a ta holka mu přelítla přes krk. Trenérka k ní okamžitě přiběhla. Pomohla jí zvednout a chytala vyděšeného koně. Jelikož jela jako první, trenérka nás upozornila :,,pokud budete nervózní, kůň to pozná a může ho to zneklidnit a klidně vás i schodí.'' řekla a chytla splašeného koně za otěže.


Achjo...co jiného napsat?

17. září 2011 v 14:37 | Samantha |  Ostatní
Achjo, venku je táák krásně. A proč nejdu ven? Nemám s kým... Ráno jsem fotila, jenže to mě prostě na celý den nezabaví. A kámošky? O těch ani nemluvě. Jsou hrozné. Celou dobu se se mnou normálně baví a jednou se pro ně stavím a ptám se, ''půjdete ven?'' (ony jsou totiž ségry) tak přijde vždycky většinou Zuzka a já se jí tedy zeptám, jestli půjdou ven a ona řekne ''já se jdu zeptat jestli jde i Barča.'' tak přijde i Barča a znova se ptám, ''půjdete ven?'' a Barča ''ne, já ne.'' Tak Zuzka ''tak když nejde Barča, tak já taky ne.''

A tím to zkončí a prostě celej den nejdou ven, nebo teda moment, jdou ven, venčí psy atd. ale pro mě se nestaví!!! Nevím co si Zuzka vymejšlí že když nejde Barča že nejde ona, na jaře kolikrát za mnou přišla SAMOTNÁ Bára a já se ptala kde je Zuzka a ona řekl že šla za Studenou (o té jsem se už zmiňovala, kráva) a taky tam šla SAMA a bez Báry... A jednou jsem jich ptala a Zuzka se šla zase zeptat Barči a když šli dolů, tak jsem je slyšela, jak kdyby si říkali ''Co jí mám říct?''. A když mi říkali, tedy ehm vmýšleli proč nemůžou ven, tak na sebe furt tak jako koukali, takže to měli promyšlený...

A nebo když teda Zuzka neřekne, že když nejde Barča, tak ona taky ne, tak řekla si vždy něco vymyslí, k tomu právě sedne to, jak si šeptali ''Co jí mám říct?''. Nebo když vážně někam jdou, ale třeba až večer, že někam jedou, třeba v 5 odpoledne, tak se mnou nejdou celej den ven, jen proto že jedou v 5 pryč...je to jako normální? Ne, není.

Nechápu proč mi to dělají. Nic jim nedělám, snažím se, aby jsme se spolu bavili, ale tohle... Nebyli takové. Aspoň do té doby, co jim do třídy přibyla ta kráva Studená (uff že s ní do třídy nechodím, jsem totiž o rok starší) od té doby, jsme rozhádané furt! Jen za tenhle necelý rok ''2O11'' jsme se už aspoň 20x pohádali! Než se objevila Studená, tak jsme se pohádali na nejvíš 2x do roka!

Achjo, proč já nemůžu mít pravé kamarádky? Ano, mám třeba vás, ale s vámi se nemůžu vidět každý den... Třeba Petra, Peťo, to je taková škoda že nebydlíš blíž! Ty už si snad moje jediná kamarádka, ale mám ráda vás všechny!


I koně u nás na ranchi mají své pravé kamarády...

P.S. promiňte že to sem píšu, ale potřebuju to někomu říct..

Stunt Double

17. září 2011 v 11:57 | Samantha
Jméno : Stunt Double
Plemeno : Paint horse
Sourozenci : ?
Potomci : RMH Takoda
Cena : 1400 Kč
Zaměření : rekreace, parkur, školní kůň, voltiž, horsemanship
Věk : 8 let
Příjezd : 26.3.2011 (z CLS 2011)
Vzácnost : 9/10 - model speciálně pro BF 2010, v ČR jich moc není
Pohlavý : kobyla
Výhry : 2. místo v soutěži VJH u Yasmin, 2. místo na ALS v kategorii Stock
Popis : Stunt je hodná, klidná kobylka, co se k nám dostala z důvodu výhodné koupě. Sotva k nám přijela, ihned si jí zamiloval náš Chili a pak se z té velké lásky vyklubalo i zvědavé hříbátko, ''Takoda''. Stunt se osvědčila jako skvělá mamča a v budoucnu možná plánujeme další hříbátka :). Je moc hodná, děti jí zbožňují! Má moc ráda děti, často se na ní vozí, nebo jezdí s našimi členkami na vyjížďky. Stunt se snadno skamarádí, nedělá jí to problém. Je hodně společenská, ve výběhu vždy musí s někým být, nemůže být zkrátka sama. Má hodně zajímavých flíčků. Například Chili má obyčejné skrvny, za to Stunt je má dost zajímavé a nevšední, takže patří mezi nejvíc strakatého koně na ranchi :D. Je to kliďaska, nic jí jen tak nerozhází, jednou když jsme s ní byli na vyjížďce, přeběhl přes cestu zajíc, tak všichni koně se splašili, jediná Stunt v pohodě stála a kousala udidlo :D. Je dobrá v horsemanshipu a přirozené komunikace, děti na ní můžou dělat různé blbosti, jako například lehnout si jí na krk, postavit se na hřbet, lehnout si, nebo dělat kolotoč (otáčet se v sedle, přehoupnete se na jednu stranu, pak na další, takže sedíte obráceně, pak zase na stranu a zpátky) a další různé blbůstky. Nemá ráda bičíky a ostruhy, ale ty na ní stejně nepoužíváme, protože je to zlatíčko. Na bývalém ranči kde byla, jí stále mlátili bičíkem a pokaždé si brali ostruhy, dokonce i na vyjížďku! A přitom byla Stunt hodná. Takže když se podíváte více zblízka na její břicho a slabiny, můžete vidět takové šrámy od ostruh. Ale přesto je pořád velmi milá a hodná :)


Fotogalerie : zde

Tohle je vrchol...

17. září 2011 v 10:26 | Samantha |  Videa
No u Janči (newa že ti tak budu říkat?) je video, jak si nějaká blbá američanka hraje s Breyery ve vaně. Ok, tak že je třeba koupe, jenže ona je do té vody celé potápí! Třeba ke konci Chexe úplně dá nadno! Vždyť mu nateklo do dírky! A Nokotě taky! Ty jí pak museli pěkně plesnivět, tu holku bych zabila, chudáci :(


Hrůza :X

BF 2011 - mix. fotek II

17. září 2011 v 8:41 | Samantha |  O modelech

Pokračujeme Satem! aneb Sato se nějak plaší...Sato se vzpíná :)

Dusty v krabici :) Strašně bych ho chtěla :(...


Nějací fjordi na BF v ohradě :)


Dapple Grey Dun Bouncer. Podle mě je celkem hezký. Rozhodně hezčí než Apple Jack, ten se mi vůbec nelíbí, nechápu tu jabkobou barvu, jak na takovýhle odstín vůbec breyer přišel. Ani odznaky nemá, kdyby měl aspoň odznaky, byl by hezčí. Kdybych si ho náhodou koupila, tak bych si ho snad oškrábala, i když to neumím. Ale pořád trvámna svém, Cefík je na tomto moldu nejlepší :)


Radar, největší kůň světa. Wow, to je obr! Bych se bála že by mě zašlápl xD

Breyer Radar

A model, celkem bych ho brala, jenže je prý drahý a u nás určitě nebude :/


Hustý ne? :D


Resin Prince Charming. No to je aspoň hezký modýlek! Méně známí mold, barva, ne furt hnědáci na stejný brdo. Brala bych tento model všema deseti, ale takhle fotka je z ebay kde stojí 235 dolarů, takže na něj můžu zapomenout xD

To je zatím všechno :)

BF 2011 - mix. fotek I

16. září 2011 v 20:34 | Samantha |  O modelech
Omlouvám se kiiki, pokud jí naštvu že sem budu dávat fotky z BF 2011, ale nevím o čem psát. A budu se snažit dávat jiné fotky :)


Naše budoucí koťátko :P

16. září 2011 v 20:05 | Samantha |  Ostatní fotky
Nedávno jsem psala, že se babičce narodily koťátka. Pouze 2. A jedno je takové mourovaté, ale ne úplně normální mourovatá kočka, něco trochu jinadšího! A je krásné a to druhé je zrzavé! A navíc je myslím po našem bývalém kocourovi Garfieldovi (který se od nás odstěhoval, hajzlík jeden, piplali jsme ho od koťátka byl z něj krásnej kocour a on se jen tak odstěhuje za nějakou číčou, protože začal vymetat po kočkách) a on byl zrzavej a navíc chlupatej a to zrzavé koťátko je úplně stejné, jako když jsme si Garfielda přivezli když byl malinkej! A navíc u nás ve vesnici žádní zrzavý kocouři nejsou a už vůbec ne zrzaví.
A už máme jasno, že si ho ais ta týden vezmeme :) To druhé by jsme taky chtěli, aby jim nebylo smutno, jenže ono se moc nenechá chytit, za to ten zrzounek je mazlíček :P Chtěli jsme mu dát jméno Garfield II, protože to vypadalo že to bude kocourek, ale nakonec je to asi kočička a dostane jméno Gerry, tak se jmenoval Garfield, protože jsme si ze začátku mysleli že je to kočka :) A tak se jmenuje i kočka na našem ranči, je taky zrzavá (myslím tu od SCH). A konec řečí, jde se na fotky! Jen škoda že nemám fotky toho druhého no :(


Tady ho máme! Že je rozkošné? To špinavé kolem očí jsou ospalky, potřebuje to pouze vyčistit :)


Áááá, blesk se mu asi nelíbí :D :)


Prostě je úžasné!


Buclínek, už skoro týden jsem ho neviděla, co nejdříve ho půjdu navštívit :P


Nebojte se, nedusím ho :D Jen ukazuju, jak má huňatý kožíšek :P


Prostě MUCK ***********************

Já bych si ho prostě namočila do kafe :D :)))


Mno a tady ho máte se mnou no :D Ale mě si nevšímejte, všímejte si toho žužlíka :P

Jinak když jem fotila, tak zrovna pak hrooooozně pršelo tak jsme se museli schovat u babičky pod střechou u stolku na kterým jsem ho fotila a pak jsem to koťátko pěkně zahřívala, bylo mu zima a když jsem ho pak po dešti dávala za tým druhým (to bych si taky vzala a pohladila ho, je taky krásné, ale prostě se nenechá chytit :( ) tak se mu ani nechtělo :D

Co mi ještě chybí?

16. září 2011 v 18:49 | Samantha |  Ostatní
To je jen takový seznam, věcí které už na ALS mám připravené a která naopak ještě ne, to je spíš pro mě ;)


Plavení?

16. září 2011 v 15:05 | Samantha |  Ostatní
No wow, dneska je celkem na to, že už je skoro podzim celkem velké vedro! Sice už je takový studěnější vzduch, ale prostě je velké vedro a plánujeme jít s koňmi do potoka plavit :) Myslím do toho, jak když u nás byla Petra jak jsme k nimu šli ;) Musím počkat na mamku (musím hlídat Daníka) než přijede a jestli by nešla se mnou, protože já tam sama nechci xD


Změna přezdívky?

16. září 2011 v 10:29 | Samantha |  Ostatní
No, dlouho o tom uvažuji. Mám si nechat svou přezdívku Samantha? Víte, takhle mi říkáte jenom na internetu, stejně když se někde potkáme mi řeknete Verčo. Takže přemýšlím, že budu prostě Verča. Vím že jste si už na to asi zvykli, ale nechci, abych měla přezdívku, která se používá pouze na internetu. Dále nevím co napsat. Co si o tom myslíte vy?


Foto by me! Aneb takhle u nás vypadá pohodička na pastvě... :)