Květen 2011

A zachvíli odjíždím :)

29. května 2011 v 7:04 | Samantha |  Novinky
Ahoj, tak zachvíli odjíždím na koně :). Včera jsem články nestihla přednastavit a na dnešek se mi nechtěli přednastavovat :(. No nic, já už se jdu oblíkat, je hezky, takže budeme SNAD jezdit, popřípadně někoho poprosím, aby mě vyfotil jak jezdím :))). Tak pp :)

Vyjížďka Kylie a Kuchi na pole

29. května 2011 v 6:44 | Samantha |  Fotogalery
Kylie jela s Kuchi na vyjížďku na pole, protože už se tam zase sází kukuřice a chce si ještě na tom poli párktát zajezdit a tady jsou fotky :)
Galerii najdete zde
Ochutnávka :

Pojedu na chalupu :)

28. května 2011 v 7:31 | Samantha |  Novinky
Ahoj, tak dneska pojedu na chalupu :). Přednastavím pár článků a až se vrátím, tak rovnou přednastavím i na zítřek, jelikož mám u koní službu místo Míši, a budu tam skoro celý den (asi od 7 hodin ráno asi až do 6 hodin večer) tak pp :)

Jak se mi stýská potom, když u nás byla Petra :´(...

27.května 2011

27. května 2011 v 18:22 | Samantha |  Deníček ranche

Kdy vám sem ty fotky dám? Netuším ... xD

Já : haha, kdo postřehl, že teď píšu furt jen kurzívou??? Toho si asi teď všiml každý, že xD. Nooooo, ani nwm proč to píšu :D. No já sem úplně happy, že už jéééé víkend :P. A nej? Že už jen 4 týdny a jsou.........PRÁÁÁÁZDKÝÝÝÝ!!!!!!!!!!Uááá, já se tak těším :)). Teď chodím do školy pokaždé úplně naštvaná, už mě prostě štve, jak musím brzo vstávat (zvláště teď, když vstáváme o hodinu dřív, i když je to už dlouho, co je zase letní čas, ale já si na to furt nezvykla) věčně mám kruhy pod očima, vlastně já je většinou mám furt, ne že bych byla nevyspaná, ale já už to tak prostě mám, i když se vyspím úplně do růžova a teď když vstáváme ještě o hodinu dřív, tak mám kruhy pod očima úplně xD. No brácha mi dal takovej svítící růžový náramek, si je objednával nějak přes internet, má i žluté, zelené apod. a má jich asi 100 :D. Jinak se mám fajn :)
Koně : já vám úplně zapoměla napsat, že se u nás na ranchi právě dnes budou probíhat skokové závody xD! Začínají asi za hoďku, kdo na kom pojede se dozvíte až na fotkách ;). Jen prozradím, že pojedou všichni zaměstnanci a členky :D. Jinak na ranchi se furt šušká o novém přírůstku, který přijede pravděpodobně příští týden a pravděpodobně i s.....Laurou! Konečně přijede maminka Ashley, zatím neměla čas, musela ještě v USA pracovat, ale už k nám snad konečně přijede a bude u nás dělat veterinářku :). Jinak ještě dneska po obědě se pilně trénovalo, ale neskákalo, pouze se koně protahovali aby byli ve formě. Na závody se nám moc krásně neudělalo, je zataženo a občas zaprší, asi do 4 hodin furt jen pršelo :/. Ve vnitří jízdáně se jezdit nebude, jelikož není v provozu a pravděpodobně se zbourá, protože je schátralá a oprava by stálo moc a moc peněz :/. Stejně nám nejvíce slouží venkovní jízdárna a jakmile jedna dvojice odsoutěží, tak se kůň ihned odsedlá a šup do tepla :).
Lidé : už nemůžou dočkat! Ash pojede svůj první závod, vlastně ten závod bude stejně u nás :D a Kate pojede svůj druhý, a vlastně pamatujete si na předvánoční závod? Tak toho se Kate zúčastnila, takže teď pojede druhý.
Ostatní : plánuji smazat nějaké rubriky, do kterých stejně moc nepíšu atp. ;)

Miluju tuhle fotku :P...My life is horses 4.díl

27. května 2011 v 15:42 | Samantha |  My live is horses
Blue mě najednou naprosto poslouchala. Když jsem zastavila, nemusela jsem jí ani tahat za vodítko, aby zastavila, ale sama si stoupla a čekala dokud jsme se zase nerozešli. Najednou jsem uviděla hromadu klád a řekla jsem si : co kdybych se na Blue svezla? Já vím že bych neměla, ale....dále jsem se už nerozmýšlela, stoupla si na klády a posadila se na hřbet Blue. Čekala jsem, že Blue začne vyhazovat, ale byla klidná. Pobídla jsem jí do kroku a šli zpátky na ranč. Kousek před rančem jsem radši seskočila, aby na mě Merry nezačala nadávat. Když jsem Blue vedla do boxu, uviděla jsem Alex, která seděla na prahu klubovny a mluvila se svím otcem. Rychle jsem Blue zavedla do boxu a schovala se za stáje a poslouchala rozhovor. Náhle jsem uslyšela šokující slova : Tati! Baron mě kousl do ramene! A strašně to bolí! křičela Alex a snažila se aby brečela, ale nešlo jí to. No a neohnal se třeba náhodou po mouše? zeptal se její otec. Pcha, tak to by mě asi nekousl! Určitě za to může ta pitomá Vanessa! Šla kolem mě a Barona s Blue a stála vedle mě, určitě Barona nějak švihla bičíkem a on se po mě ohnal! říkala plačtivě Alex a rozhlížela se kolem sebe. No tak to si teda ta holka vypije, půjdu ji najít! Ale teď ještě musím něco vyřídit, tak až za chvilku.. potom její otec odešel. Ta Alex je ale kráva! Svede to všechno na mě! pomyslela jsem si v duchu a když jsem se chystala odejít uslyšela jsem kroky Merry a ta mířila k Alex a řekla :

Tak co? Nachytal se?
Jo a říkal že si to Vanessa pěkně vypije! Takže si pak s tebou promluví, jako s majitelkou ranče, aby si jí vyloučila! řekla Alex
Plácli si a pak ještě Merry dodala : a Blue sem jí dala proto, že Vanessu nesnáším, dělá tu akorát potíže a já chtěla, aby jí Blue schodila a aby sem přestala jezdit. Pak už se jen rozloučili a odešli.
Nemohla jsem uvěřit, že mě Merry, jediná osoba, kterou mám ráda a pomáhala mi, podvedla! Sedla jsem si na studenou zem, opřela se o stáje a brečela. Takže celé 4 roky co sem jezdím, sem nebyla schopna poznat, že mě Merry podvedla? vyčítala jsem si a stále nad tím přemýšlela. V tom ke mě přiběhla Sarah, jezdila sem stejně dlouho jako já a zeptala se : proč brečíš? Co se stalo? Chvilku jsem nic neříkala, ale pak jsem smutně řekla : to by jsi stejně nepochopila a kdyby jo, tak by si mi to nevěřila. Ale já to chci vědět! Řekni mi to prosím! trpěla na svém Sarah. No, tak dobře, odpověděla jsem, polkla a začala : celou tu dobu, co sem jezdím....mě Merry, nebo lépe majitelka, podváděla a dozvěděla jsem se to teprve dnes... Prosim tě co to plácáš? řekla Sarah a koulela očima. S Alex se domlouvali, jak mě vyloučit z jezdeckého oddílu a dnes, jak Baron kousl Alex, tak Alex říkala svému otci, že jí Baron kousl a že za to můžu já a její otec si promluví s majitelkou, aby mě vyloučila.. řekla jsem a čekala jistou odpověď. Ehm...nejsi náhodou přepracovaná? Majitelka by tě nepodvedla, to se neboj! řekla Sarah a pousmála se. Tak ani ty, moje nejlepší kamarádka, mi nevěříš?! rozbrečela jsem se ještě víc a utíkala domů.

My life is horses 3.díl

26. května 2011 v 19:49 | Samantha |  My live is horses
Radši jsem popošla do zadu, ale stále jsem Blue sledovala a nespouštěla z ní oči. Zasněně se dívala ze zadních dveří boxu, které vedli na pastvu. V tom přiběhla majitelka a promluvila na mě :
Víš, myslím si, že Blue to udělala, protože si asi k tobě ještě nezískala důvěru. Proto bych byla moc ráda, pokud samozdřejmě chceš, kdyby si šla se s Blue jen projít na vodítku a ohlávce, aby jste se třeba trochu lépe poznali.
Merry, když já...chtěla jsem její nabídku odmídnout, ale zahleděla jsem se do její nadšené tváře, vyčkávající odpověď. Dobře.
Tak teda ano. Donesu ti její ohlávku a vodítko. Zachvíli se Merry vynořila ze sedlovny a nesla mi ohlávku s vodítkem. Už musím jít, jdu zahnat koně z pastvy. Merry odešla a já Blue vyvedla z boxu. Šla jsem s ní před stáje, kde se právě vracela z vyjížďky nafoukaná Alex. Byla jsem ráda, že Alex nevěděla o tom mém pádu z Blue, protože by se mi teď určitě posmívala. Alex seskočila ze svého koně jménem Baron a křikla na ošetřovatelku, aby ho odvedla a odsedlala. Když ho ošetřovatelka odváděla, Baron se podíval na Blue. Ovšem ošetřovatelka se ho snažila odvést do boxu. Baron stál jako přibitý a dívali se na sebe. Alex ale přebrala ošetřovatelce rychle přebrala otěže a cukla mu za ně. Baron měl velmi silné udidlo, které ho určitě tlačilo a jak mile ho Alex zatáhla, viděla jsem jak Baron začal přežvykovat udidlo. Alex si toho ale nevšimla a švihla ho bičíkem po pleci, to už ale Baron vypěnil...rychle se po naštvané Alex ohnal a silně jí kousl do ramene. Alex zaječela a dupla do země. Ty seš pitomej kůň! Už tě nechci ani vidět! křikla a odkráčela do klubovny. Ošetřovatelka nic neřekla a odvedla Barona do boxu...bylo mi ho líto. Co když bude Alex tak blbá, a nechá ho prodat, jen kvůli tomu že jí kousl? Po chvilce přemýšlení jsem se zasmála a v duchu si řekla : ne, to je blbost..a šla jsem s Blue. Blue byla najednou zase úplně normální a hodná jak andílek. Když už zapadalo slunce, vyšli jsme na vršek jednoho kopce. Tam jsem si sedla a nechala Blue se napást.Byla to krása. Z vršku jsem viděla krásně na celou naší vesnici a také na náš ranč. Blue ke mě popošla a šťouchla mě do ramene. Dobře, dobře..už půjdeme...smála jsem se a zvedala z trávy.

Když si někdo myslí, jak je úžasnej :D

26. května 2011 v 15:28 | Samantha |  Ostatní
Ahoj, moc se omlouvám že zase píšu něco jiného, co se netýká ranche, ale musím to prostě napsat xD!Takže jsme šli družinou na hřiště a teď zamnou šla Tereza a Andula (Anička, ale tak se jí říkat nedá xD) které jsou z 5.třídy a teď ta Tereza říká : sluší mi to triko?Já myslím že jo! no a ta Andula : sluší, moc!.Ale Tereza je tlustá, a to triko jí vůbec neslušelo, prostě jak měla ta špeky, tak to triko bylo úplně vlnkovatý (chápete snad jak to myslím) :D.No a pak když jse už skoro byli u hřiště tak ta Andula : mám sexy boty co? a za Tereza : jo, moc se mi líbí. Já se jen dusila smíchy, takový hnusný boty, ne ale to by jim člověk nevyčítal, ale teď taková Tereza : mě balí jeden kluk. a Andula : po mě zatím nikdo nejde. Já úplně držela smích na uzdě, jakej kluk by mohl balit takovou obludu a tak blbou holku jako je Tereza xD???!!!A Andula dělala, jak kdyby byla úplně úžasná, ale ona je strašně hnusná a blbá, ale myslí si, že je prostě úžasná a jak je sexy, ale prostě to je fakt děs xD.Tereza šla teda jako buran, měla nějaký strašný kalhoty, skoro jí lezl zadek a Andula měla sice sukni, ale vůbec jí teda neslušela xDDDD.Já to pak říkala Déni a obě dvě jsme se chechtali jak něco :D. Jinak k ranchi : trénuje se, protože se na první prázdninový den, den potom co dostaneme vysvědčení, pojede celodení vytrvalostní skupinový závod, nebo spíše vyjížďka a dneska se rozhodlo, kdo na kom pojede, ale to se zatím nechte překvapit.Samozdřejmě budu fotit :))
Tušíte kdo na kom pojede? :)

25.května 2011 - nádherný toď den :D

25. května 2011 v 20:01 | Samantha |  Já a koně
Takže dneska jsem byla na koních, bylo to úplně super, i když jsme nejezdili.Proč?To se dozvíte, pokud budete číst dál ;))).Takže jsem přišla a šla si věci odložit do sedlovny.Tak jsem se seznámila s Verčou, která tam minulý týden nebyla.Tak mi řekla, že shrabujou slámou před jízdrárnou u silnice, tak jsem si vzala hrábě a šli jsme hrabat :D.No a byla tam Míša (ta se kterou se znám) a zase Bára.Tak jsme šli s Míšou shrabovat spolu a já se Míši ptala, proč tam minule nebyla a ona řekla, že byla v Lednici (zámek, ne lednice :D) a tam ještě někde byli na exkurzy a tam jim pouštěli nějakej film, jaký to bylo když byl Hitler (nebo jak se to píše) tak že se skoro rozbrečeli, protože ty děti, ci třeba s někým psali na rozloučenou, pak je zavřeli do plynový komory pustili plyn a udusili se ... Tak začala debata o Hitlerovi a protože jsme si z něj dělali srandu, tak protože to byl fakt zlej člověk, kterej šel po smrti 100000% do pekla, tak jsem si udělala prču, stoupla si, dala si ruku v bok podívala se na zem a říkala : tůůůůdle Hitlere :D.Tak jsme se zase pěkně nasmáli.Pak přišla Terka a ta se mě ptala, jestli umím jezdit, tak já řekla že jo a pak Bára začala říkat, že mi to na Lamě (na Lamentaci) minule šlo, že jsem měla pěkný sed a že jsem jí měla pěkně u stěni, což se ze začátku nedařilo skoro nikomu Lamču udržet na stěně.No pak jsme šli hřebelcovat koně a Míša měla zavolat panu Kůrovi (to je trenér, co nás trénuje, mě teda ještě netrénoval, protože jsem tam byla teprvé po 2 a to nás minule trénovala Katka) tak jsme šli mezitím pro sedla a nachystat koně na trénink.Tak jak se jde do dolní stáje, tak tam to vede dolů a tam má stání Žanka a pak jsou boxy, tak jsme si na to stání na takovou ohradu dali sedla a čekali, kdy přijde Míša.No Terka už šla sedlat mno a pak přišla Míša, tak mi hned : tak co?Přijede?A Míša, mám 3 špatné zprávy :
za A) pan Kůra nepřijede
za B) jezdit nebudem
za C) můžeme rovnou odsedlat :D

Tak jsme byli celkem zklamaní, ale co naděláme mno xD.S Míšou jsme si šli do hospody, která je na ranči koupit pití a pak jsme šli na jízdárnu se dívat na lonžování Francisky, která se obsedá.Tak ji Jarda pěkně lonžoval a pak jí dala poprvé, ano poprvé na hřbet sedlo, takže to pro mě byl zážitek :D.Myslím že bude velmi šikovná a když jí sedlo zapnuli, tak jenom trochu popošla, ale nevyhazovala či tak ;).Pak jsme krmili koně a s Míšou jsme šli vyhřebelcovat Žanku, jelikož jsme se nudili.Celkem dost jsem si Žanku oblíbila, i když na ní nejezdíme, protože je už hodně stará, ale i tak :)!Jsme si řekli, že z ní uděláme úplně nádherného koně.Žanka vypadá na 10 let, ale je jí už 25 let!Je ale krásná, neměla hříbata, takže má i krásnou postavu a vůbec tak stará nevypadá ;).Pak přišla Verča, že už pro mě přišla mamka, ale já se s ní domluvila, že ještě budu aspoň tak půl hoďky pomáhat tak ať jde do restaurace.Pak Míša říkala, že potřebuje o víkendu náhradu, protože má ještě s nějakýma holkama službu (prostě na celý den, že tam pomáhaj atd.) a že právě jedou pryč, tak jsem řekla, že klíďo půjdu místo ní, stejně nevím co budu o víkendu dělat.Takže pojedu tuhle neděli do Hamrů pomáhat a pak, pokud bude hezky, tak Míša říkala, že pak za odměnu jeli jezdit na jízdárnu a mohli si dělat co chtěli (samozdřejmě rozumné věci, aby koně neuštvali atp. nebo aby neskákali přes překážky :D).Pak jsme vozili trávu pro koně a pak jsem jela dom :)).Ale bylo to fakt krása, moc :P

Tak když ty bla bla blááá tak já taky bla bla blááá ;D

24. května 2011 v 20:38 | Samantha
Ha, tak jsem si Rosy smazala ;).Proč?Furt od ní vydím komentáře, které mě často urážejí, např. co mi napsala sem na rajče : http://suzen.rajce.idnes.cz/Vecicky_do_vyprodeje/#245.jpg když kliknete na další 4 komentáře, tak jsou tam komenty od Rosy, jak říká, že je moje sedlo drahý jako prase a hned srovnává můj výrobek s Péťiným.Já vím že Péťa má hezčí výrobky než já, ale pokud se ti to milá Rosy zdá drahé, tak stačí SLUŠNĚ napsat : promiň, zdá se mi trochu drahé (což podle mě není, 50 kč za celkem povedené western tradi sedlo) zkus ho třeba zlevnit, ne, ona prostě hned začne urážet.Chci aby moje SR byla upřímná, ale když se jim něco nelíbí, tak ať to píšou slušně!A to není jediné, furt píše a dává tyto smajli : :-? ...to mi jako nevadí, ale jak mě neustále uráží a kritizuje mě, třeba teď, jak jsem psala že sem se pohádala s kámoškama, tak Rosy hned : no a co?Tak se pro tebe nestavili!Ježiši! tak to jde poznat, že si nikdy neměla pravé kámošky ... No nic, její chyba ;)

Debiiil xD

24. května 2011 v 18:27 | Samantha
Nooo...tak dneska jsem byla v družině a prostě jsem si něco čmárala a měla jsem tam fixy, teď tam přišel Jiřín (strašný pako) a prostě řekl, ať mu dám ty fixy a ať si nějaký vyberu a že on si zbytek odnese, což je trochu drzí, spíš na opak, že on si některý fixy vybere a já si nechám zbytek a ani nepoprosil, tak jsem řekla že mu je dávat nebudu a ať si vezme jiný a on mmi prostě začal nadávat krávo atp. pak odešel a pak přišel, prostě mi je sebral a já se naštvala, ale napsala jsem mu na papírek, že je debil co ani neumí říct Ř (jo, on chodí do 4.třídy a neumí říct Ř, on je totiž mentálně postiženej :DDDD) ale napsala jsem mu to pospátku a Denča mu to dala, jako že to někde našla a on to hnedka jako luštil z klukama, tak to vyluštily a hned to žalovali úči, ta to hned začala řešit, kdo to psal a prostě děs.No zítra to bude probírar určitě i třídní úča, néééé, nechci to poslouchat xD.Ale může si za to sám, debil, hned mi začne nadávat krávo prostě ani nepoprosil!A není malej, abych mu musela připomínat, že když něco chce, ať poprosí xD.Ale fakt jako, zasloužil si to, je rozmazlenej, normálně řekl i naší třídní úči nech mě bejt a krávo, ale učitelka ho jen okřikně, ať na ní takhle nemluví a napíše mu poznámku, ale pak už se to neřeší, protože tam pracuje jeho máma, tak mu naddržujou, prostě hrůůůza.Doufám že na mě nepřijdou a pokud jo, tak jim to řeknu, prostě že mi nadával a ani nepoprosil ;).


Proč je ten život tak krutej.. :´(

24. května 2011 v 18:00 | Samantha |  Ostatní
Achjo...mám špatnou zprávu, dnes, nejspíše v noci nás opustilo jedno koťátko ...Nejspíše ho Moly zalehla, když jim dávala napít..mě to mamka řekla, když jsem přijela ze školy...je mi ho moc líto .Mamka ho už pohřbila, rozhodně ho někam nevyhodila, všechny naše zvířata, která zemřela u nás (třeba kočky zahynuli někde jinde, třeba náš Garfield zmizel a už se nevrátil..) žemřelo nám jedno strakaté, to tmavé bez fleků máme, pak takové více bílé taky máme, a pak byly takové dvě hodně strakaté a jedno z nich umřelo....je mi ho moc líto!Sotva se narodil a už umřelo...ten život je tak nefér..

Nestíhám, už zase :((

23. května 2011 v 20:20 | Samantha
Achjo, v poslední době furt nestíhám..dneska jsem šla například ze školy a jeli jsme s mamkou nakoupit + koupit chapsy na koně a kotníčkový boty.Takže jsme nejprve jeli koupit boty, vybrala jsem si takový žlutý, ale ne prostě do slova, ta barva se nedá popsat, kotníčkový boty jsem si musela koupit, protože mi Kačka z koní říkala, ať si je pořídím, aby mi nevypadávala noha z třmenů.No pak jsme si dali zmrzku, ještě se různě zastavily a jeli do jezdeckých potřeb.Ani nevíte, jak tam miluju chodit.Prohlížet si ty krásná nová sedla, krásné lesklé uzdečky, udidla, bičíky, rajtky, ochrané vesty, ohlávky, vodítka...prostě jak v ráji!Já se totálně zamilovala do jedné krásné ohlávky, která měla vypodložený nánosník a měla tam takové maličké vzory koníků, úplně krása :P.Tak jsem si zkoušela chapsy, jenže mi byli malý, tak jsme paní co tam prodávala řekli, jestli by nám mohla objednat spešl pro mě a prý že tam přijdou asi za 3 dny, tak budu muset na koních říct, že chapsy budu mít až příště ;).No pak jsme šli ještě do cukrárny, měli to tam krásný, musíme tam zajet víckrát, pak ještě jeli nakoupit a vrátili jsme se a bylo půl šesté.Pak jsem musela psát sloh o sv.Ludmile a prostě se mi pak už vůbec nechtělo nic psát.
Jinak jsem se taky pěkně naštvala na kámošky...vlastně NEkámošky...včera po obědě jeli za babičkou a řekli, že se vrátí asi okolo 4 hodiny a pak že se za mnou staví.Tak už bylo 5 hodin a já šla pro ně, jestli už se teda vlastně vrátily a jejich táta mi řekl, že šli k Šilerovým a já se pěkně naštvala, ne jako že šli tam a byli tam s Honzíkem, ale že se nestavili ani pro mě!Já bych tam byla klidně s nimi, ale oni se na mě vykašlali!No ale dneska jsem fakt vybuchla.Šli jsme na tělocvik a kámošky měli zrovna jít na školní zahradu a já se ptala Báry : proč jste se jako nestavili? a Bára : neměli jsme čas. já : a proč jste teda šli k Šilerům?A pro mě jste se jako nestavili?!!!!! a Bára : my se s tebou nechcem bavit! to mě teda dostalo!Nesnáším je!Ty krávy jedny pitomí!!!!NENÁVIDÍM JE, JSOU TO TAKOVÝ KRÁVY!!!!A TOHLE MI NEUDĚLALI PO PRVÍ, TŘEBA KDYŽ SE PRO NĚ STAVIL NĚKDO JINÝ A PŘITOM JÁ BYLA TŘEBA DOMA A ONI TO VĚDĚLI TAK SE UŽ PRO MĚ ANI NESTAVILI A VYKAŠLALI SE NA MĚ :(!A KDYŽ JSEM TŘEBA ŠLA PRO NĚ, TAK MĚ NEVADILO, ŽE TAM S NÁMI BYL NĚKDO JINÝ, JENŽE ONI SI MĚ PAK PŘESTALI VŠÍMAT A BAVIT SE SE MNOU!Jsou to krávy jedny pitomý, nenávidím je!!!!Ať táhnou, žádný koťátka jim ukazovat nebudu a ani na trampolínu k nám lízt nebudou, nesnáším je! O_O

Tak ne 2 ale 4! :)))))

22. května 2011 v 20:55 | Samantha |  Novinky
Ahojky, tak pár minut po tom, co jsem dopsala minulý článek, tak jsem se zase šla podívat na ty koťátka...a co nevidím!Moly právě porodila 3 koťátko!Jak bylo v tom obalu..já měla strach že se udusí a vypadalo to, že je mrtvé a já začala natahovat....ale v tom jsem uviděla jak se začalo protahovat a chtělo se dostat ven z toho obalu! :) Tak ho Moly olízala a my jsme šli na tu procházku, když jsme se vrátili, tak jsem se na ně zase šla juknout a....ono tam bylo další!!!Já měla radost, všichni úplně překrásní!Pak jsem chtěla stáhnout fotky, jenže jsme šli do hospody a dám je až zachvilku.Ale jsou úplně slaďoučcí!!!....a kruci, teď jsem chtěla ty fotky ztáhnout na rajče, ale mě se zase nějak odinstalovalo, tak vkládám pouze jednu fotku, dokud se to nespraví, ale aspoň něco, aby jste viděli, jak vypadají :))).Mám z nich velkou radost, Moly byla z porodu velmi unavená, a vypila 2 misky mléka + teď k večeru ještě jednu, granule nám došli, takže je budeme kupovat zítra a navíc mléko hodně potřebuje ;) :).No a teď ti naše všechny zlatíčka :

Pokud se někomu pořád nezobrazuje, tak vám foto zašlu na mail ( pokud je chcete vidět ;) )
No a teď bližší informace k nim : takže ta krev...to je z porodu, mají to tam trošku od krve, ale už jsme jim to obrátili na druhou stranu aby tam tu krev neměli a vystlali takovým kusem koberce, na kterém kočky spali :).Myslím že máme 2 klučíky, to se mi podařilo odhadnout, teď přesně netypnu, jací to byli a u těch zbylích dvou jsem to zatím nezjistila ;).
No ale teď mám ještě něco : vidíte jak jsou bezbraný?Kdyby je prostě někdo vzal a švihnul s něma o zem...ani bránit se nemůžou :´(!Nebo někdo, třeba když se jejich kočce narodí koťata, tak je zabijou, nebo utopí...co to jako je?Představte si, že by jste měli zabít tyhle nevinné, bezbrané tvořečky :´(!Bohužel takhle třeba dopadají někdy i štěňata a další zvířata. ...Nechápu jak lidé mohou být tak bezcitný, to je jako, kdyby se oni narodili a někdo by je nechtěl, tak by je zabil nebo utopil!Ale u nás tak v ŽÁDNÝM PŘÍPADĚ nedopadnou, budou se u nás mít krásně + asi dvě musíme potom darovat, ale samozdřejmě jen do dobrého domova!Doufám že si jedno vezme paní Sklenářová, je moc milá a věřím, že by se o ně postarala...pak se ještě zeptám kámošek, ale rozhodně všechny dávat nebudem!Ale teď máme 7 koček, 3 velká (Moly, Hugo, Sally) a teď tyhle mrňousky + Sally bude mít taky koťata a kdyby měla třeba taky 4, tak by jsme měli 11 koček xD...No ale že jsou úžasní?!!!Jsou úplně drobouncí, jak křečci :D!

A KOŤÁTKA JSOU NA SVĚTĚ! :)

22. května 2011 v 16:21 | Samantha |  Novinky
ÁÁÁÁÁ, TAK JSEM ŠLA PŘED CHVÍLI S MAMKOU A MLADŠÍM BRÁCHOU VEN A MAMKA NA MĚ ZAVOLALA, AŤ JDU DO GARÁŽE KDE MÁME KOČKY JÁ TAM PŘIBĚHNU..VIDÍM MOLY A ZA NÍ SE KRČELI 2 MALÁ KOŤÁTKA!!!!!ÚPLNĚ KRÁSNÉ, JEŠTĚ SLEPÉ, PROSTĚ UÁÁÁÁ!!!!!HNED JSEM JE NAFOTILA FOTKY ŠOUPNU AŽ SE VRÁTÍME Z PROCHÁZKY, PROTOŽE SE PŮJDEME PROJÍT, TAK POTOM DÁM FOTKY TĚCH DROBEČKŮ :P!!!MOLY BOHUŽEL UŽ DALŠÍ KOŤATA MÍT NEBUDE, PROTOŽE JÍ NECHÁME VYKASTROVAT :(.SALLY ASI TAKY ČEKÁ KOŤATA, TAK JÍ JE UŽ NECHÁME, ALE PAK JÍ TAKY NECHÁME VYKASTROVAT....JSEM ALE MOC RÁDA, JSOU ÚPLNĚ MUCK! :p

Tak nějak zabitá neděle :/

22. května 2011 v 14:26 | Samantha |  Ostatní
Achjo, venku je táááááák krásně, pěkně teplo někdy až moc :D, no a kámošky jeli pryč...a co teď?Venku mě to samotnou nebaví...foťit nechci, protože v poslední době fotím až moc.Kdyby jsme mohli mít už bazén...achjo.Takže zabitá neděle a zítra zase do školy.Ten víkend je tak krátkej! :(

Cefnoakpark Bouncer

22. května 2011 v 7:51 | Samantha
Jméno : Cefnoakpark Bouncer
Plemeno : Welsh pony
Rodiče : M : ? O : ?
Sourozenci : SWS Jack
Cena : 500 Kč
Zaměření : školní kůň, rekreace, parkury, plemenetiba, tah pro pony, horsemanship
Věk : 9 let
Příjezd : 22.2.2011
Vzácnost : 3/10 - vyřazený model a již se neprodává
Pohlavý : hřebec
Výhry : xx
KVH : 125,4 cm
Popis : Cef je nádherný hřebeček poníka, který miluje děti.Cef se k nám dostal z USA, kde sloužil jako plemeník a na tah pro pony.Co přijel k nám, jsme ale v něm objevili spoustu dalších zaměření, na které se hodí a ihned si je oblíbil.Je to úspěšný plemeník, v USA měl už plno potomků.Na hřebce se vůbec nechová, je to jako úplně ten nejklidnější valášek, poslouchá, nedělá si co chce, jenom na pastvě si občas u klisniček snaží najít své místo.Prostě hřebec, jak má být.Je velmi milý a miluje děti.Jako snad jediný kůň u nás, mu nedělá vůbec problémy nastoupit do přepravníku a cestování mu vůbec nevadí.Na to, že je to poník, skáče překážky i do 1m a půl!Toho si opravdu ceníme, jelikož takový talentovaný poník se jen tak nenajde.Cef u nás na ranchi tahá malý vozíček a někdy vozí i naše zákazníky, do okolí našeho ranche.Zbožňuje dlouhé vyjížďky do přírody, nejlépe do lesa.Je to prostě naše zlato, které nikdy neprodáme!


Fotogalerie : zde

Zapomněla jsem se vám pochlubit :)

21. května 2011 v 21:36 | Samantha |  Novinky
Ahojky, takže v nadpisu to není bráno, jako že se vám tady budu vychoubat a naparovat se, ale v dobrém smyslu, prostě z toho mám velkou radost...no u nás ve škole, byla výtvarná soutěž a byla na téma : CO MÁM RÁD(A) / CO MĚ DĚLÁ ŠŤASTNÝM/ŠŤASTNOU.A bylo to rozděleno na 1.stupeň (1.třída až 5.třída) a druhý stupeň (6.třída až 9.třída) no a krslení bylo povinné mno :D.A tak já kreslila samozdřejmě koně, lépe řečeno Gorana...ach, jak se mi po něm stýská :(.No a všichni prostě říkali : tvl, Verčo (jako mluvili na mě) ty to prostě vyhraješ.No tak pak, když všechny třídy ty obrázky nakreslili, tak měli učitelé vybrat ty, které postoupí a ty měli vystavit naproti držině na takové stěně naproti tělocvičny.No a já ráno jdu a huhahááá...můj obrázek tam byl! xD A jak jsem psala, že u nás byl ten den otevřených dveří, a že rodiče se dívali jak se v hodině vyučujem, tak rodiče měli hlasovat, který obrázek se jim líbí nejvíce (jeden z 1.stupně a jeden z 2.stupně).Tak jsem se dozvěděla, že mi hlas dala jedna kuchařka, která mi to oznámila, když jsem si brala u okýnka druhé jídlo u oběda a mamka mi taky hlasovala a to ne proto, že jsem její dcera, ale že se jí to fakt líbilo.No a ve čtvrtek na tom výletě, mi učitelka oznámila, že jsem se umístila mezi prvníma třema.Tak jsem fakt valila oči a včera bylo vyhlášení...Tak ve škole je takový, jak to nazvat, rozhlas a teď tam mluvila myslím paní učitelka Nováková nebo tak a říkala že se to vyhlašuje.A teď řekla : nejprve vyhlásíme první stupeň....na prvním místě se umístnila............a ona řekla mě!Já teda valila oči, já vyhrála 1.místo!Za celý 1.stupeň!Wow!!!Jsem vážně moc ráda :))).Pak mi učitelka, když zazvonilo (vyhlašovalo se to o přestávce) a přišla a dala mi takovou tašku a postavila mě před třídu, mno upřímně, vypadalo to, jako kdybych zachránila svět či tak, protože postavení před třídou není pokaždé, když něco vyhrajem :D.Ale zase to bylo 1.místo xD.Celá třída mi zatleskala, XD jsem se asi pěkně červenala :D.Takže se vám tu nechci nějak naparovat a pls neberte to jako chlubení, já to myslím v dobrým smyslu, ale já vám to prostě musela říct xD!

:D

21. května 2011 v 17:38 | Samantha |  Videa
Já vím že tu teď jsou pořád videa, ale to vám prostě musím ukázat xD...

Ze začátku sporstý....pak pěkný obrázek :D

TVL :(

21. května 2011 v 17:27 | Samantha
Tak jsem v Movie Makeru vytvořila 1.díl nového seriálu (úvod je v tom 1.dílu) no a chci to nahrát na You Tube, tak tam jdu, dám nahrát a chci kliknout na Nahrát video, ale prostě mi to na to nejde kliknout!Je tam nějakej křížek a prostě to nejde!To mě tak štve....chtěla jsem vás tady u mě něčím zaujmout a kvůli tomu to nejde :(!To snad není možný... :(


Mluvící kočky :D

21. května 2011 v 11:47 | Samantha |  Videa
Není třeba komentovat :D

(toto video znám už moc dlouho, jak se tam ty 2 kočky dohadují :D)

A bonus mluvící pes :D
Snad se líbí xD

My life is horses 2.díl

19. května 2011 v 20:45 | Samantha |  My live is horses
Chvilku jsem přemýšlela, ale pak jsem natáhla ruku a Blue si pohladila. Po chvilce ticha se dala majitelka do řeči : je trochu víc temperamentní a skoro nikdo na ní nemá čas, aby jí trénoval, nebo vzal na vyjížďku. Navíc, je strašně smutná, protože se jí narodilo hříbě, ale umřelo jí pár hodin po porodu a od té doby je pořád mrzutá. chudák..řekla jsem. A když jsem se na tebe dívala, tak už máš s koňmi hodně zkušeností a stejně, Poly už je na tebe malá, potřebuješ jezdit na velkém koni. Mlčela jsem a nevěděla co říct. Nechceš se na ní projet? vybídla mě majitelka. Cože? už?.. Neboj se, je sice trošku temperamentní, ale ty jí zvládneš. řekla majitelka a podala mi Bluenino sedlo, které bylo na dveřích boxu. A šup šup! budu na tebe čekát na jízdárně! řekla majitelka a šla pryč. Sedlo jsem dala znovu na dveře boxu a otevřela box. Blue nastražila uši a očichala si sedlo. Chtěla jsem jí vyhřebelcovat, ale byla úplně čistá, takže by bylo zbytečné ji hřebelcovat. Vzala jsem sedlo a uzdu a nasedlala jí... Vyvedla jsem jí z boxu a šla stájí. Připadala jsem si, jako profesionální jezdec se svím koněm, jak jdou stájí před závodem... Z mích krásných představ mě vyrušil křik Alex. Ta křičela na malé děti, které seděli na plotu venkovní jízdárny. Okřikla jsem jí a Alex byla naštvaná. Potom se zasmála a řekla : haha, a komu dneska vedeš na jízdárnu nasedlaného velkého koně? smála se ale já jsem jí přerušila a řekla : představ si, že nikomu.Na Blue budu jezdit já. Pche, tak to ti vážně nezbaštim, schválně se jdu zeptata majitelky. řekla a šla za majitelkou, která čekala na jízdárně. Ani nepozdravila a vyhrkla : že Vanessa nebude jezdit na Blue? A že si to vymýšlí? řekla a čekala jistou odpověď, ale majitelka řekla : ano, Vanessa bude jezdit na Blue. A prosím tě běž, budeme zkoušet skoky. Alex se naštvala a odklusala pryč. Blue pohodila hlavou, jako by řekla a máš to. Ale hned se zase otočila na mě a hlavu si dala na moje rameno.Měla jsem na ní nasednout.Blue je strašně obrovská a já na ní skoro vůbec nemohla vysednout.Dala jsem nohu do třmenu a přehodila nohu.Páni!Taková výška!Blue ale najednou přitiskla uši ke krku a začala naštvaně přežvykovat udidlo.Majitelka mě hned říkala, ať jí zkrátím otěže, aby se zklidnila, ale než jsem jí oteže stačila zkrátit, Blue se roztryskala a běhala po jízdárně.Nechápala jsem, co se stalo, Blue byla tak klidná a hodná a najednou se z ní stal úplně zlý kůň!Blue dělala kozlíky a snažila se mě schodit, ale já se jí pevně držela.Blue došla trpělivost a hnala se se mnou na tu nejvyšší překážku na jízdárně.Už jsem se viděla na zemi, ale to už se Blue odrazila od země.Doskočila, ale já se jí stále pevně držela, byla jsem vylekaná, bušilo mi srdce, ale v tom mi došlo, že když se mnou Blue tryskala po jízdárně a zrovna nemířila na žádnou překážku, stačila jsem si stáhnout otěže.Na Blue to ale nefungovalo a hnala se dál jako namydlený blesk.Před námi byla opět další překážka, čekala jsem že se Blue opět normálně skočí.Celou dobu majitelka za mnou a za Blue zmateně běhala a snažila se Blue chytit, ale Blue se nenechala a cukala sebou.Když jsme byli asi jen metr před překážkou, Blue se prudce zastavila, já to vůbec nečekala a úplně jsem přelítla přes krk Blue a spadla za překážku.Rychle jsem se zvedla a oklepala.Sáhla jsem si na tvář a potom se podívala na svou ruku.Byla od krve.Bohužel sem měla hrůzu z krve...děsila mě ta rudá barva, co se mi valila z pěkně odřené tváře.Majitelka ke mě hned přiběhla, nechala Blue Blue a hned mi podala kapesník, abych si krvavou tvář otřela.Blue mezitím běhala zmateně, vyděšeně ale přitom rozzuřeně po jízdárně.Majitelka mě poslala do klubovny a pak se snažila odchytit Blue.Po půl hodině jsem ze dveří klubovny uviděla, jak majitelka konečně odchytla Blue a vedla jí do boxu.Potom přišla za mnou a padla na židly.Moc se ti omlouvám, nechtěla jsem ti dát tak zlobivou klisnu, věděla jsem že je trošku víc temepamentní, ale tohle v životě žádnému majiteli neudělala...nevím co to do ní vlítlo.řekla majitelka smutně.Vy za to nemůžete, měla jsem jí mít více pod kontrolou a nedívat se okolo sebe.řekla jsem.Jo a myslím si, že se známe už dlouho, tak mi nevykej a prostě mi říkej Merry.řekla.Dneska už radši jezdit nebudeš, ale můžeš se jít podívat do stájí.řekla Merry.Zvedla jsem se a šla za Blue.Ta byla celá spocená a vypadala smutně.Bylo mi jí líto, i když mě schodila a byla zlá..Chtěla jsem jí pohladit, ale vycenila na mě uši, zase stáhla uši do zadu a hnala mě, abych šla pryč.

Praha a konečně píšu o new přírůstku

19. května 2011 v 19:52 | Samantha |  Novinky
Ahoj, takže v Praze to bylo super, moc jsem si to užila, ale to vedro xDDD. Ale taky mě dost překvapili ceny, třeba jeden kopeček zmrzliny 20 Kč!U nás je třeba velká (vážně velká) točená zmrzlina za 16 Kč a 1 kopeček třeba jen za 10 kč i méně...a šli jsme do mekáče a tam to bylo drahý jako prase xD.Normálně jsem si koupila malý, ale vážně úplně pidi hranolky za 30 Kč!A třeba velký hranolky tam byli i za 119 Kč, TVL, to je fakt drahý :///.U nás je to teda o HODNĚ levnější ;).No ale jinak to bylo dobrý xD
A nějak jsem zapomněla napsat, že už předevčírem přijel náš 2 stablík (ten 1. ale není originál, je kreslený mnou z AS) :)).Je od Naervon, děkuju :)).Uvažuju že stablíky zavedu do chovu, začali se mi moc líbit.Ale nwm...uvidím ;)

Do Prahy

19. května 2011 v 6:43 | Samantha |  Ostatní
Ahoj, dneska jedu do Prahy.Teď skoro furt někam jezdíme a teď jedeme teda ze třídou do Prahy.Pro všechny co bydlí v Praze : pojedu vááááás přepadnout :D!Tak pp :)

18.4.2011 - na novém ranči :)

18. května 2011 v 21:01 | Samantha |  Já a koně
Wow, předchvilku jsem přijela (nooo, vlastně na koních jsem zkončila už o půl sedmé, ale ještě jsme se někde zdrželi) a jsem úplně nadšená!Nemůžu si to vynachválit, perfektní počasí, úžasní koníčci a lidičky, úplně božíííí trénink...co dodat?Prostě super!Ale pěkně popořadě ;).Takže jsem přijela a šli jsme do klubovny a zároveň sedlovny, odevzdat pomocníkovi přihlášku ( ten pomocník je vlastně jakoby skoro majitel, ale prostě mu ti tam nepatří a majitele tam vůbec nevidíme, o nechápu, proč když má koně, tak proč tam vůbec nejezdí...no ale to neřeším ;) ) a byli tam různý holky.No, tak mě začali vyzvídat, prostě jak dlouho jezdím, a jestli jsem vůbec jezdila, kolik je mi let atp.Pak mi Káťa (Katka) řekla, ať jdu za ní, že jí ukážu jestli umím hřebelcovat koně.Já nevím jak to říct, ale jí bylo asi tak 20 let, ale vypadala mladší no, xD.Tak jsem měla ukázat jak vyhřebelcuju Jolly (nebo jak se jmenuje) je to chladnokrevná klisna, moc pěkná, pak mají ještě další 2 chladnokrevníky + myslím 3 fríské koně, 3 poníci a zbytek jsou plňasové nebo český teplokrevníci (těch tam bylo nejvíc).Tak jsem jí vyhřebelcovala, takže uznala že hřebelcovat umím a šla se mnou do dolní stáje.Měla jsem vyhřebelcovat Lamentaci.Její 21 let, ale vypadá úplně jako 10 letá klisna plná života, taky v dolní stáji byla Žanka (nejstarší kůň, její 25 let) Baron, Grand (já myslela že je to poník...a on je to velkej frísák xD!Na té fotce vypadal jako poník xD!) Sindy a to je myslím všechno.Lamentace byla dříve dostihová klisna a je fakt krásná.Tak Katka odešla a řekla, že teda ať jí vyhřebelcuju + vyčistím kopyta a pak ještě ať vyčistím Žanku.Tak jsem jí pěkně vyhřebelcovala a pak tam přišla nějaká holka (tvl, ona se mnou chodí do školy, (není to Míša, ta tam dnes nebyla) a já nevím její jméno, ale skoro všechny ostatní jsem si zapamatovala xD) tak se mě šla zeptat, jestli je všechno v poho atp. a ona šla čistit Sindy (ponička) a pak tam přišla Bára a ta vyhřebelcovala Barona (je to úplně nádhernej kůň, ale je prej trošku víc zlobivej) a tak jsem já pak šla vyhřebelcovat Žanku, je fakt krásná :P a vypadá spíš na 15 let xD než na 25 let.No pak jsem se různě porcházela po stájích a pak jsme já, Bára a ta holka (musím se jí prostě zeptat na jméno xD) a pak tam přišla Katka s Kájou se vrátili z vyjížďky a nás se ptala, jestli chceme na jízdárnu (samozdřejmě jsme chtěli :D).Tak nám řekla, že máme 10 minut aby jsme nasedlali koně, Bára si měla vzít Barona, ta holka Sindy a mě přidělili....LAMENTACI!Říkáme jí Lama :D.Ona se mě ještě ptala, jestli to zvládnu, tak já sem řekla, že snad jo.Tak jsme šli pro sedla.No ale já se najednou začala bát, já nwm, bylo ve mě úplně napětí..Tak jsem šla pro sedlo, uzdečku a vzala i si svou helmu a šla k boxu Lamy.No, ale já čekala že má normální uzdečku a chtěla jsem jí ji dát, jenomže co nevidím?Ona tam má i martingal...no a já se v tom nemohla vyznat.Tak jsem poprosila Báru, aby mi s tím pomohla.Trošku se divila mno, že to neumím, ale prostě já se v tom nevyznala.Tak mi pak pomohla i se sedlem.No ale já se prostě bála, já nwm proč, asi proto že tam jedu poprvé na koni a prostě..Tak jsme je vyvedli před stáj, kde čekala Káťa.Ale najednou sem se začala těšit.Šli jsme na jízdárnu, Kája šla vedle mě, i když koně vést umím, ale byla jsem tam prostě poprvé ;).Tak jsme došli na jízdárnu a postavili koně vedle sebe.Káťa mi podržela Lamu, já si připravila třmeny (jen jsem je rozdělala, abych nasedla) tak mi jí podržela a já nasedla.To jsem na ní ještě pěkně vysedla, na to že byla celkem dost vysoká (více dál xDDD...) tak mi Káťa řekla ať prostě jedeme krokem po celé jízdárně.Tak jsem jela úplně sama, nikdo vedle mě nešel, musím uznat že jsem teď DLOUHO nejezdila úplně sama na koni, ale prostě to bylo krásný.Úplně krása, jela jsem prostě sama na vysloužilé dostihačky pěkně po celé jízdárně...boží.Nechali mě jezdit samotnou, jelikož jsem říkala, že jezdit umím ;).A ta jízdárna je jakoby několik metrů od silnice, takže jsme jeli a jezdili tam auta a když jsem se třeba na nějaká auta podívala, tak skoro všichni na nás koukali xD.Pak nám Káťa řekla, ať jezdíme jen na půlce jízdárny, aby jsme jí slyšeli, kdyby nám dávala nějaký povel.Tak jsme měli kroužit různě chodidama, aby jsme se protáhli a pak jsme měli zase jít na střed té půlky jízdárny a zastavit se.Měli jsme se sednout do dámského sedu (prostě oběma nohama na jednu stranu), pak jsme se měli otočit se na břicho (prostě jsme se drželi ze strany za sedlo, já nwm jak to vysvětlit, jak prostě nasedáte, tak chvilku když se postavíte do třmenu a než přehodíte druhou nohu, tak se jakoby držíte sedla a stojíte v tom třmenu a my jsme to dělali bez třmenu, takže jsme si sedli na stranu, pak se obrátili (nesměli jsme spadnout) a znova se vyšvihnout do sedla.Tak jsem to udělala a Káťa, která nás trénovala, tak mě chválila :).Pak jsme zase normálně jezdili a měli jsme naklusat, tak prvně naklusala Bára a Baron, pak ta holka a Sindy a pak já s Lamou.Pak holky měli cválat, ale mě radši ještě cválat nenechali (ale mě to nevadilo) tak se mnou šla Kája na druhou stranu jízdárny.A Káťa trénovala holky dál.Káťa mě učila držet si koně pěkně na straně, Lamě se moc nechtělo, ale nějak jsem to zvládla xD.Pak jsem dělala různé cviky v sedle a já měla z Lamy seskočit, protože mi Káťa chtěla něco ukázat.No ale já se pak vůbec nemohla dostat do sedla.Nwm proč, ale prostě...Nešlo to.Tak jsme šli za Káťou, že mám problém vysednout na Lamu a tak měla ta holka jet na Lamě a já na Sindy.Sinda byla ta ponička.Tak na tu jsem vysedla bez problému a já šla zase na druhou stranu jízdárny, akorát s Bárou, ta sesedla z Barona a na Baronovi měla jet Kája.Tak chodila asi tak 3 metry o de mě a dívala se.Tak jsem taky klusala.Sindy chtěla za ostatními (za Baronem a za Lamou) ale musela jsem jí zabránit, aby tam jela.No bylo to prostě super, pak sem seskočila a já šla s Káťou do sedlovny a ostatní šli před stáje odsedlat koně.Podržela jsem té holce Lamu a pak Kátě Barona.No pak jsme krmili koně (dávali jsme jim i chleby, každýmu asi 15 kusů, já jim dala tak každýmu 5, ale ten pomocník řekl že ať jim dám všechno xD.Pak jsem se ještě procházela a pak přišla mamka.No bylo to úplně super!!!!!! :))))))))))))))))))

Sorry že jsem včera nenapsala

18. května 2011 v 13:09 | Samantha |  Ostatní
Ahojky, omlouvám se, že sem včera nic nenapsala, ale já přišla ze školy, zapnula si notebook a šla si vzít něco k jídlu.Najednou na křeslo vyskočil můj mladší brácha (budou mu 2 roky) a začal mi prostě mlátit do klávesnice.Tak jsem hned přiběhla a co nevidím xDDD, otočil mi obrazovku xD!Jako prostě že když jste tam měli plochu, tak byla daná na stranu, prostě otočená xD!Zkoušela jsem se to vrátit zpátky, jenže mi to vůbec nešlo.Tak jsem ho vypnula a pak jsem si řekla : tak to zkusím nějak zmáknout, snad dokážu napsat aspoň krátký článeček...tak jsem ho znova zapnula a než se mi podařilo dostat se na můj účet, tak uběhly 3 minuty xD.No představte si to, prostě to bylo otočený ale myš fungovala úplně stejně jak před tím, takže to bylo strašně těžký xD.Tak jsem zapnula internet, další 3 minuty, ale vůbec se to nedalo, stěží jsem do adresáře zadala blog.cz, a vzdala jsem to xD.Tak jsem to vypnula a až večer mi s tím taťka pomohl, ale to už se mi nechtělo nic psát.Takže se omlouvám :)

A jak to vypadá u mě s poničkou?Tak můžu hrdě říct, že je to už 70% ze sta!Každým dnem je čím dál tím větší naděje!A paní učitelka Sobotková, mi poradila, jak na taťku ... ať mu s mamkou uděláme něco dobrýho k jídlu, třeba buchtu, nějaký dobrý kafe atp. a až dojí, tak ať mu to začneme pomalinku říkat :D.Mamka se konečně nechala ukecat, aby to řekla se mnou, takže mamka bude mít jako máma taky celkem velký proslov (doufám že to chápete) :D.Včera jsem šla dokonce do kapličky.....aby ten poník vyšel..prosím nesmějte se, ale třeba to pomůže, šla jsem i se Zuzkou, jen Barča nešla, protože má kašel, ale říkala, že bude držet pěsti.Holky si taky prý přejou, abych měla poníka, protože se chcou naučit jezdit a jelikož to jsou mé kámošky, tak je budu učit jezdit :).Prosím neberte to jako chlubení, ale prostě nemůžu uvěřit tomu, že asi budu mít vlastního poníka!Budu si s ním jezdit kam budu chtít, na jak dlouho (samozdřejmě abych ho neuštvala, to se ale nestane, budu s ní jezdit asi tak na vyjdu okolo 2 hodin, aby se pěkně protáhla, ale aby nebyla příliš unavená a někdy bych jí vzala po škole a pak třeba i večer tak na půl hodinovou procházku jen na ohlávce a vodítku).Fakt prosím neberte to jako chlubení! :)Jinak dneska jedu na koně (do Hamrů) tak uvidím, jaký to tam je a jestli mi přidělí nějakého koníka, no, uvidím :).Stejně, jestli budu mít svého poníka, tak bych jezdila už asi jen na ní ;)..

Zase další informace ..

16. května 2011 v 19:38 | Samantha |  Novinky
Moc se omlouvám, že sem teď furt psala jen o té poničce, ale musela jsem vám to všechno zdělit :).Plánuju, že až se zeptám taťky (až seberu odvahu) a dovolí mi ho, tak že bych dala inzerát, že scháním českého sporotovního poníka LEVNĚ, třeba za 6000, já vím málo, ale mohl by být i bez PP, může mít obyčejné rodiče nejlépe od věku 5-12 let popřípadně o trošku starší, ale ne starého koně, zdravého, obsednutého a poslušného, klisna nebo valach, popřípadně KLIDNÝ hodný hřebec.Tak si myslím, že by se někdo mohl ozvat :))).A mamka už se ke koupi poníka už trochu naklání, prostě říká, že když mi ho táta koupí a zaplatí za ustájení, tak klidně :))).Jinak dneska jsem dostala 1 z AJ a 1 z matiky :D

Proč je dobré, mít koně?Řeknu vám proč!

16. května 2011 v 15:33 | Samantha |  Ostatní
Ahojky, takže nejprve ještě k minulému článku : nějaká holka (sorry, teď z paměti nevím její přezdívku) mi prostě tady začala nadávat a krytyzovat, že si k sedlu musím dokoupit dalších několik věcí atp. ale to je mi snad jasné ne?Vím že se musí dokoupit třmeny, podbřišák..a vše ostatní, nejsem snad malý děcko a vím že si to musím dokoupit!Naervon : já vím že se ti asi zdá, že když mi je 10, že nevím co obnáší vlastní kůň, ale já to vím ;).Vím že ho musím krmit, vím že mu musím každý den kydat boxy, hřebelcovat ho a jezdit (vlastně ježdění to je to nejlepší a to, co zabere nejmíň práce).Že taky musí být peníze na veterináře atp. to já všechno vím, i přesto po ní toužím.Nebude mi vadit, když jí budu každej den čistit box a starat se o ní a jezdit?To je to nejmenší...ostatně to je na koních skoro nejlepší že?A brala bych jí i na procházky jen na vodítku a ohlávce, aby se jí odlehčil hřbet atp. a třeba ke konci procházky bych si na ní trošku zajezdila a třeba druhý den bych s ní zase jela na normální vyjížďku, takže bych na ní seděla celou vyjdu a takhle bych to třeba střídala :))).Prostě vím co obnáší vlastní kůň :))).A že by byla u krav...no, já vím...vím že jí budou chybět koně, ale tak podle mě lepší, abych se o ní pěkně starala, měla na ní každej den čas a mohla za ní chodit než abych za ní jezdila párkrát do týdne.No a teď k nadpisu :

Naděje! Aneb 50% ze sta!

15. května 2011 v 20:13 | Samantha |  Novinky
Ahoj!Takže zas k té klisničce : je jistá na 50% ze sta!To je super že?Mamka řekla, že pokud by mi jí taťka koupil, tak nemá námitky, takže je aspoň malá naděje!Jen právě že přesvědčit tátu bude to nehorší..už strašně dlouho hp přemlouvám, když chci, aby mi koupil koně (BH) a živého koně...no ale nesním to vzdát, doufám že bude má!A jinak...říkala jsem si, že kdyby byla ustájená v Hamrech, tak by mě tam mamka furt musela vozit a nemohla bych za ní každej den, max 3x do týdne, což je málo a tak jsem si řekla...já vím, bude to zvláštní ale...jelikož u nás (v naší vesnici) žádný ranč není, ale je tu jedna paní, která má krávy...oh...já vím, je to divné, ale co kdyby byla tam?Já vím, opravdu zvláštní, ale koně si snadno zvyknou na přítomnost jiných zvířat, např. psů, koček, koz, ovcí...A mohla bych za ní každej den a když by jsme šli s kámoškama ven, tak by jsme jí vzali sebou..no nebylo by to super?!!Jít ven a sebou vzít poníka a blbnout na něm! :D A koně žerou prakticky to samé co krávy ;).Platili by jsme za to, že by byla třeba v nějakém přístřešku a že by nám ji krmili...Haha, smějte se, ale podle mě by to byl nejlepší zbůsob ;)))).Na tu kobylku bych si aspoň 2000 Kč přispěla, vím že je to málo, ale i tak, je to dobrý :)).No, a jelikož bych si musela pořídit jezdecké vybavení, tak tady je, co bych s k ní pořídila :
Univerzální sedlo (hodí se jak na skoky, tak i na vyjdy)
ANGLICKÉ - UNIVERZÁLNÍ SEDLO - 1

Anglická uzda

Podsedlová dečka
Dětská sedlová dečka pony

Ohlávka (nylonovka)
Ohlávka nylonová, tyrkysová, vel. pony

+samozdřejmě vodítko


Možná někdy i western sedlo, ale to zatím nepotřebuji, hlavně anglické a někdy bych jezdila i bez sedla, nebo jen s dečkou :))))

Nění ani minuta, abych na ní přestala myslet ... :(

15. května 2011 v 18:06 | Samantha |  Ostatní
Achjo...opravdu, neexustuje jediná minuta, kdy na ní přestanu myslet.A na koho?Na tu klisničku...Všechno mi jí připomíná, třeba že když pomyslím, že bych mohla napsat článek na ranch...na RANCH -ranch, to znamená koně - koně, to znamená ona..Taky jsme dneska šli do takové westernové hospůdky, zase, western - koně - ona.Teď jsem se i rozbrečela a když jsme jeli domů, tak jsme viděli auto s přepravníkem...úplně každou minutu na ní myslím!Jdu číst článek, třeba pompin píše, jak bude mít Linu a Marťa si dneska jede pro svého koně..Holky, abych byla upřímná...závidím vám to...a moc!Nechápu, jak se vám podařilo přesvědčit rodiče..Vážně tu brečím, slzy mám v očích že vidím tak rozmazaně a skoro ani nevidím na klávesnici.Ona je krásná...a nedám pokoj...dokud nebude má...


To ty jsi ta pravá, ta, kterou hledám věčně...

Prosím Váš lidičky..

14. května 2011 v 19:35 | Samantha |  Novinky
Ahojky lidičky, tak k té poničce.Chtěla bych si na ní přispět aspoň pár korunami, takže bych byla vděčná, kdyby jste si něco koupili...vím, zase vás otravuji, ale každá koruna bude pro mě dobrá.Prosím.. :)

Takže..

14. května 2011 v 18:11 | Samantha |  Ostatní
Hmmmm, takže jelikož tuším, že by mi rodiče českého teplokrevníka nedovolili (líbilo se mi jich hodně, třeba z 30 000 atp.) a 30 000 je taky celkem dost a na zplátky je to taky blbí, když by jsme ještě museli platit ustájení, ale tak mě napadlo.......co třeba český sportovní pony?Pro mě by měl ideální výšku a myslím si, i kdybych byla větší, že bych na něm mohla stále jezdit, třeba Lupínek z ranče kde jsem jezdila, byl taky český sportovní pony a unesl i majitelku, která měla celkem dost kilo (je pravda že nebyla nejlehčí, ale nějak tlustá taky nebyla ;) ) a já si myslím, že nebudu moc velká, budu mít v dospělosti asi jen 163 cm, já nwm, ale moc vysoká nebudu, mám to totiž po mámě, ta taky není moc vysoká ;).No a bloudala jsem po internetu po tomto plemeni a několik poníků mi padlo do oka, ale nejvíce se mi začala zamlouvat tato klisnička :
foto1 - Plavá klisna ČSPKrásná že?A informace o ní:
Výška v kohoutku : 130 cm (ideální výška poníka)
Plemeno : český sportovní pony
Cena : je asi domluvou, já bych počítala tak s 15 000 Kč (pokud by mi ho rodiče dovolili, zeptala bych se majitelky, jestli by ho za těch 15 000 prodali)
Barva : plavák
Popis (zkopírováno z inzerátu) : Prodáme plavou klisnu ČSP po 767 Morgan, nar. 1.6.2006 s osvědčením o původu.KHV 130cm. Základní přiježděnost. Celoročně na pastvinách. Pravidelně odčervována, očkována a strouhána. Pod sedlem klidná, vhodná i pro začínajícího dětského jezdce.

Já si myslím, že by pro mě byla ideální.Mě by klidně postačila, jezdila bych s ní na vyjížďky, trénovala a skákala bych s ní menší skoky (ale jen na jízdárně, ne na soutěžích, možná jednou, ale to je ve hvězdách :D)..Byla by usájená asi v Hamrech..Je pravda že jsem tuto kobylku okukovala už delší dobu, ale to jsem si furt usilovně myslela, že budu mít ČT, kterého mít nejspíše nebudu, ale to mi nevadí, tahle klisnička by mi úplně postačila!Doufám, že se rodiče k této klisničce něchají uprosit, mákla bych ve škole a možná bych jí pak někdy dostala..Ale je úžasná!No uznejte, že je úúúúúúúúúúúúúúúúúúúplně CUTE?! :P

Letní dess od Frisullky :)))

14. května 2011 v 16:56 | Samantha |  Dessingy
Ahojky, takže máme od Frisullky nový dess!!!Krásný že?Už je takový letní, njn, léto se blíží :P.Jsou na ní moje 2 fotečky koníků u vody (když u nás byla Petra) a nádherní motýlci...prostě krása!Nádherná tyrkysová a žluťoučká... :P.Ještě jednou Frisullce moc děkuju!!!


Set nenamalovaných stablíků?

14. května 2011 v 11:30 | Samantha |  Novinky
Ahojky, takže u Yasmin byl článek, že si bude objednávat 6 stablíků a já nevěděla, kde v e-shopu jsou, ale co jsem je našla, strašně se mi zalíbili.A jelikož chci rozjet mou repain mánii, hodili by se mi na moje první pokusy.Zatím jsem přemalovala jednoho SM z AS (jednou na AS a pak ještě doma) a andaluského hřebce SCH + jednu neznačkovou kobylku a SCH jezdkyni (měla jsem ji 2x).No a tak jsem si řekla, že prznit BH tradíka nebo classica fakt nebudu, dokud nebudu mít jistotu, že se mi povede (stejně si asi na něj nikdy netroufnu xD) a tak že bych malovala stablíky.Za 6 stablíků je to dobrá cena :).Jinak, chci se zeptat, kdo tento set má, jsou k němu i barvy?Protože bych si asi musela koupit xDDD..

Asi bych brala tento, protože v tom druhém jsou 2 mustangové a já už jednoho mám, tak proč bych měla 3 mustangy a navíc tady tihle koníci se mi líbí asi víc :P
Breyer - 6pieces SM Painting Set


Půjdu dělat areál :)))

14. května 2011 v 9:49 | Samantha |  Novinky
Ahojky, takže protože se nudím, půjdu na balkon tam zamést pil a začnu tam dělat náš areál.Zatím tam bude jen jedna stáj a další věci, ale to neva, postupně tam budou stáje přibývat :)))


P.S. ti co jedou na CSE - UŽIJTE SI TO! :)
Možná vás zajímá, ptoč nejedu, ale prostě...já nwm, sotva zkončilo CLS už je další akce, a já prostě nechci jezdit furt někam za 2 měsíce, to jako nemylsím že se s váma nechci vidět, ale kdyby holky třeba počkali do prázdnin, tak bych asi ají jela, ale prostě je to na mě brzo :)

Naše nová rodinka RMH na jízdárně :))

14. května 2011 v 8:08 | Samantha |  Fotogalery
John si udělal čas a vzal naší novou RMH rodinku projít se na jízdráně :)

Fotky jsou TADY

Ochutnávka :

O čem psát? :/

13. května 2011 v 20:14 | Samantha |  Ostatní
Ahoj, již po několikáté nevím co psát.A navíc chci svého koně..Já vím, vím, už zase...ale jsem ochotná se pro něj i šprtat a šprtat.Takže musím uprosit rodiče, vůbec to nebude jednoduché, ale budu se snažit máknout ve škole.Tak ahoj

Připouštění Kuchi

12. května 2011 v 19:19 | Samantha |  Připouštění
Ahoj, takže dneska odpoledne jsme připustili naší Kuchi Learysem!Připouštění bylo trochu problematické, Learys byl samozdřejmě bezproblémový, ale Kuchi byla zvláštní, njn, ještě hříbě neměla, ale nakonec problěhlo vše v pořádku :)).Takže zítra přijede veterinář, jestli je Kuchi skutečně březí, ale snad jo :)).Moc se těšíme na hříbátko! :)

My life is horses 1.díl

12. května 2011 v 17:59 | Samantha |  My live is horses
Jako každý den jsem šla po škole ke koním.Hned jak jsem vešla na ranč, už jsem spěchala do stájí.Procházela jsem okolo boxů s koňmi a připadala jsem si báječně.Hledala jsem majitelku a v tom se naproti mě vynořila nafoukaná Alex.Alex na mě vyplázla jazyk a řekla : pche, zase dneska budeš vodit ty malý skrčky na mini poničce a pak bude jezdit na jízdárně na Poly, za to já pojedu na krásnou vyjížďku na svém plnokrevném hřebci a budu si užívat.Otočila jsem oči a představila si, jak jede na svém koni a ten jí schodí a utíká pryč.To se bohužel nestane, jelikož je její kůň věrný své zlé majitelce a ví, že když nebude poslouchat, že to pěkně schytá.Když se Alex rozcházela a pohledem očí se mi smála, nastavila jsem jí nohu.Alex zakopla a začala ječet : ty pitomá krávo!Teď budu špinavá a to mám nový rajtky! Alex tak silně křičela že se koně málem splašili.V tom jsem uslyšela hlasité kroky majitelky stáje a hned co uviděla ječící Alex vykřikla : co tu tak řveš?!Vždyť splašíš koně!Alex se rychle zvedla a samozdřejmě šla hned všechno žalovat.Majitelka nic neřekla a to Alex naštvalo.Oklepala si koleno od prachu a slámy a naštvaně šla pryč.Věděla jsem, že je majitelka na mojí straně, protože Alex stejně jako já nesnáší, a tak jsem jí ani nic nevysvětlovala a ona mě taky nic neříkala.Nasedlej prosím Rachel a běž s ní na jízdárnu.Rachel je malá shetlandská ponička, na které jezdí nejmejší děti.Vešla jsem do její boxu a Rachel spokojeně zařechtala.Abych jí vůbec vyhřebelcovala, musela jsem si kleknout, protože byla strašně malinká.
Potom jsem urychleně spěchala pro sedlo a uzdu.Když byla Rachle připravená, otevřela jsem box a šla s ní na jízdárnu.Tam už čekali nejmenší děti, které na tento ranč jezdí.Jako první jezdí vždy Lucka.Je zevšech největší a někdy jezdí sama.Lucka je milá dívenka a koně má opravdu ráda.Lucka si sedla na Rachel a byla ráda, že si konečně zase zajezdí, protože 2 týdny byla nemocná.Rozhlížela jsem se, kde je majitelka, ta furt nepřicházela, ale najednou vyběhla ze stájí a řekla mi : utekli nám koně z ohrady, musím je chytit, prosím tě, budeš tu teď vedoucí, bude normální trénink ano?A klidně ještě nasedlej Soffie a Megi.Čistit je nemusíš, právě jsem je hřebelcovala. dále už majitelka nic neříkala a zmizela za stájemi.Poprosila jsem Lucku a všechny ostatní, ať jdou čekat před stáj, že ještě nasedlám Soffie a Megi.
Rachel jsem přivázala k ohradě u jízdárně a spěchala Megi a Soffie nasedlat.Jak jsem je nasedlala vedle jsem je na jízdárnu.Lucce, Terce a Alexandře (3 nejvíce zkušení jezdci z této skupiny dětí) aby nasedli každý na nějakého poníka.Lucka seděla na Rachel, Terka na Megi a Alexandra na Soffie.Když odjezdili, šli na řadu další děti, které jsem už ale musela vést a pak, když už všichni odjezdili, tak jsem koně odsedlala a pustila do výběhu.Pak jsem šla pro sedlo pro Poly, jako obvykle, protože jsem na ní pak vždy po tréninku malých dětí jezdila.Chtěla jsem jít pro sedlo ale to už mě za triko zatahala majitelka, která právě všechny koně, co utekli zavřeli do boxu.Kam to jdeš?zeptala se.Mě to připadalo divné, ale pak jsem řekla : beru sedlo Poly...vždyť na ní přece vždy jezdím po tréninku malých dětí ne?zeptala jsem se.Poly už je na tebe malá, pojď za mnou.řekla majitelka.Rychle jsem odložila sedlo a spěchala za majitelkou.Nešli jsme ale do stáje, kde byli poníci atp., ale do stáje, kde jsou plnokrevníci a ustájení koně..Šli jsme krásnou velkou stájí a na každé straně byl pokaždé nějaký krásný štíhlý kůň..Najednou se majitelka zastavila a otočila k boxu nějakého koně.Zmateně jsem se snažila přečíst cedulku.Potom jsem koktavě přečetla jméno koně.. : B...Blu.....blu...Blue?vypadlo za mě nadšením.Najednou jsem se podívala nahoru a na de mnou měla vysoko postavenou hlavu nádherná ryzá klisna.No tak, nebuď jak z kamene a pohlaď si jí!řekla majitelka.

To bude teda otrava xD

12. května 2011 v 15:03 | Samantha |  Ostatní
Ahoj, zítra je u nás ve škole den otevřených dveří..a proč že to bude otrava?No, odpoledne to bude normální, to jako jo, ale dopoledne...naši rodiče budou sedět v zadu za námi a budou se na nás koukat, při vyučování!!!A my budeme mít normální hodinu!!!xDDDDD!!!!!To je strašný, twl, teď na mě budou čučet rodiče, jak se učím O_O.TVL, to asi nepřežiju xDDD


11.5.011 - Ehm..takže jak to říct xD

11. května 2011 v 19:30 | Samantha |  Já a koně
Ahoj, takže jak to říct xDDDD..No jeli jsme prostě na ten ranč.Skoro nikde nikdo, jen nějaká paní, která tam byla v restaouraci (je tam i restaurace, je to prostě velký ranč) a hledali jsme majitele.No šli jsme ke stájím a já si chtěla prohlédmnout koně, jenže všichni byli ve výběhu :D.Pak přišel majitel a něco brbral, jestli jsme už vyplnili přihlášku, takže jsme jí chtěli vyplnit, jenže tam mamka měla napsat číslo kartičky zdravotní pojišťovny (kdyby se nám náhodou něco stalo) a mamka jí tam zrovna neměla, takže jsem nemohla jezdit xD.No a majitel říkal, že ať tam ještě počkáme, že nažene koně do stájí.Normálně jedna holka je vypustila z výběhu a oni šli až do stáje, šel každý do svého boxu a majitel je tam zavřel :D!No a pak až je nahnal, tak mi řekl, že se můžu podívat dovnitř do stájí, ale ať radši žádného koně nehladím (stejně jsem si některé pohladila :D).Tak jsem šla do stájí nadšená, njn, konečně si je všechny pořádně prohlédnu (ale všichni tam stejně nebyli).No a šla jsem a ta klisna, co měla to hříbě, byla Fely, o kterém jsem vám psala :))).No a pak tam byl Beauty, o tom jsem vám taky psala a dávala fotku a jak na té fotce byl takový zlatý, tak on byl grošák xD!Ale nevím, jestli se mi to náhodou nezdálo, protože tam byla celkem tma ;).Pak jsem narazila na krásného bělouše, ale Gita to nebyla, někdo jiný.Pak na chladnokrevnou klisnu, byla moc milá a tu jsem si pohladila, byla fakt strašně hodná! :) a další krásnej kůň a pak nějaká ponička Soffi, nebo teď nevím jak se jmenovala, byla myslím hnědá nebo zrzatá, úplně krásná, moc!Tu jsem si taky pohladila.Pak nádherná fríská klisna, ale bylo zvláštní, že měla hvězdu ;).A ta měla taky hříbátko, úplně boží, ale celé jsem ho nevyfotila, protože se schovávalo za mamčou :D.Pak jsem narazila na Gitu, byla moc krásná, ale měla strašně kašel, furt kašlala, majitel říkal, že už to má pořád, že je starší atd. no a pak tam byla Eliška, úplně nádherná šedá ponička, krásná, ta se taky nechala pohladit.Pak jsem přišla zpátky před stáje, kde si moje mamka povídala s majitelem, jak to tam chodí, atp. a já se ještě ptala, na jakých koní se nejvíce jezdí a on řekl, že na Gitě, na Soffi, Elišce a té chladnokrevné klisně, ale jinak se jezdí skoro na všech.No takže jsme jeli domů a já si ještě pohladila, taková pejsky, mají tam takový 2 malý a 2 velký, tak jsem si všechny pohladila.No takže musíme vyplnit přihlášku a pak tam teprve budu jezdit (jako jezdit na koni) xDDD.Strašně bych tam chtěla zítra, jenomže to jezdit nemůžu, ale kdyby se mamka aspoň zeptala, chjo ://.Ale jinak to bylo super :))Fotky mám, ale dám je, až budu mít náladu xD